Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Deníčky

Deníček Alenky

5. června 2007
14 roků, 4 měsíce a 20 dnů

To je moje

ze dne 21. ledna 2009 | Mám 1 rok, 7 měsíců a 17 dnů
Houpi, kroupi...
Houpi, kroupi...
Dnes jsem řekla svoji první větu – To je moje. Mamka se hned zhrozila, že ze mě roste sobeček. Ať tomu rozumíte – děda přišel na návštěvu a vzal moje tepláčky, které byly připraveny na praní. Musela jsem se přihlásit, že jsou moje. Odpoledne jsem pak tetě Lence vysvětlovala, že je to můj míč, s kterým si háže – mujmič, mujmič. Naučila jsem se od Lucky, že když je něco moje, musím se o to hlásit. Začínám spojovat slova, např. špina utřit, čuru nočniek, balonek hopa a pak mám různé povely pro mamku – mamijut hají, hačí, podat, koupi, lizao, napijut – ať mamka ví, co má dělat. Nejvíce mě rozčílí, když něco říkám a ostatní neví co. Přece je to úplně jasné!
 

Dovádíme na sněhu

ze dne 9. ledna 2009 | Mám 1 rok, 7 měsíců a 5 dnů
Dovádíme na sněhu
Dovádíme na sněhu
Jupí, konečně venku napadl snížek a je zima „až to praští“. Mamka s taťkou půjčili od Lucky saněčky a šli jsme na kopec (no kopeček) před domem. Po pár sjetí dolů mě však sáňkování přestalo bavit. Zjistila jsem, že zábavnější je kopec zbíhat, tlačit sáňky, válet se ve sněhu a dělat všechno možné. Druhý den jsme šly na kopec s Luckou a tetou. Samozřejmě jsem chtěla jezdit na bobech od Lucky. Ani mi nevadí, že z nich občas vypadnu. K mým oblíbeným zábavám venku patří - utíkat za vránami a malými pejsky. Neumím ještě dobře vyslovovat a tak slovo vrány zní jako vjani. Než to mamka pochopila, tak se vždy dívala, kde vidím tetu Janu, protože jsem volala vjani, vjani, jani a upalovala pryč.
 

Konec roku

ze dne 31. prosince 2008 | Mám 1 rok, 6 měsíců a 27 dnů
Vánoce trávíme na chalupě
Vánoce trávíme na chalupě
Posledních 14 dní roku 2008 jsem strávila na chalupě. Na Štědrý den jsem všechny překvapila tím, že jsem zbaštila velikou porci kapříka a ještě jsem loudila po ostatních. Rybičky mi moc chutnají a budu vyžadovat, ať je mamka zařadí do mého jídelníčku. Po vydatné štědrovečerní večeři zazvonil zvoneček a všichni jsme upalovali ke stromečku, pod kterým byla hromada dárečků. Přiznám se, že mě rozbalování dárečků a jásání nad každým z nich zcela unavilo. A co jsem dostala? –zimní botičky, 2 tahací hračky, kostky, dřevěné puzzle, kočárek, balónek, knížečky, oblečky a penízky. Na vánocích je fajn, že se může baštit cukroví a různé dobroty. Mamka mi říká, že jsem pěkně tlusťoučká, vážím zhruba 12 kg. Myslím, že je to akorát. Kromě sladkostí (bomiky, lizao a kokolada) mám ráda také ovoce a zeleninu, nejvíce hrášek a mrkvičku. Hrášku říkám lucínek a můžu jej baštit pořád. Silvestr jsme s rodiči prospali. O půlnoci nás probudilo bouchání a praskání rachejtlí, to však brzy ustalo a mohli jsme spinkat dále. Na chalupě jsem stále v pohybu,nejraději proháním Micku a zkoumám celou chalupu. Není divu, že tady spím i 2x denně. A k mým dovednostem: pravidelně 2x denně si čistím zoubky. Vím jak se jmenuji – Ajka Myková (l mi vypadává). Naučila jsem se doplnit básničku Princeznička na báje. Jen s nočníkem stále bojuji.
 

Předvánoční čas

ze dne 20. prosince 2008 | Mám 1 rok, 6 měsíců a 16 dnů
Kuk
Kuk
Za chvíli budou vánoce, mamka peče cukroví, nakupuje dárečky a mě stále trápí kašel a mám nudli u nosu. Již začátkem prosince jsem někde chytla bacil a nemůžu se jej zbavit. Pár dní jsem měla také teplotu, musela jsem polykat sirupy a prášky. Fuj, vůbec mi nechutnají a odsávačka hlenu je můj největší nepřítel. Žádnou věc si nenechám strkat do nosu, i když mi prý pomůže. Učím se smrkat do kapesníku, někdy frkám jen pusou, ale rodiče nepřelstím. Venku není sníh, ale spíše plačtivé počasí. Pokud to jde, chodíme se koukat na rozsvěcené stromečky a vánoční osvětlení ulic. Světýlka se mi moooc líbí.
 

