Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Deníčky

Deníček Alenky

5. června 2007
14 roků, 4 měsíce a 20 dnů

Konec roku 2007

ze dne 1. ledna 2008 | Mám 6 měsíců a 27 dnů
S dědou Jirkou
S dědou Jirkou
Zdravím v Novém roce a přeji všem jen to nejlepší . Po vánočních svátcích jsem odjela na chalupu do Jeseníků, kde jsem zůstala až do Silvestra. Měla jsme se báječně, stále jsem byla venku na čerstvém vzduchu. Z kočárku jsem sledovala zasněžené stromy nebo spinkala. Babička s dědou mi uvařili výbornou zeleninovou baštu s rajčaty, doposud jsem jejich chuť neznala. Večer jsem usínala kolem 19 hodiny, ale v noci jsem se neustále budila, zkontrolovala mamku vedle sebe a zjistila, zda už není ten rok 2008. Na Silvestra jsem šla spát jako obvykle, přelom roku jsem poznala dokonale podle létajících světýlek a bouchání petard, které mě hned vzbudily. Chvilku jsem se koukala z okýnka na ohňostroje, pak jsem se napila mlíčka a opět usnula. Ráno den jako každý jiný – papání, hraní, spinkání….
 

Jak jsem „bruslila“

ze dne 25. prosince 2007 | Mám 6 měsíců a 20 dnů
Jezdím na ledě
Jezdím na ledě
Ráno taťka oznámil, že jde se mnou bruslit na porubský rybník – oblíbený cíl taťkových procházek. Včera jsme byli rybník omrknout, zda je dostatečně zamrzlý. Už na něm bruslilo spousta dětí. Mamka protestovala a vlastně vůbec nevěřila, že budeme bruslit. Taťka mě nabalil do kočárku a společně se strejdou Vaškem jsme vyrazili. Během cesty jsem usnula a probudila se až při divoké jízdě na ledě. Taťka se strejdou kroužili po rybníce a střídavě mě vozili. Jé, to byla rychlost! Až budu větší chci také umět bruslit.
 

Štědrý den

ze dne 24. prosince 2007 | Mám 6 měsíců a 19 dnů
Chytám balící papír
Chytám balící papír
Dnešní den začal odlišně od jiných dnů – ráno mamka s taťkou ozdobili stromeček různými třpytivými, kulatými a barevnými předměty. Poté jsem jela s taťkou na obvyklou dopolední vycházku, na které jsem si pořádně schrupla. Mamka šla k babičce chystat kapříka, balit dárečky a tak různě. Později odpoledne se všichni nacpávali smaženým kapříkem a salátem, já jsem jen přihlížela. Dostala jsem mlíčko a opět jsem si zdřímla, ať mám více energie na rozbalování dárečků . No konečně - po probuzení jsem se dočkala tolik očekávané chvíle! Stromeček svítil a prskal, pod ním byla hromada dárků. Musím přiznat, že nejvíce mě zaujal balící papír, ve kterém byly dárky zabaleny a samozřejmě prskavky a světýlka. Večer se opakovalo rozdávání dárečků doma. Spát jsem šla kolem 21 hodiny, měla jsem spoustu zážitků a nechtěla jsem usnout Druhý den a další den jsem dostávala dárečky od dalších babiček, dědů, tet a strejdů. Vánoce jsou moc fajn!
 

Jak se dostat na kolínka?

ze dne 20. prosince 2007 | Mám 6 měsíců a 15 dnů

Všichni kolem mě se dostanou kam chtějí, jen já musím čekat, až mě někdo přenese. Už mě to opravdu nebaví. Musím přijít na to, jak vsunout kolínka pod zadeček a lézt – mám 2 způsoby, a neustále zkouším, který je lepší: 1) vystrčím zadeček nahoru a snažím se kolínka vsunout pod něj 2) mohutně se vzepřu na ručkách a kolínka se snažím dávat pod zadeček V pohodě se překuluji na zádíčka a zase zpátky. Když hodně chci, dokážu kousek popolézt. Naučila jsem se kroutit ručičkou a dělat –tak, tak všelijak. Jen sedět ještě neumím, ale nevadí,brzy se to naučím.

 

