Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Diskuse

Laktobacily

Autor: Hanka | Vloženo: 2011-11-19 18:28:29

Já mohu z vlastní zkušenosti doporučit brát pravidelně laktobacily. Samozřejmě, že je vždycky třeba upravit jídelníček a jíst pravidelně v malých dávkách, ale ani po téhle úpravě jsem neměl zažívání úplně OK, takže mi doktorka poradila ještě ty laktobacily a je to teď stoprocentní. Můžete vyzkoušet třeba Laktobacily od Swissu.

Už žádný problém

Autor: vlasta | Vloženo: 2011-08-01 17:16:28

Už nemám žádné potíže se zažíváním. Dlouho jsem trpěla s problémem, který vyvolával zvracení ,bolest žaludku, křeče nadýmání. Několikrát jsem byla na vyšetření žaludku i střev. Pokaždé nalezen zánět . Užívala jsem helicid a další léky, ale pokaždé to začalo znova .Pak jsem se dozvěděla o přírodních produkt a začala je užívat. Po 3 měsících užívání Emulipsu Forte jsem mněla od problémů pokoj . Chcete-li se dozvědět vice pište : Vlasta.Fucikova@seznam.cz skype : vlastafu nezáv.obch.partner..03-000334

zácpa, nadýmání, bolesti, žáha, kolika..

Autor: Anna | Vloženo: 2011-05-05 18:15:55

Ahojky všem :-)

Takže ako čítam, nebola som sama , ktorá trpela ako vy ...podobnými zdrav. problémami....
Podla vlastných skúseností a skúseností mnoha lidech ....vrele DOPORUČUJEM kvapky zvané "EMULIPS"..v 5 příchutích, BEZ chemické stabilizace, BEZ hormónů, BEZ konzervantů, NEnávikové, zcela BEZPEČNÍ , velmi účinné.. aj pre tehotné mamičky, miminka....
EMULIPS - 100 dávok, vydržia ako prevencia až 3 mesiace...a dokážu vyriešit všetky zažívacie problémi a to jen za 375.-Kč (15.96 €)..
- Posiluje funkci trávicí soustavy - usnadňuje štěpení a trávení tuků, stimuluje vylučování trávicích šťáv a žluči, chrání sliznice trávicího traktu, podporuje funkci jater a žlučníku, stimuluje střevní funkci a potlačuje nadýmání, zklidňuje podrážděný žaludek a střeva, desinfikuje střevní obsah, zlepšuje vstřebávání živin z přijaté potravy. Příznivě působí na vyprázdnování - Při pravidelném používání pomůže upravit metabolismus tuků v těle. Emulips je určený především pro harmonizaci činnosti trávicího traktu. Tím, že usnadňuje štěpení a trávení tuků, postupně upraví metabolismus tuků a následně přispěje, zdravě a bezpečně, k úbytku nadbytečných kilogramů (a především centimetrů na objemu) u vysokého procenta lidí - protože právě porucha metabolismu tuků je velmi častou příčinou nadváhy.
Objednávat můžete on-line Skype:sisi39,
e-mail: barosova42@seznam.cz
nebo přímo http://www.emulips.cz/barosova

Informace, poradenství, balné, poštovné zcela ZDARMA !!!

zácpa

Autor: vlasta | Vloženo: 2011-02-15 21:06:29

Dobrý den, se zácpou mám hodně zkušeností. Moje sestra na ni trpěla několik let. Kamarádka jí doporučila skvělé bylinky. Pokud chcete vědět více, pište: Vlasta.Fucikova@seznam.cz

Re:podrážděný tračník

Autor: Boka | Vloženo: 2010-05-13 14:25:07

Dráždivý tračník je pouze funkční porucha pohyblivosti střev a dalších orgánů zažívacího traktu. Nejčastějšími příznaky jsou bolesti břicha různého stupně, zácpa nebo průjem a plynatost po jídle. Obtíže se téměř vždy objevují při chůzi a bývají vyprovokovány stresem nebo příjmem potravy. Ženy jsou postiženy častěji než muži (poměr 3:1). Anatomickou příčinu nelze najít, zřetelně se projevují emoční faktory, strava, užívání léků nebo hormonální vlivy. U těchto jedinců se častěji vyskytuje neuróza, úzkosti a/nebo deprese. Nemoc se objevuje v období stresů a emocionálních konfliktů. Jsou dva typy dráždivého tračníku:

