Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Deníčky

Deníček Alenky

5. června 2007
14 roků, 4 měsíce a 20 dnů

Stěhování do většího bytu

ze dne 11. srpna 2008 | Mám 1 rok, 2 měsíce a 7 dnů
Stěhování je velká otrava. Mamka stále někde pobíhá po bytě, balí všechno možné do krabic a nemá čas si hrát. Dnes jsme se naposledy vyspali v našem jednopokojovém bytě a hned ráno začal taťka s dědou vyklízet pokoje. Na druhou stranu jej neopouštíme úplně, protože v něm bude bydlet prababička s pradědou, které chodíme pravidelně navštěvovat. Než se v novém bytě provedou potřebné úpravy máme dočasný azyl u babičky a dědy. Pro mě je nejdůležitější ať mám kde spinkat a samozřejmě spousta hraček na hraní.
 

Opakuji slova

ze dne 2. srpna 2008 | Mám 1 rok, 1 měsíc a 29 dnů
Jsem uličník.
Jsem uličník.
Teď jsem pro změnu na chatě v Raškovicích s mamkou, druhou babičkou, tetou a Luckou. Taťka, děda a strejda za námi přijíždí a zase odjíždí (do práce), říkají, že se ten babinec nedá vydržet. Začínám opakovat slova. Ráda volám – mamiii, dedoo, tetoo, babiii. Jsem docela upovídaná, vše si komentuji slůvky: bum, bim, ham, hop, aui…Když uvidím projíždět traktor, a to tady na horách často, hned na něj ukážu a volám tra-to, tra-to. Také upozorňuji na kola a vůbec vše, co vidím. Je mě docela kus, asi tím, že piji mlíčko od maminky, protože jedlík nejsem. Ochutnala jsem nanuk a nechápu, proč jej nemám častěji, když je tak dobrý. Zoubek zatím nepřibyl, ale už cítím jak se další klube na svět.
 

Týden na chalupě

ze dne 15. července 2008 | Mám 1 rok, 1 měsíc a 11 dnů
Tento týden trávím na chalupě ve Vlčicích (Rychlebské hory) s mamkou, babičkou a dědou. Všichni se o mě moc hezky starají. S dědou chodím pravidelně koukat na ovečky a ostatní zvířátka (všechny je poznám a vím „jak dělají“). Zavolám na dědu: dedoo, dedoo – be, be a ukážu směrem k ovečkám, děda mému volání nikdy neodolá a jdeme. Viděla jsem také úplně malé divočáky, kteří ztratili svoji maminku. Pijí mlíčko přes injekční stříkačku, hodně kvičí a už tak malinké jsou opravdu divoké. Škoda, že jsme neměli sebou foťák. Na zahradě rostou maliny, které mi moc chutnají. Nejraději je sama trhám přímo z keříku, také černý rybíz a jahody. Večer chodím s dědou krmit kapříky k našemu rybníčku. No a protože jsem se naučila chodit jsem neustále v pohybu. Zkoumávám celou chalupu, běhám za pejskem a kočkou, hraji si s balónem a vším, co mám po ruce. Stal se mi už první velký úraz. Krátce po příjezdu na chalupu jsem předváděla, jak pěkně chodím, ale při chůzi z kopečka mě přestaly poslouchat nožičky, rychle se rozešly. Spadla jsem a zaryla obličej do trávy. Měla jsem plnou pusu hlíny, odřený nos a čelo. Od té doby mě babička s mamkou intenzivně hlídaly a měly starost, ať zase škaredě nespadnu. Jsem zvídavá holčička a nic mi neunikne. Už vím „jak dělá“ pračka – přece pere. A když pere, tak na ni ukazuji a neustále opakuji perje, perje, perje…
 

Chodím

ze dne 3. července 2008 | Mám 1 rok a 29 dnů
Chodím!
Chodím!
V neděli tj. před 4 dny jsem se rozhodla, že se sama projdu po bytě. Pár pokusů mám již za sebou, nožičky jsou pevnější a pádů se nebojím. Z chůze mám velikou radost a každým dnem se zlepšuji. Nejvíce mě baví, jak mě všichni chválí. Mamka je moc ráda, že už nebudu vymetat chodníky po čtyřech. Ha ha teď si budeme spolu hrát na hoňku.
 

První krok

ze dne 16. června 2008 | Mám 1 rok a 12 dnů
Dnes jsem udělala první krok. Stála jsme kousek od mamky, jednu nožičku jsem posunula dopředu, pak druhou a už jsem byla u ní. Stále však nemám důvěru ve své nožičky a raději chodím s oporou . Nejlepší je kočárek nebo prstíky od dospěláků.
 

