Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Dotazy lékaři

Téma - Gynekologie

Dotaz uživatele:

Kvasinky v těhotenství

Dobrý den, jsem ve 4 tt a mám dotaz, který lék mohu v tomto období používat proti kvasinkám. Je možné užívat Clotrimazol nebo fungicidin? Na příbalových letácích je totiž psáno, že by se neměli brát v 1 trimestru. A ještě jeden dotaz, je fermalac určený na léčbu kvasinek nebo je to jen prevence. Děkuji.

Odpověď lékaře:

Pokud u těhotné jsou v pochvě skutečně kvasinky a těhotná žena má obtíže, pak lze použít Jenamazol či Clotrimazol lokálně.
Oba léky nejsou v těhotenství zakázány, ale jejich použití je možné, jen když to je nevyhnutelně nutné.

Fermalac- o něm platí následující :
Použití:
Různé typy bakteriálních vaginitid. Přípravek se používá k obnovení normálních bakteriálních poměrů v pochvě; např. po předchozím léčení poševních zánětů vyvolaných bičíkovcem poševním, moučnivkou, choroboplodnými bakteriemi aj., dále při změnách normální bakteriální poševní flóry způsobených nedostatečnou poševní hygienou nebo po užívání antibiotik, chemoterapeutik a antikoncepčních prostředků podávaných ve formě tablet nebo zaváděných do pochvy.
- Ochrana před změnami bakteriálního slození v pochvě a možných následných zánětů pochvy při užívání léčiv, např. antibiotik, poševních výplachů a vaginálních přípravků), které mohou měnit normální poševní flóru.
- Před gynekologickými výkony a po nich pro rychlejší ustavení optimálních mikrobiálních poměrů. Ačkoliv přípravek nelze používat přímo v průběhu jakýchkoliv chirurgických zásahů ve vagíně, lze doporučit jeho užívání před chirurgickým zákrokem a po něm. Podávání přípravku postačuje zastavit 1 den před chirurgickým zákrokem.
Aktivita bakterií, která přetrvává i v průběhu zákroku, pouze napomáhá k udržení zdravé vaginální mikroflory, která nepřináší žádné negativní efekty v průběhu zákroku.

Ve všech uvedených případech si žena může naordinovat používání přípravku sama. Pokud si však léčí již vzniklé zánětlivé potíže a pokud tyto potíže do týdne nevymizí, musí se nutně poradit s lékařem, aby se nezanedbalo léčení případné závažnější infekce. Přípravek mohou užívat dospělé i mladistvé ženy.

Klinické účinky:
- Kolonizační: obsahují mlécné mikroorganismy, které tvoří přirozenou součást vaginální mikroflory. Obnovuje normální složení vaginální mikroflory. Protože je Lactobacillus, který je gram-pozitivní bakterií, citlivý na ATB a sulfonamidy, mají kolonizační účinky přípravku významný efekt především při léčbě vaginitid.
- Fyziologické: přetvářejí přirozené cukry na mléčnou kyselinu a udržují tak správnou hodnotu pH v pochvě.
- Antimikrobiální: stabilizují vaginální ekologii, udržováním správné hodnoty pH vytvářejí antagonistické prostředí pro patogenní mikroby.Zpět na přehled dotazů

PřihlášeníZapomenuté heslo

Diskuse

17.05.2021 22:36 | Mainbc

Kámo pecka mail stoplavrik , se z tebe poseru. Tady kamarád z Moravy. Já bych potřeboval ,.aby si někdo psal s Lavrikem mailem a jsem schopnej vyhledat IP adresu , kde se připojuje, přes jakou síť, zjistím i jeho tarif :D a pak ho mám v pasti.....Je potřeba toho šmejda dostat do tepláků, ale nejlépe...

17.05.2021 20:36 | Hanka

Koupím Tramal tobolky /50 mg/, nebo tablety 100 mg. Nabízím jednání na úrovni a spolehlivost, totéž vyžaduji. Preferuji osobní předání v Brně, cenu /rozumnou/ akceptuji. ...

17.05.2021 19:44 | KT

Ano uz je nahlášená i na PCŘ jelikož delam v bance nebylo těžké ji dohledat...

17.05.2021 19:23 | Dája

Musíte opsat správně s.dajka@seznam.cz...

17.05.2021 19:12 | ot

Koupim zitra odpoledne osobne v praze oxycontin piste na otakarnovaaaaak@gmail.com...

17.05.2021 17:51 | Vaclav

Koupím Diazepam nebo Oxazepam dám 500 Kč za krabičku, plnou a neprošlou....

17.05.2021 17:05 | Petr Kunc

Koupím fentanylove náplasti nebo jiné opiáty.prosim nabídky na email...dekuji...

17.05.2021 16:05 | Becky Brown

Potrebujete okamžitú pôžičku na financovanie svojho podnikania, spoločnosti, platenie účtov a rýchlu pôžičku, aby ste zmenili svoj život k lepšiemu? Poradím vám, aby ste ich kontaktovali, pretože som tak presvedčený, že sú najlepším poskytovateľom pôžičiek, ktorý môžete získať online. urgentloanonli...

© Doktororonline.cz | Reklama