• spastický tračník – stolice je nepravidelná, objevují se bolesti, střídají se zácpy s průjmy. Obtíže se často vyprovokují jídlem. Běžné jsou nadýmání, bolesti hlavy, únava, deprese, úzkostné stavy a neschopnost koncentrace.

• nebolestivý průjem – u druhé skupiny dochází k náhlým a prudkým průjmům, které se často objevují při jídle nebo velmi krátce po něm.

Při řešení obtíží je třeba odstranit psychické stresy. Je vhodné podávat vcelku normální stravu. Při nadýmání je potřeba omezit příjem pokrmů obsahujících zkvasitelné cukry. Lidé s bolestmi břicha po jídle mohou zkusit nízkotukovou dietu se zvýšeným obsahem bílkovin.

KONKRÉTNÍ ŘEŠENÍ ZAŽÍVACÍCH POTÍŽÍ - je kvalitní detoxikační přípravek (ne Colonix), tím napomáhá organismu lépe vstřebávat živiny a lépe fungovat. Zlepšuje imunitní systém a celkově prospívá kondici.

Re:podrážděný tračník

Autor: laevicka | Vloženo: 2010-05-12 08:26:12

Otevri si stranku drnatura.cz tam taky spominaji syndrom drazdiveho tracniku precti si to tam. Ja jsem pouzivala program colonix a musim napsat mne pomohl jeste i paraziti ze mne vysli co bych nikdy si nebyla myslela ze je mam v tele.

Re:podrážděný tračník

Autor: petulilinka | Vloženo: 2010-05-02 23:14:23

Muzete mi ríct co toje? mam stejny problem.dekuji predem za odpoved

Re:podrážděný tračník

Autor: střelec | Vloženo: 2009-06-27 13:19:45

Dobrý den, mám stejné problémy jako vy, prosím o zaslání jména léku.
Děkuji

Re:podrážděný tračník

Autor: Zorka | Vloženo: 2008-10-09 22:06:14

Děkuji za radu, už se nyní upínám k homeopatii,začala jsem léčbu jinou než navrhujete Vy. Pokud to nevyjde se současnou léčbou, tak se pak zaměřím na Váš návrh.
Zdraví Zorka

Re:podrážděný tračník

Autor: Deniska | Vloženo: 2008-08-24 16:01:10

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli náhodou nevíte co s mým problémem ž půl roku mám průjmy po jídle,strašné bolesti břicha a nevím co s tím žádné léky na průjem mi nepomohly a to sem jich měla opravdu moc.Potom jsem si přečetla o podrážděném tračníku a myslím si,že to je ono.Prosím pomozte mi,bojím se chodit ven.Děkuji

Re: Chronická zácpa...

Autor: tajemno | Vloženo: 2008-08-21 01:05:42

Od dětctví jsem měla problémy s vprazdňováním a zažíváním. Na toaletu jsem chodila s problém 1x za 4 dny až týden, stále jsem byla nafouklá a hlavně naštvaná, necítila jsem se dobře. Před dvěma roky jsem si koupila potravinový doplněk české firmy, který mé problémy vyřešil. Je zcela bez chemie a působí v našem těle jako mýdlo na ruce.
Info podám mejlíkem nebo na Skype - tajemno

Re: Chronická zácpa...