Půl roku a Mikuláš

ze dne 5. prosince 2007 | Mám 6 měsíců
S Mikulášem
S Mikulášem
Dnes je významný den – mám půl roku, ochutnala jsem poprvé mrkvičku a viděla jsem opravdického Mikuláše. Půl roku je pro miminko významný mezník. Konečně začnu papat něco jiného, než jen mlíčko. Večer už dostávám kašičku, ale teď se začne s pořádnou baštou během dne. Dnes jsem ochutnala poprvé mrkvičku a moc mi šmakovala, až se mamka divila, kolik jsem ji spořádala – budu nejspíš jedlík. Příkrmy samozřejmě pojídám lžičkou, s kterou mi to jde výborně. Stále neumím pít z lahvičky, ale nevadí, čajík mi stejně nechutná a nic jiného než mamčino mlíčko nepiji. Pěkně přibírám, vážím 7,60 kg a měřím 67 cm. Ještě se chci pochlubit, jaká jsem statečná holčička – byla jsem na očkování a vůbec jsem neplakala. Ani jsem si nevšimla, že mě lékařka píchá injekci, protože jsem byla zcela zaujatá pískacím zvířátkem. Jak jsem se zmínila v úvodu, viděla jsem dnes opravdického Mikuláše. Přišel k babičce a dědovi, kde byla také Lucinka a donesl koš plný dobrot. Lucinka musela říci básničku, aby si zasloužila ovoce a pamlsky, já jsem jen přihlížela. K druhé babičce a prababičkám přišel samozřejmě také Mikuláš a nechal mi u nich hračky a plínky. Mamka mě při večerním koupání sprchuje nožičky a hlavičku. Vůbec se nebojím a líbí se mi dovádět ve vodě. Během dne si hraji, chodíme často na návštěvy, občas také do velkého obchodu, kde je spousta světel, lidí a věcí ke koukání. Stále si něco brblám, pištím, směji se, ale dokážu také pořádně nahlas a vytrvale brečet. No, alespoň se mamka s taťkou nenudí…..
 

Nová postýlka

ze dne 1. prosince 2007 | Mám 5 měsíců a 26 dnů
V nové postýlce
V nové postýlce
Doposud jsme spinkala v košíčku pro miminka. Mamka s taťkou usoudili, že je čas na změnu a pořídili mi postýlku – je větší, prostornější, ale nemá kolečka. Což se mi nelíbí, protože mě už nemůžou před spinkáním vozit. Výhodou je, že se na postýlku může připevnit kolotoč s medvídky, který mám moc ráda. P.S.: nejraději spím stejně s mamkou v posteli :-)
 

Jsem stále živější

ze dne 19. listopadu 2007 | Mám 5 měsíců a 14 dnů
Už chci sedět
Už chci sedět
Přetočit se na bříško je pro mě už hračka, švihnu sebou a než se mamka naděje ležím na břiše. Jenže ležet jen tak je nuda, začnu zuřivě kopat nožičkami a snažím se kousíček popolézt, nejlépe za hračkou, která je dál ode mě. Umím se také točit dokola a zkoumám věci kolem sebe. V kočárku méně pláču, pokud nespím, dívám se na stromečky a vše co se mihotá kolem mě. Zjistila jsem, že pláč mi nepomůže, protože je velká zima a mamka mě prostě z kočárku ven nevytáhne. Musím se zabavit sama a pokud to nejde, je na řadě můj vozitel. Před týdnem jsem prodělala první virózu, 3 dny jsem měla teplotu, ležela jsem jako placička a nebyla se mnou žádná legrace. Ted už jsem fit a můžu dovádět.
 

Přetáčím se na bříško

ze dne 5. listopadu 2007 | Mám 5 měsíců
To mám velká kukadla
To mám velká kukadla
Mám 5 měsíců a dokonale jsem zvládla techniku přetočení se na bříško. Zatím se tedy přetáčím jen doprava, ale velice intenzivně. Vážím 7 kg a měřím 66 cm.
 

Jsem holčička

ze dne 15. října 2007 | Mám 4 měsíce a 10 dnů
Jdeme ven
Jdeme ven
Už se vám někdy stalo, že si vás spletly s chlapečkem (teda pokud jste holka)? Mně občas ano, nechápu jak se může někdo ptát, zda nejsem hošík. Pořádně jsem se dívala na jiné holčičky a už vím čím to je, nemám náušnice. Mamka původně náušnice chtěla, ale taťka propíchávání mých oušek zamítl s tím, že mě nechce trápit. Až budu starší, můžu se sama rozhodnout, zda je budu chtít. No co nadělám, hlavně mě mamka musí hezky oblékat, ať je všem jasné, že jsem holka!
 

Druhé očkování

ze dne 8. října 2007 | Mám 4 měsíce a 3 dny
Naháček
Naháček
Hurá, mám za sebou druhé očkování (hexavakcínu). Tentokrát jsem byla statečná holčička, vůbec jsem neplakala a ještě jsem se usmívala na paní doktorku. Po pravidelném zvážení byla mamka mile překvapena -vážím 6,20 kg a měřím 63 cm. Už nemám hubené nožičky, dělají se mi faldíky, z nichž jsou všichni nadšeni. Pořád piji mlíčko, občas večer zbaštím kašičku, kterou pojídám ze lžičky a moc mi chutná. Chtěla bych lžičku sama držet, ale mamka mi to nedovolí, tak se o lžičku alespoň přetahujeme. Také jsem se více rozpovídala a hlavně po ránu brebentím, zatím mi však nikdo nerozumí. Zítra musím znovu na kontrolu jizvičky na ramínku. Doufám, že bude vše dobré.
 

PřihlášeníZapomenuté heslo

Poslední fotky

Oblíbená hračka-hřeben
Ségra čte

Poslední vzkazy

Anna Jana - [Deníček Alenky ]
Anna Jana - [Deníček Alenky ]
Anna Jana - [Deníček Alenky ]
Eliska Hajkova - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
roller Dominika - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
Eliska Hajkova - [Deníček Alenky ]

© Doktororonline.cz | Reklama