Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Dotazy lékaři

Téma - Laserové korekce očních vad

Dotaz uživatele:

Krátkozrakost

Dobrý den pane doktore v současné době vážně zvažuji zda podstoupit laserovou operaci. Je mi 30 let cítím se zdráv. To že jsem zdráv předpokládám z toho, že jsem od 18 let pravidelným dárcem krve, při kontrolních vyšetřeních před odběry krve jsem neměl dosud žádné problémy.
Jsem krátkozraký –5,5 na levé i pravé oko. V osmnácti jsem měl –3,5 dioptrie. Při poslední kontrole můj oční lékař na operaci nic nenamítal.
Vás bych se chtěl pane doktore zeptat, zda předběžné vyšetření mě ujistí a zbaví obav, že se při operaci ani po operaci nevyskytnou problémy?
Dále bych se zeptal, měl jsem-li v osmnácti letech –3,5 a ve třiceti - 5,5 dioptrie, je předpoklad, že se po operaci takovéto zhoršení bude opakovat nebo je možné abych měl npř. ve čtyřiceti –7 dioptrií?
Při krátkozrakosti je laserovou operací zeslabována rohovka. Jaký to má celkový vliv na operované oko? Je to oko npř. náchylnější na infekce nebo je citlivější na prašné nebo zakouřené prostředí?
Pro předběžném vyšetření mám přinést svoji zdravotní kartu od očního lékaře?
Jak to je s tzv. podepsáním reverzu před operací?
Za odpovědi Vám pane doktor předem děkuji.

Odpověď lékaře:

Při vývoji vaší vady tak jak ji udáváte je dobrý předpoklad ,že výsledek zákroku bude trvalý. Co se týče vaší obavy z komplikací těchto obav vás nikdo nezbaví jen je uvede na pravou míru. Jedná se o chirurgický zákrok a každá operace má určité komplikace. Komplikace laserových operací nejsou časté a je na vás zda frekvence vážnějších problému 1:1000 je pro vás přijatelná nebo ne. Tyto problémy jsou však v naprosté většině případů řešitelné ke spokojenosti pacienta. Bezpečnost operací je taková, že se rutinně dělají obě oči najednou. Oko pooperačně není náchylnější na infekce. Jen v prvních měsících může dojít při zásahu oka pěstí, airbagem nebo jiným předmětem k posunu laloku, který je pak třeba vráti do původní polohy. Proto je dobré se v prvních měsících po zákroku vyvarovat situací, kde hrozí rána do oka. Zdravotní kartu nemusíte brát stačí když budete znát přibližný vývoj vašich dioptrií. Citlivost na prašné a zakouřené prostředí trvá cca 1 týden po operaci.

Zpět na přehled dotazů

PřihlášeníZapomenuté heslo

Diskuse

17.05.2021 22:36 | Mainbc

Kámo pecka mail stoplavrik , se z tebe poseru. Tady kamarád z Moravy. Já bych potřeboval ,.aby si někdo psal s Lavrikem mailem a jsem schopnej vyhledat IP adresu , kde se připojuje, přes jakou síť, zjistím i jeho tarif :D a pak ho mám v pasti.....Je potřeba toho šmejda dostat do tepláků, ale nejlépe...

17.05.2021 20:36 | Hanka

Koupím Tramal tobolky /50 mg/, nebo tablety 100 mg. Nabízím jednání na úrovni a spolehlivost, totéž vyžaduji. Preferuji osobní předání v Brně, cenu /rozumnou/ akceptuji. ...

17.05.2021 19:44 | KT

Ano uz je nahlášená i na PCŘ jelikož delam v bance nebylo těžké ji dohledat...

17.05.2021 19:23 | Dája

Musíte opsat správně s.dajka@seznam.cz...

17.05.2021 19:12 | ot

Koupim zitra odpoledne osobne v praze oxycontin piste na otakarnovaaaaak@gmail.com...

17.05.2021 17:51 | Vaclav

Koupím Diazepam nebo Oxazepam dám 500 Kč za krabičku, plnou a neprošlou....

17.05.2021 17:05 | Petr Kunc

Koupím fentanylove náplasti nebo jiné opiáty.prosim nabídky na email...dekuji...

17.05.2021 16:05 | Becky Brown

Potrebujete okamžitú pôžičku na financovanie svojho podnikania, spoločnosti, platenie účtov a rýchlu pôžičku, aby ste zmenili svoj život k lepšiemu? Poradím vám, aby ste ich kontaktovali, pretože som tak presvedčený, že sú najlepším poskytovateľom pôžičiek, ktorý môžete získať online. urgentloanonli...

© Doktororonline.cz | Reklama