Autor: energetická diagnostika na dál | Vloženo: 2008-08-17 12:45:22

Vzkaz pro ZORKU : máte oslabené energeticky ledviny a močový měchýř.jelikož je to již dlouhou dobu, tak se oslabila i činnost slinivky. je to problém trochu komplexnější, k oslabeným orgánům patří ještě tlusté střevo a jejich spolupracující orgán plíce. Může se to projevovat bolestmi v zádech, krční páteře, dušností, alergií na různé chemické látky a úpadkem hormonálního systému.nebudu vás zatěžovat jak dál by postupoval energetický propad a zde máte návrh
regenerace: 4 lahvičky Bakteviru 3x 17 kapek 3x denně,3 balení Gerocelu 3x2 kapsle za den. Čaj z rostliny maytenus ilicifolia 3 týdny pít, týden pauza a 3x opakovat. homeopatika: zincum metalicum ch-30 užívat 3 kuličky najednou 1x za 3 dny celkem užívat 4 týdny. Homeopatika koupíte například v lékárně v Opletalově ulici, blízko václavského náměstí a výše uvedené doplňky stravy koupíte v Politických vězňů 15 v prvním patře v prodejně firmy DIOCHI, což je také hned vedle.
Vše o těchto doplňcích stravy najdete na stránkách www.diochi.cz

Re: Chronická zácpa...

Autor: Zorka | Vloženo: 2008-06-02 00:28:39

Můj problém je jedinný, ze kterého však následně pramení další komplikace. Jde o to, že nemám vyprazdňovací reflex, necítím nutkání, stolice nejde vytlačit přes svěrač v křeči. Zácpa se mi nestřídá s průjmem. Po Duphalacu je stolice změkčená, takřka stále stejné konzistence. Ani s jídlem problém nesouvisí, to mám už také vyzkoušené. Zorka

Re: Chronická zácpa...

Autor: Božena | Vloženo: 2008-06-01 20:54:12

Jedná se o dráždivý tračník. Anatomickou příčinu nelze najít, zřetelně se projevují emoční faktory, strava, užívání léků nebo hormonální vlivy. Nemoc se objevuje v období stresů a emocionálních konfliktů. Jsou dva typy dráždivého tračníku:
spastický tračník – stolice je nepravidelná, objevují se bolesti, střídají se zácpy s průjmy. Obtíže se často vyprovokují jídlem. Běžné jsou nadýmání, bolesti hlavy, únava, deprese, úzkostné stavy a neschopnost koncentrace.
nebolestivý průjem – u druhé skupiny dochází k náhlým a prudkým průjmům, které se často objevují při jídle nebo velmi krátce po něm.
Při řešení obtíží je třeba provést celkovou detoxikaci organismu. Je vhodné podávat vcelku normální stravu. Při nadýmání je potřeba omezit příjem pokrmů obsahujících zkvasitelné cukry. Lidé s bolestmi břicha po jídle mohou zkusit nízkotukovou dietu se zvýšeným obsahem bílkovin. Na detoxikaci organismu by se měli použít kvalitní a kompletní detoxikační tablety, které obsahují kvalitní vlákninu (která dodá vitamíny a minerály), probiotika (posiluje imunitu) a prebiotika (živná půda pro probiotika), byliny na ochranu jater a ledvin.
Já jsem trpěla chronickou zácpou několik let, vyzkoušela jsem hodně přípravků, ale vše bez efektu, dokonce se mi po některých přípravcích přitížilo. Až na poslední přípravek, který obsahuje vše o čem jsem psala výše. Úleva se dostavila do 14 dnů do 2 měsíců se stolice i peristatika upravila. Dnes beru poloviční dávku pro prevenci. Je strašně důležité, aby detoxikační tablety měly vše co tělo potřebuje, jinak spíš uškodí, než pomůžou.

Re: Chronická zácpa...

Autor: Zorka | Vloženo: 2008-06-01 16:30:53

Ahoj Ivane, nevím, jestli jsi to již náhodou nezkoušel, když jsi s tímto problémem časově přede mnou. Já stále teprve hledám, jak si s tím vším mám poradit, zkouším kde co, ale bez úspěchu. Jen tohle jsem ti chtěla říci, že někdy mně pomůže masírovat břicho kolem pupíku ve směru hodinových ručiček, a tím si malinko navodím vyprazdňovací reflex. Ale někdy ani toto nepomůže. Jsem z tohoto stavu úplně zoufalá, nevím jak z toho ven. Zorka

Re: Chronická zácpa...