1 rok

ze dne 5. června 2008 | Mám 1 rok a 1 den
Jsem šikovná holčička.
Jsem šikovná holčička.
Rok uletěl jako voda a jsou tady mé první narozeniny. Jsem usměvavá a šikovná holčička. Oblíbila jsem si knížku Zvířátka na farmě – vím jak dělá většina zvířátek (kravička, koza, ovečka, kuřátko atd…) a auto. Zvětšila jsem slovní zásobu o: ham, mňam, bum, hají, houpi, bambo (brambor). Objevila jsem pupík a vím, kde je nosánek. Sama jsem se naučila slézt z postele, pěkně opatrně nohami napřed. Mamka s taťkou byli opravdu překvapeni, když jsem asi před 14 dny sama slezla z postele a pelášila k hračkám. Vylézt zpátky na postel je už náročnější, ale občas se mi to povede. Jako velká holka „chodím „ na nočník. Tedy přesně řečeno na něm jen sedím a vyžaduji čtení a ukazování obrázku z mé oblíbené knížky. Párkrát se mi už podařilo to“, co se ode mě očekává. Hlavní náplní mého dne je samozřejmě hraní se vším, co mám po ruce. K chůzi potřebuji stále oporu. Venku nebo doma používám kočárek (svůj nebo pro panenky) jako chodítko.A řeknu vám, je to opravdu fuška a zároveň zábava chodit. Občas spadnu, ale vůbec mi to nevadí. Jediné, co nemám ráda je vysavač. Jakmile mi mamka řekne, že bude vysávat, začnu vytrvale plakat a to tak dlouho, dokud není uklizeno a vysavač schovaný. Babička provedla letní střih mých vlásků. Mám 4 zuby. Vážím 10 kg a měřím 76 cm.
 

První velké kolotočování

ze dne 17. května 2008 | Mám 11 měsíců a 13 dnů
To jsem vysoko..
To jsem vysoko..
Na chatu přijela pouť. Taťka hned oznámil, že mě vezme na labutě. Mamka samozřejmě protestovala – jak jinak. Pouť jsem poznala už z dálky podle spousty lidí, kolotočů, stánků a rámusu. Taťka využil celkového chaosu a nenápadně mě unesl. Než se mamka porozhlídla už jsem na ni mávala z labutě. Nevím čeho se bála, normálně jsem se držela taťky, byla hooodně vysoko a kroužila dokola. Vůbec nic na tom není!
 

Jarní pobyt na chatě

ze dne 5. května 2008 | Mám 11 měsíců a 1 den
Zkoumám auto.
Zkoumám auto.
Na chatě jsem už byla jako malé miminko, ale nic si z toho nepamatuji. Musím znovu vše prozkoumat. Nejvíce se mi líbí písek, houpačka a spousta hraček od Lucky – o které s občas „pereme“. Zpočátku jsem se bála travičky, ale zjistila jsem, že nic nedělá. Teď se všude vesele proháním po čtyřech nebo s opěrou po dvou. Občas se zapomenu přidržet a kratičce stojím úplně sama. Na chatě u sousedů je malá zoo. Vím jak vypadá kravička a dělá bůů, slepička kokoko, pejska neomylně poznám již delší dobu. Další zvířátka zatím neznám. Sedět v kočárku je nuda, nejraději v něm stojím nebo klečím. Mamka si na mě pořídila kšíry, které mě v kočárku drží a nemůžu vypadnout. No a když mě kočárek úplně omrzí chci ven a je mi úplně jedno, kde právě jsme. (Nedávno jsem se v Ostravě na letní zahrádce proháněla po čtyřech.) A co moje zoubky? Včera mi vykoukl třetí - nahoře vlevo.
 

Pořád něco brebentím

ze dne 28. dubna 2008 | Mám 10 měsíců a 22 dnů
Mňam, dobrý rohlíček.
Mňam, dobrý rohlíček.
Jako správná ženská jsem hodně ukecaná. Během dne si mumlám: mama, tata (to umím nejlépe), baba, deda. Dnes jsem si přidala další slůvko – banban (banán). Když nechci papat, začnu kroutit hlavičkou a říkat ne ne ne ne.Ať je jasno, že mám dost. S oblibou házím věci na zem a komentuji - bum bum.
 

Nedělní výlet do ZOO

ze dne 27. dubna 2008 | Mám 10 měsíců a 21 dnů
Koza mi snědla rohlík
Koza mi snědla rohlík
Je neděle, krásné počasí a tak jsme s mamkou a taťkou vyrazili do ZOO. Díky sluníčku dostalo tento nápad snad půl Ostravy. Naštěstí je zahrada veliká a všichni jsme se tam vešli. Prvně jsem si pořádně schrupla a pak hurá za zvířaty. Taťka mě hned po probuzení vzal do výběhu mezi kozičky. Jedna docela velká koza s rohy snědla můj rohlík, který jsem držela v ruce – asi měla hlad. Samozřejmě jsem se vůbec nebála, nejsem žádný strašpytel jako mamka. Poté jsem se párkrát sklouzla na klouzačka, lehce se občerstvila a pokračovali jsme v obchůzce. Všechno jsem pozorně sledovala (nejvíce mě však zaujali všude se hemžící děti) a byla jsem moc hodná holčička.
 

PřihlášeníZapomenuté heslo

Poslední fotky

Oblíbená hračka-hřeben
Ségra čte

Poslední vzkazy

Anna Jana - [Deníček Alenky ]
Anna Jana - [Deníček Alenky ]
Anna Jana - [Deníček Alenky ]
Eliska Hajkova - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
roller Dominika - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
Eliska Hajkova - [Deníček Alenky ]

© Doktororonline.cz | Reklama