Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Deníčky

Deníček Alenky

5. června 2007
14 roků, 4 měsíce a 20 dnů

Jsem plaváček

ze dne 23. dubna 2008 | Mám 10 měsíců a 17 dnů
Plavu.
Plavu.
Od března chodím s mamkou pravidelně plavat na bazén. Ve vodě jsou s námi další mimča s rodiči a teta, která nás učí potápět, plavat na zádech, na bříšku a další dovednosti. Před samotným plaváním máme malou rozcvičku na suchu. Většinou chci jít hned do vody a rozcvička mě nebaví, takže se snažím mamce utéci a sama po čtyřech peláším do bazénu. Ve vodě se mi mooooc líbí, cákám rukama a vůbec mi nevadí, když si trošku loknu. Už se umím potápět. Jestli chcete, můžu vás to také naučit.
 

Co umím

ze dne 16. dubna 2008 | Mám 10 měsíců a 10 dnů
Na procházce
Na procházce
Jsem chytrá holka. Pozorně sleduji mamku a pak se ji snažím napodobit. Nově umím paci paci pacičky – no to zvládne každé mrně. Tak jsem se naučila poznávat pejsky a vím, že pejsek dělá ha(f) ha(f). Při procházce sleduji okolí a jakmile se objeví pejsek, začnu říkat ha(f) ha(f). Ted se chystám naučit – jak dělá kočička.
 

10 měsíců

ze dne 5. dubna 2008 | Mám 9 měsíců a 30 dnů
Pohodička v peřinách.
Pohodička v peřinách.
Dnes slavím malé narozeniny – 10 měsíců. Zatím bez dortu, ten ochutnám v mlíčku za týden, na oslavě 3 let od Lucky. Mamka s tetou nakupují dárečky a mě slibují, že se za 2 měsíce také dočkám. Co se týče mých pohybových dovedností, tak skvěle chodím kolem nábytku a všeho čeho se můžu přidržet (už delší dobu). Pouštím se do různých nebezpečných kousků např. s oblibou stojím na kraji postele a ručkou se přidržuji topení. Umím ukázat jak jsem veliká – přece táááááák. Tatínkovi při odchodu do práce mávám ručičkou a dělám papa. Pro jistotu trénuji mávání ručičkou také na kolemjdoucí při jízdě v kočárku. Mám moc ráda starší děti, směji se na ně, sleduji jak si hrají a klidně se od nich nechám pohladit. Zoubky mám dva – dole vedle sebe. Ukousnu s nimi vše, co potřebuji. Pít chci jen mlíčko od mamky, čajík mi vůbec nechutná, šťávičku občas polknu. Mamka s taťkou mi pořídili krmítko - dobře se v něm sedí, mám přehled o všem, co se děje v kuchyni a můžu v něm sama papat (zápasit se lžičkou).Vážím asi 8,5 kg. Mám hodně světle hnědých vlásků a všichni říkají, že vypadám jako tatínek když byl malinký.
 

Viróza

ze dne 2. dubna 2008 | Mám 9 měsíců a 27 dnů
Hurá, konečně už nemám teplotu a rýmečku. Před více než týdnem na mě skočil bacil virózy a pořádně mě potrápil. V den Velikonočního pondělí mě začala bolet hlavička, celé tělíčko a „vyskočila“ mi teplota. Takhle mizerně jsem se cítila celý týden a ještě jsem dostala rýmu. Tedy řeknu Vám, zkuste pít mlíčko s ucpaným nosem – vůbec to nejde. Mamka s taťkou mě krmili medicínkou, čistili nosánek a stále něčím opruzovali v dobrém úmyslu, ať je mi lépe. Nechutnalo mi jídlo, pila jsem pouze mlíčko od mamky. Díky této „dietě“ jsem zhubla skoro 1 kilo! Stále mi nechutná papání, ale určitě se brzy zlepším a vše doženu.
 

V solné jeskyni

ze dne 6. března 2008 | Mám 9 měsíců
Pohodička v solné jeskyni
Pohodička v solné jeskyni
Už jste někdy byli v solné jeskyni? Pokud ne, můžu vřele doporučit! Pro dospělé je to příjemná relaxace (i když mamka tvrdí, že se mnou spíše dřina), pro děti zábava – máme tam dětský koutek. A jak pobyt v solné jeskyni probíhá? S oblibou sleduji ostatní většinou starší děti, jak si hrají. Chci se k nim připojit a zkoumat hračky. Mamka mě neustále hlídá, aby mě některé dítě nepřišláplo nebo nevsypalo sůl do očí. Nevýhoda je, že jsou všechny hračky slané a nemůžu je dávat do pusinky. No, 45 minut uteče jako voda a jdeme domů. Trápí mě ekzémy a pravidelný pobyt v solné jeskyni by měl jejich stav zlepšit. Také jsem byla plavat v bazéně, ale o tom napíšu příště.
 

