Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Dotazy lékaři

Téma - Sexuologie

Dotaz uživatele:

Pánská antikoncepce

Prosím Vás o radu, o doporučení vhodné mužské antikoncepce. Já i moje žena jsme invalidní důchodci, máme 1 dítě a žena stále chce dítě další. Já mám obavu, že bychom v budoucnosti, kdy bude dítě větší a bude mít větší nároky, měli vážné problémy se zabezpečením rodiny. Žena užívala antikoncepci, potom přestala a narodilo se nám dítě. Dnes mě vlastně vydírá a říká, že když nechci další dítě, nebudu mít ani sex. Když se náhodou milujeme a já se jí "udělám" na břicho, vždy to skončí hádkou.
Při pokusu používat kondom to dopadlo stejně. Existuje nějaká jiná mužská antikoncepce? Přerušovaná soulož u mně skoro nepřipadá v úvahu; nedokážu se ovládnout.
Mohla byste mi nějak poradit? Předem děkuji.

Odpověď lékaře:

Vážený pane,
ani se moc nedivte, že vaše žena při touze po dalším dítěti odmítá přerušovanou soulož (vaše ejakulace mimo pochvu není nic jiného) anebo styk s použitím kondomu. Pokud nevyřešíte tento základní problém bude každé řešení polovičaté nebo zcela nesprávné. Vezměte třeba jen situaci, kdy byste si nechal provést sterilizaci přerušením chámovodů, zřejmě ovšem tajně bez vědomí či dokonce souhlasu vaší ženy.
Vaše žena při touze po dítku by se mohla od vás odvrátit a vy byste zůstal sám- a sterilní. Pak už byste při sebelepším novém vztahu děti nikdy nemohl zplodit. V této době si myslíte, že by vám to bylo asi jedno, ale jste ještě hodně mlád na to abyste nemohl mít nový vřelý vztah, který by znamenal i touhu po rodině- co pak s vámi?
Chemickou cestu mužské sterilizace zatím
farmaceutický průmysl nepřinesl. Zkoušky v tomto směru byly již prováděny, žádný preparát snad nebyl bez vedlejších (někdy závažných) účinků.
Asi jsem vás moc nepotěšil, pro klid ve vašich vztazích je vyřešení základního problému asi nezbytností. Sám si myslím, že uživit dnes dvě děti lze, naši prarodiče, mnohdy i rodiče, žili často ve zcela bědných poměrech a vychovali víc dětí než je dnešní průměr.
A jedno dítě je pro strach, zkuste to vše znovu zvážit.

Zpět na přehled dotazů

Slunečnicové brikety

PřihlášeníZapomenuté heslo

Diskuse

05.08.2020 12:49 | D

Prodám Lexaurin 3 mg Praha...

05.08.2020 11:45 | Milan

koupím na spaní - Stilnox, Hypnogen, Zolpidem, Zolpinox. i větší množství. Nejlépe osobně Liberec a okolí do 50km dojedu, Nebo dobírka, dohoda. Pište rozumné nabídky s cenou na elektroman@seznam.cz...

05.08.2020 11:41 | Ondra

Koupim Ritalin v Praze s osobním předáním. Cenu respektují. O....

05.08.2020 10:53 | Josef

Zdravím koupím tramal v jakékoliv formě jak kapky tak tablety v Plzni a okolí diky...

05.08.2020 10:45 | Tomas

Nabizim 5 baleni zolpidemu na dobirku piste na 05thomas@seznam.cz, jen vazni zajemci conjednaji fer jako ja...

05.08.2020 10:42 | S

koupím tramal kapky velké. Za dobrou cenu vezmu vice balení. Pravidelně. Ostrava. ...

05.08.2020 09:58 | Lubo

Koupim diazepam v originálnim balení, nabídněte díky...

05.08.2020 08:31 | Jitka

Měla bych zájem o hypnogen...

© Doktororonline.cz | Reklama