Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Dotazy lékaři

Téma - Kožní problémy

Dotaz uživatele:

Opary rtu a kůže a komplexní léčba - prevence

Dobrý den, již mnoho let trpím na opary rtu, nejdříve jsem je měl párkrát za rok, postupně se to zhoršuje a v současné době je to skoro 1xza týden až 1x za 14 dnů.
Všude se píše léčba příznaků Zoviraxem, Duvirem, TeaTrea oilem a skoro nikde jsem nezaznamenal nějakou komplexní léčbu a prevenci. Hlavně by mě zajímalo jak by se měl člověk stravovat, zda se na opar může zůstat doma, zda jsou a jaké přípravky na posílení imunity, které s tím souvisí (např. wobenzym, Betavital, Super Acidophilc, vit. C, rutin, červená řepa atd)

Uvažuji o pořízení infrakabiny nebo sauny. Co byste mi doporučil, případně jakým způsobem uvedené kabiny použít, abych si ještě více neublížil. (např. použít jako posílení obranyschopnosti, nebo i při výskytu oparu atd)


Také jsem zaznamenal názor, že díky oparům a tomuto ventilu, jinak nejsem vůbec nemocný, teplotou nikdy netrpím, chřipky mám zřídka ... ej to možné, nebo je to nesmysl? Trpím jen alergií na prach a roztoče.

Je možné, že opary vyvolávají např. prací prostředky, holení atd? Holení určitě, protože když se oholím, tak opar okamžitě druhý den dostanu.

Předem děkuji
Pavel

Odpověď lékaře:

Vážený pisateli,

opr na rtu je onemocnění virového původu. Příčina průběhu opakovaných infekcí spočívá v tom, že po první infekce virisu, který opar způsobuje zůstal v nervových gangliích (uzlíčcích spádové oblastu o ret) a odtud se může kdykoliv manifestovat z různých důvodů např. nachlazení, stres, prudké opálení apod. Léčba tohoto onemocnění je lokální - Zovirax mast, Duvira gel apod. při velmi častých recidivách se doporučuje i léčba celká virostatickými prostředky ( Zovirax tbl., herpesin tbl. atd). Co se týče prevence - doporučuji vyhábat se provokačním fakotrům (viz výše). užívání Wobenzymu a dalších léků, které posilují imunitu, je na místě. Starav na hereps vliv nemá. Saunu bych zrovne nepreferovala. Píšete, že nemíváte teplotu a chřipku, ale herpes je projevem oslabení organizmu, neznamená to, že musíte mít teplotu.

Zpět na přehled dotazů

PřihlášeníZapomenuté heslo

Diskuse

17.05.2021 22:36 | Mainbc

Kámo pecka mail stoplavrik , se z tebe poseru. Tady kamarád z Moravy. Já bych potřeboval ,.aby si někdo psal s Lavrikem mailem a jsem schopnej vyhledat IP adresu , kde se připojuje, přes jakou síť, zjistím i jeho tarif :D a pak ho mám v pasti.....Je potřeba toho šmejda dostat do tepláků, ale nejlépe...

17.05.2021 20:36 | Hanka

Koupím Tramal tobolky /50 mg/, nebo tablety 100 mg. Nabízím jednání na úrovni a spolehlivost, totéž vyžaduji. Preferuji osobní předání v Brně, cenu /rozumnou/ akceptuji. ...

17.05.2021 19:44 | KT

Ano uz je nahlášená i na PCŘ jelikož delam v bance nebylo těžké ji dohledat...

17.05.2021 19:23 | Dája

Musíte opsat správně s.dajka@seznam.cz...

17.05.2021 19:12 | ot

Koupim zitra odpoledne osobne v praze oxycontin piste na otakarnovaaaaak@gmail.com...

17.05.2021 17:51 | Vaclav

Koupím Diazepam nebo Oxazepam dám 500 Kč za krabičku, plnou a neprošlou....

17.05.2021 17:05 | Petr Kunc

Koupím fentanylove náplasti nebo jiné opiáty.prosim nabídky na email...dekuji...

17.05.2021 16:05 | Becky Brown

Potrebujete okamžitú pôžičku na financovanie svojho podnikania, spoločnosti, platenie účtov a rýchlu pôžičku, aby ste zmenili svoj život k lepšiemu? Poradím vám, aby ste ich kontaktovali, pretože som tak presvedčený, že sú najlepším poskytovateľom pôžičiek, ktorý môžete získať online. urgentloanonli...

© Doktororonline.cz | Reklama