Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Diskuse

ČESNEK MEDVĚDÍ - rostlina téměř neznámá

Autor: ČESNEK MEDVĚDÍ - rostlina témě | Vloženo: 2020-01-14 01:24:09

Česnek medvědí a poruchy spánku
(Podle knihy (Marie Trebenová, LÉČIVÉ ROSTLINY Z BOŽÍ ZAHRADY)
Česnek medvědí působí příznivě na náš žaludeční a střevní trakt. Jelikož k poruchám spánku dochází v mnohých případech v důsledku žaludečních těžkostí, působí česnek medvědí současně i jako prostředek proti nespavosti. Česnek medvědí používáme pouze čerstvý, sušený ztrácí na intenzitě.
(Proto je výhodné si ho pěstovat ve své zahrádce, jak jinak ho budeme mít stále při ruce. Můžeme tak třeba využít nějaké dosud ladem ležící místo. Nejlépe se česneku medvědímu bude dařit na severní straně domu. Někde tam, kde třeba dosud rostou jen kopřivy. Můžeme ho, ale sázet pod nějaký ovocný či okrasný listnatý strom, kterému na podzim opadává listí. Určitě poroste i pod opadavým keřem, ale zde se nám bude asi celkem obtížně sklízet. Možná vás někdo bude přesvědčovat o tom, že česnek medvědí může růst jenom v lese, ale není to pravda. Něco takového mohou tvrdit pouze lidé, kteří dosud nenalezli odvahu k tomu začít ho také pěstovat. )

a

Autor: admin | Vloženo: 2012-08-16 12:26:26

.

Tisíce let utajené zázračné účinky rostl

Autor: Leo | Vloženo: 2006-11-02 13:54:44

Co je to NONI?
NONI je strom dosahující výšky až 8 m. Na něm rostou plody podobné bramborám s dolíčky. Plody se sklízí každý den. Až několik set kg plodů v měsíci z jednoho stromu. Latinský název rostliny je Morinda Citrifolia z čeledi Rubiaceae.

Kde roste ovoce NONI?
NONI roste všude ve Francouzské Polynésii
(Tahiti a okolní ostrovy). Čistá voda, vzduch a vulkanická půda skýtají optimální předpoklady pro bohatý růst ovoce vysoké kvality.

Proč je ovoce NONI tak neznámé?
Ovoce NONI je samostatně velice nechutné. Dnes víme, že již před více jak 2000 lety pomocí tohoto ovoce léčili tehdejší léčitelé celou řadu nemocí. Stromu říkali „Strom zabíjející bolest", „Strom života", s úctou pak „Dar nebes", neboť si nedovedli vysvětlit proč léčí, zbavuje je bolestí, pomáhá přežít hladovění a omlazovat tělo. Zároveň je to jediná rostlina, která rodí své plody 365 dní v roce. Teprve v padesátých letech minulého století byl vědecky zdůvodněn význam této rostliny doktorem Ralphem Heinickem. A až v devadesátých letech se podařilo namíchat nápoj tak, aby byl chutný a mohl se podávat široké veřejnosti. Šťáva je smíchána z 89% drtě plodů NONI a z 11% borůvkové a hroznové šťávy. Způsob uchování pasterizace.

Kdo vyrábí šťávu z ovoce NONI a jaká je její kvalita?
Ve světě je více jak sto výrobců. Největší je společnost Tahitin Noni International (TNI) která vznikla v roce 1996 z holdingu Morinda Inc. (USA) a která dodnes ovládá světový trh s Noni, s podílem obratu asi 95%. Tato společnost vyrábí dále jako jediná produkty z Noni pro ženy „po čtyřicítce", hojivé masti, kosmetiku i šťávu pro psy i koně. TNI je jediná společnost, která má pro výrobu svých produktů laboratoře. Její šťáva je nejkvalitnější přírodní produkt na současném trhu.