Autor: Zorka | Vloženo: 2008-05-30 23:49:27

Ahoj Ivane, můj problém trvající rok je naprosto totožný s tvým, jak popisuješ. I procházím stejná vyšetření.
Zorka

Re: Chronická zácpa...

Autor: Ivan | Vloženo: 2008-04-29 20:55:26

Jsou nějaké další zkušenosti?

Re: Chronická zácpa...

Autor: Lola | Vloženo: 2008-03-27 16:58:49

Ahoj všichni,
chtěla bych se jen zeptat, zda-li jste někdo zkusil přípravek InPure, já jsem si ho objednala, ale teď nevím, jestli se mám při něm jinak stravovat, nebo normálně?
Děkuji za rady a zkušenosti. :-)

Re: Chronická zácpa...

Autor: janina | Vloženo: 2008-02-18 19:33:01

Dobry den,
taky mam problemy se zacpou uz nekolik let,v posledni dobe se mi ktomu pridalo silne nadymani a plynatost,rano jsem v pohode a vecer jak ve tretim mesici tehotenstvi,k tomu se mi jeste zhorsila plet,velke jebaky na cele a podkozni na brade :(
jim celkem zdrave,piju hodne vody a nesladkeho caje,pravidelne sportuji,pouzivam dopllnky stravy- chlorela,cesnek a laktobacilus. jogurty activia jsem musela prestat jist,jen moji situaci s plynatosti a nadymanim zhorsovaly. tak uz nevim co delat,poradite mi nekdo??? dekuji janina

Re: Chronická zácpa...

Autor: janina | Vloženo: 2008-02-18 19:24:34

:)

Re: Chronická zácpa...

Autor: Jiri | Vloženo: 2008-02-11 20:24:20

Dobry den, nedavno sem koupil irigátor(gumova nadobka a pvc trubicka) Ale ten zapach z gumy me odrazuje, nevite neni v prodeji irigator z přírodního materialu?

Re: Chronická zácpa...

Autor: Hanka | Vloženo: 2008-01-20 14:29:02

Podle tradiční čínské medicíny může mít zácpa několik různých důvodů (např. nedostatek Qi - není síla stolici vytlačit, nebo nadměrná horkost v Žaludku či ve střevech, kdy dojde k vysušení stolice, nebo stagnace Jater). Máte-li zájem, napište mi na jin_jang@volny.cz, zašlu Vám dotazník, zdarma udělám diagnostiku a doporučím vhodné bylinné směsi. S pozdravem Hanka.

Re: Chronická zácpa...

Autor: apostol | Vloženo: 2008-01-17 11:35:56

Popisované problémy patří do výčtu nemocí, jejichž prokázanou, prokazatelnou, ale účelově tajenou příčinou Je Hcy. Kdyby se věnovala pozornost logicky dohledatelné příčině, farmaceut. průmysl by ztratil své zisky z odbytu léčiv a lékaři by přišli o své bodové hodnocení dlouhodobé "léčby" omezené na potlačování příznaků. Napište mi e-mail.

Re: Chronická zácpa...

Autor: Božena | Vloženo: 2008-01-14 19:26:58

Ahoj Ivane,
nevím proč by Ti to nemohlo pomoct. Já jsem měla chronickou zácpu několik let, vyzkoušela jsem několik přípravků, nic nezabralo až na InPure, ten zabral. Mám ho doma vždy po ruce.

Re: Chronická zácpa...

Autor: Ivan | Vloženo: 2008-01-12 19:35:44

Božena: Díky, ale toto mi nepomůže.

Re: Chronická zácpa...

