Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Diskuse

ČESNEK MEDVĚDÍ - rostlina téměř neznámá

Autor: ČESNEK MEDVĚDÍ - rostlina témě | Vloženo: 2020-01-14 01:23:14

Česnek medvědí a poruchy spánku
(Podle knihy (Marie Trebenová, LÉČIVÉ ROSTLINY Z BOŽÍ ZAHRADY)
Česnek medvědí působí příznivě na náš žaludeční a střevní trakt. Jelikož k poruchám spánku dochází v mnohých případech v důsledku žaludečních těžkostí, působí česnek medvědí současně i jako prostředek proti nespavosti. Česnek medvědí používáme pouze čerstvý, sušený ztrácí na intenzitě.
(Proto je výhodné si ho pěstovat ve své zahrádce, jak jinak ho budeme mít stále při ruce. Můžeme tak třeba využít nějaké dosud ladem ležící místo. Nejlépe se česneku medvědímu bude dařit na severní straně domu. Někde tam, kde třeba dosud rostou jen kopřivy. Můžeme ho, ale sázet pod nějaký ovocný či okrasný listnatý strom, kterému na podzim opadává listí. Určitě poroste i pod opadavým keřem, ale zde se nám bude asi celkem obtížně sklízet. Možná vás někdo bude přesvědčovat o tom, že česnek medvědí může růst jenom v lese, ale není to pravda. Něco takového mohou tvrdit pouze lidé, kteří dosud nenalezli odvahu k tomu začít ho také pěstovat. )
Listy česneku medvědího sbíráme na jaře, umyjeme je a konzumujeme v syrovém stavu. Také ho můžeme připravit jako salát, či součást přílohy

Re: Co je vlastně zdravé

Autor: Miroslavcz | Vloženo: 2016-03-04 13:53:13

Nahrazovat jídlo jídlem produkty pro snížení tělesné hmotnosti je absolutní nesmysl.Dnes, když už je vše v GMO nic nepomůže.

Matcha

Autor: Verulle | Vloženo: 2013-09-25 11:23:35

Já uplně zbožňuju tento Matcha čaj http://www.biosfera.cz/matcha-i4121. Uplně na všechny způsoby!

Zelený čaj

Autor: LubosHa | Vloženo: 2013-06-04 10:13:31

Myslím si, že zelený čaj má opravdu příznivé účinky na zdraví, oproti tomu černý čaj mi zase pomáhá dodat kofein a udržet se při práci. Kdybych měl doporučit svůj nejoblíbenější čaj, tak bych udal asi Senchu ( www.oxalis.cz/sencha-satsuma-70g/d-71761/ ).

Informace o potravinách

Autor: Helena Krásná | Vloženo: 2012-04-06 13:24:49

JJ, naprosto souhlasím. Teď to páni politici dotáhnou k úplné absurditě, dočetla jsem se, že se v eu připravuje nějaká novela nebo co, každopádně je to o tom, že se nebude moct informovat o tom, jaký mají které potraviny vliv na zdraví. Takže se třeba nedozvíme, že mléko je zdravé, protože obsahuje vápník. No blbost. v Holandsku už k tomu podepisují petici, je tady: http://www.sup.nl/petition/ts.php, podepsat ji můžeme i my češi, jenom bez háčků a čárek. taky vám to přijde tak absudrndí?

Čaj, jaký, bílý-zelený-černý............

Autor: Petr | Vloženo: 2011-10-04 19:34:24

ŽENA-IN.cz - NOVINKA Pickwick – jedinečný bílý čaj ve 3 příchutích ...
zena-in.cz/clanek/novinka-pickwick-jedinecny-bily-caj-ve.../zdravi
18. duben 2007 – Bílý čaj má současně nejnižší obsah kofeinu, který může do jisté míry náš organismus zatěžovat. Bílý čaj je zkrátka přírodní „skvost“, který je již ...
Bílý čaj - Vaření.cz
clanky.vareni.cz › Magazín
20. duben 2007 – Bílý čaj obsahuje méně kofeinu, než ostatní čaje, je to proto, že je sklízen dříve. Nemusíme se ho tedy vzdávat, pokud nás trápí vysoký krevní ...
Bílý čaj: Lahodný nápoj se zázračnými účinky | Nazeleno.cz
www.nazeleno.cz/bily-caj-lahodny-napoj-se-zazracnymi-ucinky.aspx
9. duben 2010 – Současně má bílý čaj nejmenší obsah kofeinu – zhruba 15 mg (pro srovnání, káva obsahuje 120–150 mg, černý čaj 40–60 mg, zelený čaj ...
No a tady na DOKTORONLINE jsem se dozvěděl, že bílý čaj má nejvíc obsahu kofeinu,takže jde mi hlava kolem,jak to vlastně je ?

