Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Deníčky

Deníček Alenky

5. června 2007
14 roků, 4 měsíce a 20 dnů

První zoubek

ze dne 8. ledna 2014 | Mám 6 roků, 7 měsíců a 5 dnů
Oblíbená hračka-hřeben
Oblíbená hračka-hřeben

Mám 6 měsíců a 13 dní: Dneska uviděla  teta Jana v mé pusince v pravo dole zoubek - je krásně prořezaný. Schovávala jsem zoubek v pusince a čekala, kdo jej objeví jako první.

 

6 měsíců

ze dne 27. prosince 2013 | Mám 6 roků, 6 měsíců a 24 dnů
Ségra čte
Ségra čte

Mám 6 měsíců, vážím 8,33 kg. Hravě se dokážu přetočit na bříško a zpátky(ikdyž to už není tak jednoduché). Dokonce někdy válím sudy. Kočárek už mi začíná být malý.

 

U fotografa

ze dne 12. prosince 2013 | Mám 6 roků, 6 měsíců a 9 dnů

Dneska jsem byla na velkém vánočnímm focení. Prvně jsem pózovala se svoji ségrou Alenkou, měla jsem se usmívat , ale spíše jsem koukala kolem sebe, kde to jsem. Poté následovalo další focení společně se svými sestřenicemi. a to Vám řeknu, je to "kumšt" ať jsme všechny 4 holky pěkně natočené, usměvavé a koukáme na paní fotografku. Uff až jsem z toho všeho dostala hlad.

 

Příkrmy

ze dne 9. prosince 2013 | Mám 6 roků, 6 měsíců a 6 dnů
Papám mrkvičku
Papám mrkvičku

Mám 5 měsíců a kousek stále piji mlíčko od mamky, ale mám čím dál tím větší hlad a hlavně chci poznat nové chutě. A tak mamka rozhodla, že nastal čas s příkrmy. K obědu jsem tedy dostala svoji první mrkvičku a musím říct, že byla moc dobrá.  Dále jsem  již ochutnala jablíčko, banán, jednu sunarku :-),  šťávu z rajčátka a hrozna. Můj poznatek je, že jídlo je dobré.  Mamka si dokonce stěžuje, že se ani nemůže najíst, protože jí upřeně sleduji a dožaduji se ochutnat její dobrotu. Hlavním jídlem je však stále mlíčko od mamky, které piji pořád celý den a noc.

Stále zkouším dostat kolínka pod zadeček a kousek se posunout. V leže na zádech dokážu lehce zvednout krček s hlavičkou. Vody se nebojím, směji se nahlas. Večer usínám kolem 19 hodiny, ráno vstávám mezi 5-6.  V noci se několikrát vzbudím na mlíčko. Jsem šikovné, pěkné a moooc hodné miminko.

 

Přišel Mikuláš

ze dne 5. prosince 2013 | Mám 6 roků, 6 měsíců a 2 dny

Ségra se už nemůže dočkat Mikuláše, myslí se, že dostane kromě sladkostí malí dáreček. Mě je to zatím jedno. Hraček mám spoustu a jako sladkost mlíčko.

Mikuláše jsem viděla a vůbec jsem se nebála, čeho taky?? Večer cestou od babičky jsme potkali čerty, ségra zazpívala písničku a dostala sladkost. Já jsem spinkala v kočárku a bylo mi nejlépe.

 

5 měsíců

ze dne 27. listopadu 2013 | Mám 6 roků, 5 měsíců a 24 dnů

Vážím 7,53 kg. Překuluji se na bříško, snažím se dostat kolínka pod zadeček a posunout se. Krásně povídám - dokonce jsem při zoufalém pokusu přivolat maminku pověděla mamamama.

 

Jsem hodná holčička

ze dne 10. listopadu 2013 | Mám 6 roků, 5 měsíců a 7 dnů

Mám 4 měsíce a  14 dní

Od konce 4. měsíce se překuluji na bříško. Zpočátku jsem se v půlce přetočení zasekla a mnohdy se na bříško nedostala, nyní je to hračka. Mrsku sebou a jsem na bříšku, otáčím se zatím jen do prava. Ležet na bříšku je moc fajn, jenže ouha, po určité době se chci dostat zpět na zádíčka a nevím jak. Začnu hlasitě plakat a doufám, že si mě konečně někdo všimne a pomůže překulit na záda nebo raději vezme do náruče.

Mám za sebou druhé očkování hexavakcíny, které však muselo být o týden posunuto kvůli mému nachlazení. Bohužel mě dlouhodobě trápí rýmečka a kašel. Není se čemu divit, když na mě stále někdo (Alenka, mamka, a další) prská bacily.

Jsem hodné a usměvavé miminko-párkrát jsem se zasmála i nahlas. V ručičce dokážu krásně udržet chrastítko. Mám ráda koupání. V kočárku se mi docela líbí . Pokud v něm nespinkám, koukám kolem sebe. No po určité době začnu stejně plakat a chvi ven, asi jako každé mimčo. Už jsem byla 2x v ZOO, na výletě na Visalajích a všude možně. Důležité je mít sebou mamku a její mlíčko. Zatím jsem tedy neochutnala nic jiného. Jen olízla hroznové víno a rajče.

Nyní po změně času (27.10.2013) usínám večer kolem 18-19 hodiny a spinkám do 6-7 rána. V noci se samozřejmě budím na mlíčko. Spinkám v postýlce, ale ráno se většinou probouzím u mamky v posteli, tam je krásně teplíčko.

 

 

Přetočím se na bříško

ze dne 20. října 2013 | Mám 6 roků, 4 měsíce a 17 dnů

Mám necelé 4 měsíce a už se dokážu překulit na bříško. Nejlepší je přetáčet se bez plínečky

 

Krásně pasu koníčky

ze dne 6. října 2013 | Mám 6 roků, 4 měsíce a 3 dny
Pasu koníčky
Pasu koníčky

Mám 3 měsíce a 10 dní.

 

 

Koupání mám ráda

ze dne 3. října 2013 | Mám 6 roků a 4 měsíce
Koupání
Koupání

Mám 3 měsíce a 7 dní.

Každý den se šplouchám ve vaničce, vodu mám moc ráda. Kopkám nožičkami a voda krásně cáká všude kolem. Dneska jsem se poprvé koupala ve velké "dospělácké" vaně. Taťka mě hned ponořil do vody, skoro i s obličejem. Zprvu jsem byla vyděšená, ale vůbec jsem neplakala a po chvilce jsem si už užívala příjemně teplou vodičku.  Druhý den jsem se koupala s Alenkou. Ležela jsem na lehátku, kopala nožičkami - prostě super. Jen Alenka mě stále zlobí, třeba "nechtěně" cáká vodu na můj obličej.

 

PřihlášeníZapomenuté heslo

Poslední fotky

Oblíbená hračka-hřeben
Ségra čte

Poslední vzkazy

Anna Jana - [Deníček Alenky ]
Anna Jana - [Deníček Alenky ]
Anna Jana - [Deníček Alenky ]
Eliska Hajkova - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
roller Dominika - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
Eliska Hajkova - [Deníček Alenky ]

© Doktororonline.cz | Reklama