Autor: Božena | Vloženo: 2008-01-07 21:26:26

Zácpa je civilizační nemoc, která postihuje populaci v každém věku. Musíme si pomoc sami doplňkem stravy a to detoxikací organismu. Můžeme si vybrat z bohaté nabídky produktů, které jsou k dispozici, třeba Chlorella, Acidophilius, Lactobacily Forte, InPure, Denoxinal atd.
Při výběru detoxikačních tablet, zkontrolujte co obsahují. Kompletní produkty by měly obsahovat:
1.kvalitní vlákninu, která dodá vitamíny a minerály
2.probiotika a prebiotika
3.byliny na ochranu jater
4.byliny na zlepšení a urychlení vylučování škodlivých látek
Pokud potřebujete pomoc vybrat správný detoxikační výrobek, napište mi. Já jsem trpěla několik let chronickou zácpou, díky kvalitní detoxikaci jsem se zácpy zbavila.

Re: Chronická zácpa...

Autor: Digi | Vloženo: 2008-01-02 21:05:57

Milá Dádo,
protože jsem se potýkala se zácpou a zápachem z úst a zapáchající stolocí a dokonce bolestí, šla jsem k lékaři.
Zjistili zánět střeva a musela jsem do nemocnice.
Tam prodělala 6 denní kůru zcela bez jídla jenom čaj a antibiotika. Nato mi byly dávány krystýry a slaná voda, až bylo střevo úplně čisté. Přestal zápach z úst i jinde./když je střevo zanesené jídlem, které hnije, protože neodchází ven, pak jsou tyto potíže se zácpou a zápachem/ Nyní jím hlavně zeleninu a ovoce, kuřecí maso jogurty Activia. Nic smaženého jen lehké jídlo 5-6 denně. Potíže se zápachem jsou pryč a vždy jednou za čas vyčistím střevo krystýrem.Zkus jinou stravu a udělej si krystýry.
Zdravím Digi

Re: Chronická zácpa...

Autor: jirka | Vloženo: 2007-04-25 22:24:20

Má přítelkyně vyzkoušela Colonix a je to svatá pravda,je s ním velice spokojena..,dokonce tak,že ho zakoupila i pro svou maminku.

Re: Chronická zácpa...

Autor: jitka | Vloženo: 2007-04-11 22:46:39

Já jsem si prostudovala stránky drnatura a našla Colonix.Včera mi přišel,tak čekám na sobotu,že ho začnu dle doporučení užívat.Bere ho i má kolegyně z práce a dost si ho chválí,tak doufám ,že pomůže i mě.

Re: Chronická zácpa...

Autor: Iris | Vloženo: 2006-12-14 17:52:24

Ahoj Dádo,
jsem úplně náhodný čtenář těchto řádek,ale mohu-li přispět svou troškou do mlejna,doporučuji obyčejné votruby.Ráno na lačno dvě velké polévkové lžíce za-
pít vodou.Zpočátku jsem to aplikovala 3krát denně,
po rozhýbání střev dva-jedenkrát.Výborná je i červená
řepa uvařit v papináku a udělat salát.V konbinaci s votrubami ještě lépe.Myslím,že to stojí za pokus.
Přeji zdar a úspěch Jitka

Re: Chronická zácpa...

Autor: bobo | Vloženo: 2006-11-09 22:35:46

Ivane dnes jsem se dozvěděla že podle nějaké jogy pomáhá prošistit střeva slanou vodou.To znamená vypít 0.5 l vody jít na záchod a tak to opakovat po hodině třikrát.. Je to prý supr jdu na to

Re: Chronická zácpa...

Autor: Kachna | Vloženo: 2006-11-07 11:14:55

Ahoj
nechci delat reklamu na jogurty, ale mela jsem podobny problem a opravdu mi pomohla 14-ti denni kura Activie :o))

Re: Chronická zácpa...

Autor: Kachna | Vloženo: 2006-11-07 11:14:46

Ahoj
nechci delat reklamu na jogurty, ale mela jsem podobny problem a opravdu mi pomohla 14-ti denni kura Activie :o))

Re: Chronická zácpa...

Autor: bobo | Vloženo: 2006-11-04 18:02:12

můžeš být opravdu prochlazená pij heřmánek a nožky dej do ponožek ..

Re: Chronická zácpa...