Jaké jsou poznatky z užívání tahitské NONI šťávy ze zahraničí?
Vědecké studie ukazují, že NONI může posílit imunitní systém, vyčistit krev, pozastavit růst nádorů, regulovat správnou činnost buněk a regenerovat buňky nemocné.
Dr. Solomon - kapacita v léčitelství, shrnul své poznatky spolu s 50 lékaři, kteří léčili více jak 10.000 nemocných pomocí šťávy z NONI v USA.
Napsal o tom knihu Tropické plody se 101 možnostmi lékařských využití. Toto je výsledek jeho studie: Symptomy a stupeň úspěšnosti v %.

Alergie - snížení symptomů 84%
Příznaky stárnutí - zlepšení vzezření 78% Artritida - snížení symptomů 81%
Astma, bronchitida - snížení symptomů 77% Vysoký krevní tlak – snížení 85%
Deprese - méně symptomů 77%
Schopnost myšlení – zostřena 72%
Diabetes typu 1 a 2 - lepší zdravotní stav 84%
Energie, tělesná kondice – zlepšení 92% Nemoci srdce – zlepšení 80%
Rakovina - lepší zdravotní stav 65% Schopnost koncentrace – zlepšení 88% Svalová hmota – nárůst 71%
Ledvinové problémy – zlepšení 67% Kouření – odvyknutí 58%
Bolesti, migréna - snížení symptomů 88% Mrtvice - lepší zdravotní stav 57%
Stres - lépe zvládnutelný 72%
Spánek – zlepšení 73%
Sexualita - zvýšená žádostivost 87% Nadváha – snížení 75%
Trávení – zlepšení 89%
Celkový zdravotní stav – zlepšení 80%

Šťávu lze užívat v kombinaci s jakýmikoliv jinými medikamenty, v mnoha případech zvyšuje jejich účinnost a velmi často snižuje jejich vedlejší účinky. Některá tvrzení o obdivuhodných účincích Tahitské NONI ovocné šťávy se zdají být téměř neuvěřitelnými, a proto v mnoha z nás vzbuzuje otázku: Jak je to možné?
Plody rostliny Morinda Citrifolia jsou zázrakem kvůli svým doposud objeveným 150 životně důležitým látkám, které si získaly význam v mnoha oblastech přírodní léčby. Dnes je již jasné, že si Noni šťáva vydobyla své pevné místo ve vědě, ve výzkumu a v neposlední řadě i u zákazníků. Jistě oprávněně, když vezmeme v úvahu zprávy o zkušenostech, studie a přenosy z polynéského léčitelství. Vvysoký obsah proxeroninu, vitaminů, enzymů, stopových prvků, serotoninu, scopoletinu a damnacanthalu z ní udělal superhvězdu nejnovějších objevů mezi přírodními produkty.

Jak se podává tahitská NONI ovocná šťáva?
Je to přírodní produkt, který nemůže v žádném případě uškodit. Hlavní hygienik ČR doporučuje dávkování 30 ml. denně. Lékařští odborníci doporučují šťávu podávat na prázdný žaludek ½ hodiny před snídaní a vždy před jídlem. Doktorka Harrison uvádí, že kdo potřebuje jen tzv. "dobít baterky" stačí mu 30 ml. denně a to ráno. Kdo se necítí dobře, nebo má nějaké příznaky, měl by denní dávku zdvojnásobit až ztrojnásobit. Užívat 2x – 3x denně vždy před jídlem.

Kde mohu tahitskou NONI ovocnou šťávu a ostatní výrobky TNI zakoupit?
Je řada distributorů, kteří šťávu z NONI nabízejí. Doporučujeme nakoupit jen pravou tahitskou. Ta je ve skleněné láhvi, dnes již s českým textem.
- Tahitská NONI ovocná šťáva je jediný produkt z NONI, který dostal osvědčení Evropské unie „Novel Food" (nová potravina).
- Tahitská NONI ovocná šťáva je dnem 5.6.2003 schválena Evropským parlamentem
a Evropskou radou.
- Na základě vydání rozhodnutí MZ ČR byla dnem 27.1.2004 Tahitská NONI ovocná šťáva schválena jako potravina nového typu (PNT) k uvádění do oběhu v České Republice.
- Tahitian Noni International dohlíží na celý výrobní proces ovocné šťávy i dalších produktů z NONI.
- Ovoce sbírané na přípravu šťávy pochází ze starobylých ostrovů Tahiti, kde stromy NONI vyživuje bohatá, vulkanická půda, čirý vzduch a neopakovatelná krása, která naplňuje každou rostlinu.
- Tahitian Noni International vybavila a personálně zabezpečila jedinou laboratoř na světě, věnující se výhradně výzkumu NONI.