Re: Co je vlastně zdravé

Autor: aaa | Vloženo: 2008-10-09 20:19:39

http://bleskove.aktualne.centrum.cz/celebrity/drby/clanek.phtml?id=618901..........toto je tady přiklad,držení diety....

Re: Co je vlastně zdravé

Autor: aaa | Vloženo: 2008-10-09 20:07:14

Vážený,propagujete něco co vůbec nefunguje ,jen stojí velké peníze...vyzkoušeno nedoporučuji

Re: Co je vlastně zdravé

Autor: Miloš | Vloženo: 2007-05-29 15:12:13

Dobrý den, rád bych Vám představil nové a odskoušené produkty pro snížení tělesné hmotnosti a nahrazení plnohodnotného jídla, také podporované doktorem Ondřejem Nývltem který pracoval na pooperačním oddělení na kardiochirurgii v IKEMU. Zejména bych zmínil produkt "Family In"...jedná se o jídlo(nápoj) který lze přidávat do různých pokrmů, je to zdravé jídlo s vyváženým složením bílkovin,sacharidů a ideálními denními doporučenými dávkami vitamínů a minerálů s oceněnou složkou pinnoThin pro omezení chuti na sladké. Jde o produkty se zaměřením na BIO a přírodní složky...pro více informací pište na email- Kotyza.Milos@seznam.cz

Re: Co je vlastně zdravé

Autor: Libor | Vloženo: 2007-05-15 10:08:57

Ahojky, co se tyce kvality v oblasti zdrave vyzivy tak jsou vyborne produkty od firmy Forever Living Products. V pripade zajmu piste na e-mail: libor.ucen@centrum.cz

Re: Co je vlastně zdravé

Autor: Tom | Vloženo: 2007-04-25 12:02:40

Taky si myslím, že nežli nějaké transtuky, raději si namažu chleba poctivým sádlem.
A nežli kupovaný puding, raději si ho uvařím sám. Koupený je sice chutnější, ale nevím, co do toho dali.
Kupovaným bagetám se vyhýbám a fastfood je zakázané slovo :-)

Re: Co je vlastně zdravé

Autor: Vilém | Vloženo: 2007-01-12 19:55:43

Hydrogenace by se dala vysvětlit jako další průmyslová úprava, která s sebou přináší třeba snažší roztíratenost atp. Z praktického hlediska to znamená, že tzv.margaríny nejsou vůvec tak zdravé, jak se tváří. Já osobně doporučuji raději tuky v původním stavu + doplňovat naši stravu o nenasycené tuky (olivový olej, Omega 3..). Máte-li zájem o podrobnější informace, rád odborně poradím!
:-)

Re: Co je vlastně zdravé

Autor: Zdeňka | Vloženo: 2006-11-16 10:17:15

Stále nevím, jak se vyvarovat zmiňovaných škodlivých transtuků, neboť vysvětlení, že transtuky vznikají úpravou rostlinných tuků nazývanou "hydrogenace" mi jako laikovi nic neříká o tom, co to ta hydrogenace vlastně je a jak tedy zdravý rostlinný tuk zachovat a neudělat z něj transtuk? Ví to někdo? Děkuji.

Re: Co je vlastně zdravé

Autor: Stáňa | Vloženo: 2006-10-28 20:29:00

Já jsem moc spokojená s preparáty na http://www.bady.cz Nabídka je široká, čaje jsou chutné a hlavně to FUNGUJE !!!!

Re: Co je vlastně zdravé

Autor: Leo | Vloženo: 2006-10-23 16:41:31

Jestli má být něco zdravé, tak to musí pocházet ze zdravé přírody - tu tady v Evropě nemáme. Zničili jsme si jí. Takže maso, sýry, vejce, zelenina, ovoce, vzduch i voda a veškeré výrobky z výše uvedeného jsou více, či méně kontaminované. Nezbývá nám, než si vylepšit zdraví něčím z doposud nezničené přírody. Tzv. dobít baterky. Američani a Japonci na to přišli. Pijou tahitskou Noni ovocnou šťávu. Já jsem jí objevil před pár měsíci. Vyzkoušel jsem jej nejprve na sobě a své rodině a můžu jen říct, že to funguje. Proto jsem se rozhodl zahraniční literaturu o tomto "daru z nebes", jak říkají na Tahiti, překládat a propagovat. Na stránkách se také dozvíte něco i o ozdravném programu pro ženy po čtyřicítce TTP40. Více na: www.noni-tahiti.cz

Re: Co je vlastně zdravé

Autor: Karlička | Vloženo: 2006-08-13 17:57:06

Petro, já ti k tomu řeknu tolik. Vždy jsem věřila kozímu mléku a dělám to dodnes. Netrpím ve svých 78 letech žádnou závažnější chorobou a vděčím za to kozičkám. Bez ohledu na to, co se píše. Jediný problém je v tom, že se špatně čerstvé mléko shání, takže si musím kupovat Unimilk tablety, které kozí mléko jako jediné na trhu obsahují. Občas seženu i výborný kozí sýr, ale to se mi nepodaří tak často. Takže radím nepodléhat momentálním názorům a věřit tomu svému.