Autor: Tereza | Vloženo: 2006-10-31 14:14:42

Téměř přes měsíc trpím zácpou, prakticky se bez projímadla nevyprázdním. Mám chronické bolesti v podbříšku (tlak, pocit bolesti dělohy, pocit prostydnutí). Cítím se unavená a často mě bolí hlava. Může jít o něco vážného? Lékaře jsem zatím nenavštívil.

Re: Chronická zácpa...

Autor: bobo | Vloženo: 2006-10-30 20:05:03

Ahoj Ivane
Mohu také poradit? Tak já začala užívat Laktobacily..obnovila tím mikrofloru do stravy zařadila černý chléb, kroupy, vločky, jogurty,kefír dále tekutou stravu hodně pít a lněné semínko zalít horkou vodou až nabobtná sníst ..
Hodně štěstí a zdraví

Re: Chronická zácpa...

Autor: Dáda | Vloženo: 2006-10-02 21:25:31

Ivane,

já trpím chronickou zácpou asi již 25 let a to je mi 37,takže stejně jako ty,jsem prošla snad úplně vším.Snažím se to ale úplně nevzdat,lékaři mi nepomohou, to už dnes vím, po všech těch pokusech,ale věřím, že tomu musím přijít na kloub.Dokonce jsem se objednala i ke kinezioložce,protože příčina mých potíží může mít kořeny v dívné minulosti.podotýkám, že nikdo v rodině takové problémy nemá,jen já.
Začala jsem opět pohrávat si s variantou dělené stravy/rostlinná a živočišná/, která mi před časem trochu pomohla.Ale je to děsně náročné při práci,musím si sama vařit zvláštní pokrmy, které by rodina nepozřela a hlídat, co zkombinuji.Nyní sedím u internetu již druhý den a čerpám další informace, jak na to od ostatních.Jsem ráda, že se lidé podělí o různé varianty, protože já se opravdu vyprázdním sama tak jednou za týden a ještě mám při tom dost velké bolesti.nemluvě o hemoroidech, které jsem si nechávala vypalovat za vlastní finance, protože při tempu našeho zdravotnictví bych čekala asi půl roku.Možná i více.Mám popsánu řadu papírů a začínám opět tento problém řešit.I já se bojím rakoviny střev, protože k tomu my "zácpaři" máme nejblíž.Ráda bych teké udělala něco se svojí psychikou, protože tohle mi moc nepřidává.
Pokud někdo z Vás zná možnost , jak odstranit zápach z úst, který "zácpaře"také často postihuje, budu moc ráda,protože pracuji denně s lidmi a je to velmi nepříjemné nejen pro ně, ale i pro mně.Zdravím Dáda

Re: Chronická zácpa...

Autor: Wendy | Vloženo: 2006-08-20 14:26:25

Těžko radit, Ivane, zažil jste toho vcelku hodně, ale třeba zabere zrovna něco jednoduchého - bifi plus pangamin. Je tam obsažen pupalkový olej a laktobacilová kultura. Mně to zabere vždy, vám bych radila alespoň to zkusit. Z projímadel jsem přešla na toto a je to alespoň přírodní a dá se to užívat dlouhodobě bez vedlejších účinků (říkali v lékárně). Tak to za padesát korun vyzkoušejte. Ahoj, Wendy

Re: Chronická zácpa...

