Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Deníčky

Deníček Alenky

5. června 2007
14 roků, 4 měsíce a 20 dnů

15 měsíců

ze dne 27. září 2014 | Mám 7 roků, 3 měsíce a 25 dnů

Začínám opakovat slova. Zkouším si sama oblékat ponožky a boty. Napodobuji ostatní, češu si vlásky, sama jím lžičkou (již to zkouším od 13 měsíců). Smrkám do kapesníku, jsem moc hodná a nosím mamce prázdné misky, vyhazuji papírky do koše. jsem veliká šikulka.

 

Jsem blonďáček

ze dne 27. srpna 2014 | Mám 7 roků, 2 měsíce a 24 dnů

Moje vlásky jsou krásně zlatě blonďaté.Na všechny se krásně usmívám a dokonce už pár kolemjdoucích řeklo mamce, že mě má nafotit do reklamy. Mám 10 zoubků (2 stoličky).

 

11. měsíců

ze dne 27. května 2014 | Mám 6 roků, 11 měsíců a 24 dnů

Jsem veselá holka a na všechny se usmívám. Dokonce někteří kolemjdoucí mamce říkají, že má roztomilou holčičku. Vím jak na to - směji se a zároveň lehce stydím. Krásně povídám - mama, tata, deda, baba a moje nejoblíbenější je HAM. Moje HAM perfektně zabírá. Tak například, když mamka kupuje Alence zmrzku moje HAM je tak intenzivní, že dostanu alespoň kornoutek. Ochutnala jsem už vše možné, ale mamka je opatrná a tak vždy dostanu jen kousíček něčeho dobrého nebo i nedobrého (kyselá okurka).Prsíkem si ukazuji, co chci.

Asi před 3 týdny jsem se naučila sama slézt z postele. Párkrát po spinkání jsem si už sama došla za rodiči. Z čehož tedy vyplývá, že spím ve velké posteli.

Mám 7 zubů - 3 dole a 4 nahoře. Možná už v pusince schovávám další,  o kterých mamka neví.

Ráda se houpám na houpačce a říkám houpi, houpi. Dávám pusinky, umím krásně dělat pa pa. Ráno se s tátou loučím a zuřivě mávám ručkou a říkám tata papa (nebo tak nějak). Mám spoustu velkých kamarádů, nejraději mám však Haničku a Klaudinku, protože si se mnou nejvíce hrají. Mám moc ráda babičku Milu, jakmile ji uvidím, hned upaluji k ní.

Moje sestra Alenka je velký Pompon, již vyhrála 3 medaile. V neděli byla dokonce ve Zruči nad Sázavou a jejich sestava získala 3 místo.

 

Říkám HAM

ze dne 6. května 2014 | Mám 6 roků, 11 měsíců a 3 dny

Mám 10 měsíců a  týden

Naučila jsem se perfektní slovíčko HAM a tím naznačuji, že chci také ochutnat, to co právě někdo pojídá nebo mám hlad.

 

10. měsíců

ze dne 27. dubna 2014 | Mám 6 roků, 10 měsíců a 22 dnů

Zoubky mi rostou jako "houby po děšti" už jich mám 6. Pěkně 3 nahoře a 3 dole. Umím tleskat ručičkami a dělat paci paci, ukázat jak jsem veliká. Také někdy zavávám papa. Mamka má se mnou trápení, protože vůbec nechci sedět v kočárku. Už si na mě pořídila kšírky, které mě chrání, ať nevypadnu , když v kočárku  stojím nebo klečím. Jenže mě se v něm vůbec nelíbí a chci za každou cenu ven .

Vážím 9,51cm. Jsem stydlínek  a mamka říká, že jsem moc roztomilá. Pokud na mě někdo cizí promluví, otočím hlavičku od něj a stulím se k mamce.

 

9 měsíců

ze dne 27. března 2014 | Mám 6 roků, 9 měsíců a 22 dnů

Stále jsem hodná, veselá a upovídaná holčička. Lezu po čtyřech a stojím. Nerjraději se opírám o své křesílko.

 

Plaváček

ze dne 6. března 2014 | Mám 6 roků, 9 měsíců a 1 den

Dnešním dnem jsem zahájila kurz plavání. Voda je mooc prima.Moje ségra je úplný "vodník". Umí plavat prsa a kraula, skáče do velké hloubky, dělá kotrmelce a hlavně se velice ráda potápí. Tak se uvidí, zda budu také "potápka"

 

Druhý zoubek

ze dne 17. února 2014 | Mám 6 roků, 8 měsíců a 15 dnů

V pusince mám druhý zoubek, vyrostl dole vedle prvního. Občas někoho kousnu, ať se ví, že mám zuby.

 

Jako píďalka

ze dne 3. února 2014 | Mám 6 roků, 8 měsíců a 1 den

Mám 7 měsíců a týden

Volnost pohybu to je paráda. Konečně nejsem závislá na přenášení a sama se můžu doplížit za hračkou, mamkou nebo prostě, kde potřebuji. Stále zkouším dávat kolínka pod zadeček, péruji na nich, ale nedokážu se ještě posunout, ale to brzy příjde a budu se prohánět po čtyřech jako vítr. Mám spoustu hraček,ale i přesto mě nejvíce zajímají ovladače, mobil, různé šňůry, metr, Alenčin hřeben a vše, co zrovna nepatří na hraní. Stále se hemžím a tak jsem trošku zhubla a "vytáhla se". Koupání mám stále moc ráda. Vůbec se nebojím vysavače, spíše mě fascinuje jak hučí a zkoumám jej. V kočárku se mi líbí, zbytečně v něm nepláču jako moje ségra, jak říká mamka. Jsem moc hodná holčička a velký smíšek.

Moje ségra jela poprvé na 6 denní soustředění pomponu klubu Elité do Zlatých Hor. Neustále na ni myslíme,  jak vše zvládne. Ségra nám poslala pohled. Musím říct, že je hodně odvážná, od 5 let umí dobře plavat, bruslit, v 6 se naučila jezdit na kole.

V 5 letech byla poprvé na lanovém centru v České Vsi a předvedla neuvěřitelně odvážné výkony. Vylezla na hooodně vysokou horolezeckou stěnu.

 

7 měsíců

ze dne 27. ledna 2014 | Mám 6 roků, 7 měsíců a 24 dnů

Před týdnem se mi podařilo dostat se na kolínka,  mám na to 2 metody -  vystrčím zadeček nahoru a snažím se kolínka vsunout pod něj  nebo se mohutně  vzepřu na ručkách a kolínka dávám pod zadeček. Ještě umím „kliky - zvednu se na ručkách, zadek vystrčím nahoru a stojím jen na špičkách. Jsem stále hbitější, točím se kolem dokola.  Krásně povídám, teď nejvíce : bababa…. a když je nejhůře volám na maminku mamama.

 

PřihlášeníZapomenuté heslo

Poslední fotky

Oblíbená hračka-hřeben
Ségra čte

Poslední vzkazy

Anna Jana - [Deníček Alenky ]
Anna Jana - [Deníček Alenky ]
Anna Jana - [Deníček Alenky ]
Eliska Hajkova - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
roller Dominika - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
Eliska Hajkova - [Deníček Alenky ]

© Doktororonline.cz | Reklama