Re: Co je vlastně zdravé

Autor: Míla-pro Marvin | Vloženo: 2006-01-27 23:11:24

Děkuji za odpověď, ale já jsem chtěla hlavně vědět jestli je ZELENÝ čaj vhodný pro malé děti. Už jsem se ptala i - ptejte se lékaře - a nejen jednoho, ale zatím mě nikdo odpověď na mou otázku nedal.Asi dětské čaje budou lepší,ale můj vnuk málo pije a teď se aspoň napije zeleného čaje, který piji já. Omlouvám se za tak dlouhou odpověď.

Re: Co je vlastně zdravé

Autor: Marvin | Vloženo: 2006-01-24 17:43:32

Černý čaj je fermentovaný. Zdravé jsou oba, takže nebude jeden zdravější než druhý. A taky má každý dost odrůd, takže by bylo špatné prohlašovat toto tvrzení komplexně.
U dětí by snad šel použít slabý čaj raději bych asi použil nějaký dětský - má v sobě asi tolik čaje jako odvar z kopřiv. Je hlavně bylinný. Dětem by asi nevyhovovaly látky obsažené v tradičním čaji.

Re: Co je vlastně zdravé

Autor: Míla | Vloženo: 2006-01-21 11:34:55

O zeleném čaji se také říkalo, že je lepší než černý. Je to pravda? Nikde se nemohu dovědět, jestli je dobrý pro malé děti.

Re: Co je vlastně zdravé

Autor: Radka | Vloženo: 2006-01-13 17:40:05

mléko člověk ke svému životu potřebuje pár měsíců svého života.Důležitější je zdroj vápníku a ten není pouze v mléce.V dnešní době už ho mléko stejně moc neobsahuje.Pokud máte domácí,tak smozřejmě ano.Kupované mléko je odstředěné a moc přírodních vitamínů neobsahuje.Přírodní zdroj vápníku najdete na http://www.bady.cz">http://www.bady.cz - seznam produktů - biologický vápník.

Co je vlastně zdravé

Autor: Petra | Vloženo: 2005-10-01 09:45:02

Mléko bylo chvíli zdravé, pak zase ne. Špenát obsahoval hodně železa, teď ho je prý podstatně méně, než se soudilo. Jak se stavíte k fenoménu zdravých potravin?

Přidat reakci

Upozornění: server Doktoronline.cz neodpovídá za obsah příspěvků uživatelů ve volně přístupných rubrikách a obdobných službách tohoto serveru. Server Doktoronline.cz si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvek, který svým obsahem porušuje ustanovení zákona, obsahuje vulgarismy, hanlivá komolení jmen, urážky. Server Doktoronline.cz také neumožňuje obchodní nebo reklamní sdělení zveřejněné bez našeho souhlasu nebo sdělení směřující k neoficiálnímu prodeji léčiv. Takové příspěvky budou bez upozornění vymazány.

Slunečnicové brikety

PřihlášeníZapomenuté heslo

Poslední příspěvky

28.05.2020 19:44 | Ivana

Dobrý den měla bych zájem o diazepam i pravidelny odběr,zatím bych si vzala 5krabicek bylo by možné předání v sobotu?moc děkuji Machová...

28.05.2020 19:14 | jarka

Dobrý den, shanim novou tehotenskou prukazku.. nabízím 3000,- dekuji.. Přítel mě chce opustit tak ho potřebuji zmáčknout aby zustal....

28.05.2020 19:07 | Petrunka

Dobrý den, shanim novou tehotenskou prukazku.. nabízím 3000,- dekuji...

28.05.2020 18:19 | Eva M

Mám Aurorix, ale už je to asi dlouho, možná už ho nepotřebujete.....

28.05.2020 18:15 | autor milan

dobrý den prosímvas chci se zeptat nemáte vendal 200mg dekuji...

28.05.2020 16:14 | ......

Koupim pouze na osobni odber kapky Tramal. Byl bych pravidelny odberatel. Nejlep Pardub. a HK kraj, ale dojedu i dal, pokud to nebude na druhem konci republiky. Penize predem nezasilam. danasamik@seznam.cz...

28.05.2020 16:12 | Jana

Týká se Tondy...

28.05.2020 16:09 | Jana

Máte prosím na se telefon? Dík...

© Doktororonline.cz | Reklama