Autor: Danka | Vloženo: 2006-07-12 14:27:11

Ahoj Ivane!
Po přečtení tvého problému jsem úplně v šoku. Mám také problémy s vyprazdňováním. Snažím se chodit také každý den,ale někdy kvůli stresu mně to nejde. Cítím se oteklá a nepříjemně naladěná. Vím, o čem píšeš. Sice takové problémy nemám,ale rádá přidám nějaké rady.
1. Sport. Pravidelné sportování ti časem střeva upraví. Není to hned. To prostě takhle nefunguje. Začala jsem také chodit na cvičení - aerobik. 2x týdně. Dost jsem se zapotila. Protáhla své tělo a cítila jsem se líp. Ani břicho jsem neměla oteklé. Později jsem chodila na pravidelné cvičení ráda.
2. Lactobacilus - skvělé tabletky. Mám je připravené v ledničce a každý den si beru jednu. Pokud je budeš brát (dlohodobě), tak se ti uleví.
3. Někomu pomáhá ráno nalačno káva - turek. Mně to někdy pomáhá. Po pár locích ihned vyrážím na záchod.
4. Teď jsem si koupila přírodní tabletky z bylinek, jmenují se DIDA. Používám je každý den. Břicho mi už moc netlací. Je to úleva.
5. Activia - jogurty. Každý den jeden jogurt!!!Pravidelně. Nevěřila jsem tomu, ale když budeš trpělivý pomůže to.
6. Souhlasím s úpravou jídelníčku. Mám vypozorované na mém břichu co můžu a co ne. Hlídat si maso a jiné těžké, kořeněné, mastné pokrmy.
Teď zase nemůžu na záchod. Něco jsem snědla co se střevům nelíbí a já do sebe rvu activii a hodně piju.
A hlavně dieta. Ta taky pomáhá - HODNĚ.
Bohužel ti neporadím jak získat znovu vyprazdňovací reflex. Ale já tyto rady dodržuji, někdy to nemá tížený výsledek, ale většinou se to daří. Jsem v pohodě. Jo, a ve stresu taky nejdu na záchod. Dělá mi problémy se vyprázdnit v práci. Jo, můj záchod to není. Musím se vyprázdnit vždycky doma.
(to bych neměla radit, ale na záchod mi pomáhá i cigareta ráno na lačno - ale nikde to nedoporučují spíše naopak-pozor nejsem kuřačka)
Zatím se loučím. Snad jsem trochu pomohla. Chce to prostě vydržet. A já tu výdrž měla. Ze začátku jsem i brečela zlostí, že nic nezabírá. Že už nemůžu. Prostě jsem si řekla, že už je toho dost a že radikálně změním svůj život. A stalo se. Nejím moc maso, uzeniny sem tam a zeleninu miluji nahusto. I v práci jsem změnila jídelníček. Chodím na těstovinové saláty nebo na lehká jídla. Ale jde to - jde změnit svoje stravovací návyky.A hlavně být důsledný.Je to těžký, ale výsledek je úžasný.
Loučím se. Omluvte chyby.Pá D.

Re: Chronická zácpa...

Autor: Ina | Vloženo: 2006-07-07 21:25:02

Zdravím Vás, Ivane,
mám podobný problém. Je skutečně velmi těžké znovu získat vyprazdňovací reflex. Navíc je třeba po nějakou dobu držet určitou dietu, což pro aktivně pracujícího člověka je další problém.
Na různých webech zjistíte, že při výživě převážně živočišnými jídly typu maso, mléčné výrobky, uzeniny a k tomu hodně sacharidů a cukrů, tedy pečivo a sladkosti vedou u lidí, kteří slaběji detoxikují, než by bylo třeba, k postupné intoxikaci střev. Tím, že se ztratí i vyprazdňovací reflex, dochází ke hnilobám typu kandidoza atp. Střevní stěny jsou zanesené, tím se stále více zeslabuje perystaltika a je z toho bludný kruh.
Jak z něho ven:
Tak jako u všech civilizačních neduhů, je třeba bojovat více způsoby najednou. Dospěla jsem k tomu, že nelze zkusit pouze solově nějakou věc a čekat, jestli pomůže. Tedy
1) úprava stravování:
Přestat jíst uzeniny, sladkosti, pečivo jen celozrnné (pozor na to, že v obchodech je často označeno jako celozrnné to, co ve skutečnosti je pouze obarvené na tmavo), podstatně omezit množství masa a zralých sýrů, příjem vláknin - ovoce a zeleniny rozdělit během dne tak na 5x, nikoli velké množství najednou! Jde o to jíst co nejvíce zásadotvorné potraviny, jaké to jsou lze najít pomocí vyhledávače na Internetu. Nepít alkohol (plzeň.pivo lze, je prý zásadité), kávu, mléko max.1/4 l. Ideální je dobrá voda. Dieta nemusí trvat do smrti, ale aspoň to zkuste vydržet co nejdéle.
2) Najít svůj podmiňovací reflex. Já jsem měla to štěstí, že jsem zjistila, že když ráno vstanu o něco dříve, dám si na PC něco hledat na nettu a mám na to omezený čas, začne mě znervózňovat, že to jde pomalu, pak si chci něco rychle přečíst a už běžím...
Je to individuální, ale jsem přesvědčena, že po důsledném hledání si každý nakonec nalezne ten správný moment.
3)S výplachy střev jsou všeobecně dobré zkušenosti. Lze je provádět buď doma pomocí irigátoru, nebo odborně (kde, lze najít na Internetu - "výplachy střev"). Podle mně je dobré párkrát to provést doma (1x týdně)- způsob provedení též na nettu, tím se ty nánosy změkčí a poté u odborníka to všechno jde aspoň lépe ven. Je to podobné jako třeba u ucha.
4)Najít pro sebe způsob detoxikace střev, účinná je např. řasa spirulína, chorella, atd. Přiotm je třeba dodávat laktobacily, a to tlustostěnými kapslemi, které nepodléhají vlivu kyselých žaludečních sťav.Jen tak se dostanou až do tlustého střeva.
Všechna ta opatření je třeba dělat ruku v ruce, ne jenom něco. Já osobně jsem s tím zápasem tak někde v polovině a nehodlám to jen tak vzdát. Držím palce.
S pozdravem I.M.