Pořád chci stát

ze dne 26. února 2008 | Mám 8 měsíců a 22 dnů
Stání je legrace
Stání je legrace
V posledních dnech je mou oblíbenou činností stání. Opřu se o něco a hned jsem nahoře, je mi úplně jedno, zda je to věc, která se může hned převrátit. Když mě přestane bavit stát, tak pěkně opatrně položím jednu ručku na zem a pomalu si sednu. Někdy mi to nevyjde, žuchnu sebou, ale jen krátce zabrečím a hned zase někam lezu. Ve stoji si ráda hraji, jednou ručkou se přidržuji a druhou bouchám, chrastím, mávám nebo v ní žmoulám rohlík. Kolem opěradla dokážu sama udělat jeden, dva kroky, abych se kousek posunula. Pokud mě drží někdo za ruce, ujdu pár kroků po pokoji, pěkně dávám nohy před sebe. V 5 ráno jsem vzhůru a než mamka otevře oči, už jsem opřená o postýlku a stojím. Jsem takový zvědavý čertíček.
 

První zoubek

ze dne 22. února 2008 | Mám 8 měsíců a 18 dnů
Konečně mi vyrostl, tolik očekávaný, první zoubek (dole vlevo). Objevila jej mamka v mé puse dnes ráno. Nelenila a ihned vzbudila taťku, ať se také koukne. Musím říct, že mě bylo docela jedno, jestli zoubek mám nebo ne. Vše co jsem chtěla, jsem užmoulala i bez něj, např. rohlík, kůrku chleba, sušenky nebo pomeranč. Zoubek se protlačoval už nějakou dobu, ale nikdo si toho nevšiml. Myslím, že brzy přibude jeho bráška.
 

Sedím, lezu po čtyřech, stavím se

ze dne 19. února 2008 | Mám 8 měsíců a 15 dnů
Už se sama postavím
Už se sama postavím
Všechny výše zmíněné dovednosti jsem zvládla během jednoho týdne (první pokusy lezení již byly před 14 dny). Po bytě se teď proháním po čtyřech jako vítr, tedy zatím mírný. Vše prozkoumám, mamku hned najdu a nemůže mi nikam utéci. Zpočátku jsem si neuměla sama sednout, je to docela obtížné. Nyní se různým bambeláním do sedu dostanu. Více než sezení mě však baví stání. Včera jsem se úplně sama postavila v postýlce a ještě jsem ručkou mlátila do zavěšeného kolotoče s medvídky. Stavět se chci všude, mám pak větší rozhled a dosáhnu i na zakázané věci jako je dědovo DVD a různé svítící krabičky (viz. foto). No někdy mě neposlouchají nožičky a dostanu se jen do kleku, ale určitě se brzy zlepším. Výborné je, opřít se o mamku, kleknou si a jemně poplakávat, ať mě vezme do náruče - většinou to zabere. Rozšířila jsem svůj slovník o další slabiky – mamama, dedede, nenene. Jsem velký zvědavec, nic mi neunikne. Ráda sleduji psy, dokonce na mě štěkal pejsek od strejdy a mě jeho štěkání přišlo legrační a nahlas jsem se smála. Ničeho se nebojím, ani vysavače. Jen si občas vzpomenu, že chci být s mamkou a nic mě nezastaví v jejím hledání.
 

Můj jídelníček

ze dne 21. ledna 2008 | Mám 7 měsíců a 16 dnů
Kuk!
Kuk!
Můj jídelníček je pestrý, ale některé jídlo jen ochutnám a nejím nebo jen pár lžiček. Mezi nejoblíbenější patří - bílý jogurt (můžu jíst pořád), banán, pomeranč, mrkev s bramborem nebo rýží a večerní kaše. Pomeranč nejraději vycucávám sama, také banán a jablíčko chci vzít do ruky a žmoulat, ne rozmačkat. Už nemám faldíkové nožičky, trošku jsem zhubla, protože se pořád hemžím a nejsem velký jedlík (jak si mamka myslela). Vážím 8,20 kg a měřím 69 cm, což je akorát na holčičku.
 

Plížením vpřed

ze dne 15. ledna 2008 | Mám 7 měsíců a 10 dnů
Chystám se na lezení
Chystám se na lezení

Podle nadpisu je jasné, že jsem dokonale zvládla techniku plížení. Teď se sama dostanu úplně všude, zdolám i různé překážky jako je práh, polštáře nebo mamku. Zajímá mě úplně vše, ale nejvíce zakázané věci (ovladače, mobily, různé šňůry). Zvětšila jsem okruh mých hraček o různé hrnce, krabice a vše k čemu se dostanu. S Lucinkou si hrajeme na stavění a bourání komínu z kostek – Lucka postaví komín dál ode mě, já se k němu doplazím a zbourám, nebo si koulíme balónkem. Stále a stále zkouším lézt po kolínkách. V pohodě se dostanu na čtyři a pak péruji dopředu a dozadu, někdy až poskočím. Zatím jsem ještě nepřišla na to, jak dát kolínko dopředu a popolézt. Ještě umím „kliky - zvednu se na ručkách, zadek vystrčím nahoru a stojím jen na špičkách. Povídám hodně, ale nikdo mi zatím nerozumí.Umím říct: bababa…., tatata…., gajgajgaj….

 

PřihlášeníZapomenuté heslo

Poslední fotky

Oblíbená hračka-hřeben
Ségra čte

Poslední vzkazy

Anna Jana - [Deníček Alenky ]
Anna Jana - [Deníček Alenky ]
Anna Jana - [Deníček Alenky ]
Eliska Hajkova - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
roller Dominika - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
Eliska Hajkova - [Deníček Alenky ]

© Doktororonline.cz | Reklama