UPOZONĚNÍ: Veškeré výše uvedené formulace nejsou lékařská tvrzení v právnickém významu! Diagnóza a terapie nemocí a tělesných poruch vyžadují léčbu lékařem nebo léčitelem. Informace jsou pouze informativní, nesmí být chápány jako náhrada za lékařské ošetření. Riziko spojené s nesprávnou diagnózou nebo špatnou léčbou, lze snížit pouze zapojením lékaře nebo léčitele. Stejně jako každá věda, podléhá i medicína neustálému vývoji. Výzkumy a klinické zkušenosti neustále rozšiřují naše znalosti, zvláště v oblasti léčby a medikamentózní terapie. Pokud je zde uvedeno dávkování nebo lékařské postupy, nemůžeme za to přebírat odpovědnost. Upozorňujeme každého uživatele, aby sám zjistil opatrnou kontrolou, eventuálně po konzultaci se specialistou, zda uvedené doporučení nebo směrné hodnoty, jsou pro konkrétní případ vhodné. Jakékoli dávkování, použití nebo léčba probíhá na vlastní odpovědnost uživatele. (Pokud Váš lékař, léčitel či dietolog ještě neví co je to tahitská NONI ovocná šťáva, tak mu na vyžádání zašleme přeložené materiály do češtiny. Originál najde v anglickém jazyce na: www.incc.org).
Ing. Leo Strass, Konzultant TNI.
Více na: www.noni-tahiti.cz

Přidat reakci

Upozornění: server Doktoronline.cz neodpovídá za obsah příspěvků uživatelů ve volně přístupných rubrikách a obdobných službách tohoto serveru. Server Doktoronline.cz si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvek, který svým obsahem porušuje ustanovení zákona, obsahuje vulgarismy, hanlivá komolení jmen, urážky. Server Doktoronline.cz také neumožňuje obchodní nebo reklamní sdělení zveřejněné bez našeho souhlasu nebo sdělení směřující k neoficiálnímu prodeji léčiv. Takové příspěvky budou bez upozornění vymazány.

Slunečnicové brikety

PřihlášeníZapomenuté heslo

Poslední příspěvky

28.05.2020 19:44 | Ivana

Dobrý den měla bych zájem o diazepam i pravidelny odběr,zatím bych si vzala 5krabicek bylo by možné předání v sobotu?moc děkuji Machová...

28.05.2020 19:14 | jarka

Dobrý den, shanim novou tehotenskou prukazku.. nabízím 3000,- dekuji.. Přítel mě chce opustit tak ho potřebuji zmáčknout aby zustal....

28.05.2020 19:07 | Petrunka

Dobrý den, shanim novou tehotenskou prukazku.. nabízím 3000,- dekuji...

28.05.2020 18:19 | Eva M

Mám Aurorix, ale už je to asi dlouho, možná už ho nepotřebujete.....

28.05.2020 18:15 | autor milan

dobrý den prosímvas chci se zeptat nemáte vendal 200mg dekuji...

28.05.2020 16:14 | ......

Koupim pouze na osobni odber kapky Tramal. Byl bych pravidelny odberatel. Nejlep Pardub. a HK kraj, ale dojedu i dal, pokud to nebude na druhem konci republiky. Penize predem nezasilam. danasamik@seznam.cz...

28.05.2020 16:12 | Jana

Týká se Tondy...

28.05.2020 16:09 | Jana

Máte prosím na se telefon? Dík...

© Doktororonline.cz | Reklama