Mikuláš

ze dne 5. prosince 2008 | Mám 1 rok, 6 měsíců a 1 den
Mikuláš č.2
Mikuláš č.2
Od včerejška slyším, že přijde Mikuláš a donese dárečky. Tak jsme zvědavá jestli jich bude pořádná hromada. Prvního Mikuláše jsem viděla v Broučku, byl hodný a každému z nás dal figurku s bonbónky. Na oplátku jsme museli zazpívat. Některé děti se Mikuláše báli, ale já ne. Přiznávám jak vstoupil do dveří, lekla jsem se a rychle přitiskla k mamince, ale pak jsem se otrkala a zkoumala jeho berli. Druhý Mikuláš přišel večer k babičce a dědovi. Také byl hodný a donesl pro mě a Lucku spoustu mlsání, ovoce a panenku. Na oplátku jsme museli opět zpívat (nejraději mám Sluníčko, sluníčko - umím ze začátku zazpívat sama).U druhé babičky nechal Mikuláš také dobrůtky a ovoce.
 

Miluji kočky

ze dne 16. listopadu 2008 | Mám 1 rok, 5 měsíců a 12 dnů
Na chalupě v Jeseníkách máme pejska Jimma a kočku Micku. Jimma se trochu bojím, je veliký, hodně máchá ocasem a občas kvůli němu spadnu. Zato Micinku zbožňuji. Pokud ráno nepřijde na mlíko, jdu ji hledat ještě v pyžamku. Nikomu z dospělých se samozřejmě nechce ráno ven do zimy, ale děda je ochotný a tak přes sebe přehodíme bundy a hurá za Mickou. Volám na ni čiči, čiči, hledáme ji na půdě, v dřevníku, venku, prostě všude možně. Děda mě naučil, že kočky chytají myši. Takže teď oslňuji znalostmi kolem Micky, vím jak se jmenuje, jak dělá, jak se na ni volá a co chytá. Škoda, že mě mamka s moji oblíbenou Micinkou nevyfotila.
 

Zoubky

ze dne 2. listopadu 2008 | Mám 1 rok, 4 měsíce a 29 dnů
V 1 roce jsem měla jen 4 zuby. Teď mi však rostou jak houby po dešti – jak říká mamka. Už jich mám 10 z toho 4 stoličky. Zoubky si však nerada čistím, zato ráda mlsám. Tak nevím, nevím …..
 

Konečně bydlíme ve svém

ze dne 22. října 2008 | Mám 1 rok, 4 měsíce a 18 dnů
Moje houpi v novém bytě
Moje houpi v novém bytě
Rekonstrukce našeho nového bytečku se protáhla. Pravidelně jsem chodila s mamkou kontrolovat jak probíhají práce. Motala jsme se mezi nářadím a různým materiálem, chtěla jsem si mezi tím vším hrát, ale pořád mě někdo hlídal a napomínal. Také jsem byla párkrát pomáhat vybírat koberce a další věci do bytu. Mamka s taťkou brzy usoudili, že jsem jak „pytel blech“ a raději mě nechávali u babičky. Konečně, téměř po 3 měsících, se stěhujeme. Mám svůj pokojíček, který zatím slouží jen ke hraní. Spinkám totiž s mamkou a taťkou v posteli. Taťka občas vyhrožuje, že donese moji postýlku a budu v ní spát, ale já vím, že to stejně neudělá. Nový byt je veliký (oproti původnímu 1+1) a tak se ráda proháním s kočárkem mezi pokoji. Moje sestřenice Lucka bydlí kousíček od nás, takže se můžeme často vídat a hrát si, resp. hádat se o hračky. Nejraději mám houpačku, která je zavěšená mezi dveřmi.Někdy po ránu se houpu a houpu a skoro na ni usnu. Poloha bytu je výborná, mám to kousíček k oběma babičkám a dědům, Lucince, prababičkám a pradědům.
 

Dobrý den

ze dne 16. října 2008 | Mám 1 rok, 4 měsíce a 12 dnů
Dovádím v listí
Dovádím v listí
V pohodě zvládám loučení – odcházíme a já udělám ručkou papa. Vypozorovala jsem, že se lidé venku nebo příchodu někam zdraví „ Dobrý den“. Před pár dny jsem si při jízdě v kočárku mumlala dobryden, dobryden…Mamka byla mile překvapená a tak jsem se rozhodla, že budu zdravit lidi. To by jste nevěřili jaký mám úspěch. Nikdo asi nečeká pozdrav od takového špunta. Někdy mě mamka musí zarazit, protože dobryden opakuji pořád dokola nebo schválně ani neceknu, když se mamka chce pochlubit, jak umím zdravit. Ha ha to je legrace.
 

Brouček

ze dne 29. září 2008 | Mám 1 rok, 3 měsíce a 26 dnů
Hraní v Broučku
Hraní v Broučku
Dnes jsem se byla přihlásit do Broučka, což je mateřské centrum, kde se pravidelně 2x týdně schází děti (samozřejmě za doprovodu svých maminek).V Broučku si budeme hrát, učit se říkanky (umím Kutálí se brambora), písničky, kreslit, cvičit – no prostě všechno možné. Jsem nejmladší, ale vůbec to nevadí. Nejvíce se mi zalíbilo Kolo kolo mlýnský. Jupí budeme se doma s mamkou točit.
 

PřihlášeníZapomenuté heslo

Poslední fotky

Oblíbená hračka-hřeben
Ségra čte

Poslední vzkazy

Anna Jana - [Deníček Alenky ]
Anna Jana - [Deníček Alenky ]
Anna Jana - [Deníček Alenky ]
Eliska Hajkova - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
roller Dominika - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
Eliska Hajkova - [Deníček Alenky ]

© Doktororonline.cz | Reklama