Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Dotazy lékaři

Téma - Sexuologie

Dotaz uživatele:

Pánská antikoncepce

Prosím Vás o radu, o doporučení vhodné mužské antikoncepce. Já i moje žena jsme invalidní důchodci, máme 1 dítě a žena stále chce dítě další. Já mám obavu, že bychom v budoucnosti, kdy bude dítě větší a bude mít větší nároky, měli vážné problémy se zabezpečením rodiny. Žena užívala antikoncepci, potom přestala a narodilo se nám dítě. Dnes mě vlastně vydírá a říká, že když nechci další dítě, nebudu mít ani sex. Když se náhodou milujeme a já se jí "udělám" na břicho, vždy to skončí hádkou.
Při pokusu používat kondom to dopadlo stejně. Existuje nějaká jiná mužská antikoncepce? Přerušovaná soulož u mně skoro nepřipadá v úvahu; nedokážu se ovládnout.
Mohla byste mi nějak poradit? Předem děkuji.

Odpověď lékaře:

Vážený pane,
ani se moc nedivte, že vaše žena při touze po dalším dítěti odmítá přerušovanou soulož (vaše ejakulace mimo pochvu není nic jiného) anebo styk s použitím kondomu. Pokud nevyřešíte tento základní problém bude každé řešení polovičaté nebo zcela nesprávné. Vezměte třeba jen situaci, kdy byste si nechal provést sterilizaci přerušením chámovodů, zřejmě ovšem tajně bez vědomí či dokonce souhlasu vaší ženy.
Vaše žena při touze po dítku by se mohla od vás odvrátit a vy byste zůstal sám- a sterilní. Pak už byste při sebelepším novém vztahu děti nikdy nemohl zplodit. V této době si myslíte, že by vám to bylo asi jedno, ale jste ještě hodně mlád na to abyste nemohl mít nový vřelý vztah, který by znamenal i touhu po rodině- co pak s vámi?
Chemickou cestu mužské sterilizace zatím
farmaceutický průmysl nepřinesl. Zkoušky v tomto směru byly již prováděny, žádný preparát snad nebyl bez vedlejších (někdy závažných) účinků.
Asi jsem vás moc nepotěšil, pro klid ve vašich vztazích je vyřešení základního problému asi nezbytností. Sám si myslím, že uživit dnes dvě děti lze, naši prarodiče, mnohdy i rodiče, žili často ve zcela bědných poměrech a vychovali víc dětí než je dnešní průměr.
A jedno dítě je pro strach, zkuste to vše znovu zvážit.

Zpět na přehled dotazů

Lanžhot

PřihlášeníZapomenuté heslo

Diskuse

07.03.2021 02:47 | Major Zeman

Stalo se to,že pán je oblbovač!!!Tak bacha na něj!!...

07.03.2021 02:43 | me

ano kdysi mne kontaktovatl ale uz nevim o co slo...co se stalo ?...

07.03.2021 02:40 | Major Zeman

Tak pozor na ty hyeny!!!!...

07.03.2021 02:37 | Major Zeman

Ty nemáš žádný zájem pomoci těm beznadějným lidem,ale chceš je jen Oškubat o poslední peníze co majį,sračko mizerná! Každému co jeho jest!!!!...

07.03.2021 01:51 | Major Zeman

A ty si myslíš, že v ti to někdo spolkne?Kde jsi vůbec přišel k těm lékům a kolikrát si je předražil?Nejsme blbci.Slyšel jsi o akci Stilnox? Právě se dopouštįš trestného činu,neboť pro léky jen ke svému lékaři!!!!!!!!!!....

07.03.2021 00:06 | Patrik

Ponúkam Mabron, iba Vážny a diskrétny záujem. Pre zaujímavosť,niesom podvodník.....

06.03.2021 22:20 | My

Nimesil 30 sáčků nabízím vacatk@post.cz...

06.03.2021 22:13 | Mara

Prodam codein Praha...

© Doktororonline.cz | Reklama