Re: Chronická zácpa...

Autor: Ivan | Vloženo: 2006-06-10 18:57:33

toto mi nepomůže

Re: Chronická zácpa...

Autor: vlocka | Vloženo: 2006-03-08 16:23:51

Ahoj Ivane,
mam podobne trapeni jako ty, ale musim uznat, ze
po precteni toho, co vse podstupujes, si teprve uvedomuji, jake je to zoufalstvi...
Na zachod vetsinou nejdu vice jak tyden,
trapi me pocit plnosti a tak, kdyz je fakt neunosne, sahnu po projimadle a mam zas na tyden pokoj (
jsem z toho nestastna, snazim se vydrzet a nechat rozbehnout streva. Jsem stihla, jim pravidelne a dost, nechapu. Obcas se mi cyklus nastartoval, ale
bohuzel staci maly stres typu: jdu na toaletu v zamestnani,nekdo jde za mnou vedle...a ..nic prejde me to a pak uz proste nejdu. Zkratka jakmile nejdu hned, kdyz naaaahodou streva zafunguji, tak uz to pak nejde. Uz jsem jedla i to psylium atd... jen vic nafoukle bricho. Muj pritel je chodici prujem, takze
se asi bezvadne doplnujeme. Furt si stezuje, ze lita petkrat za den a ja mu jen tise zavidim, radsi bych menila. Fakt. Asi to mam po matce, ale ja to mam jeste psychicke, tedy asi definitivne ztraceny pripad

Re: Chronická zácpa...

Autor: Dokyna | Vloženo: 2006-03-02 22:51:48

Zkuste Aloe vera gel v dávce 0,5 dcl ráno nalačno a 0,5 dcl večer těsně před spaním. Po měsíci dávku snižte na polovinu. Jsem přesvědčená, že Vám to pomůže, mám s tím vynikající zkušenosti. D.

Re: Chronická zácpa...

Autor: Katka | Vloženo: 2006-03-02 14:40:55

Ahoj Ivane,

to jsi na tom jeste pomerne dobre. Ja jsem chodila na velkou potrebu tak jednou az dva krat za tydem a to jsem jeste musela tlacit... Jim normalne (ze vseho trochu, mozna nekdy jim az moc), piju tak cca 3 l. vody denne, kazdy den si jeste davam extra vlakninu, cvicim a stejne je to na ho... Mam pocit, ze pokud se mi to strevo nezaplni uplne do posledniho mistecka, tak proste nejdu. Jednou muj pritel objevil clanek o vyplachu tlusteho streva, tzv. colonhydroterapii, skusila jsem to a pomohlo mi to tak o 70%. Ja s mojim problemem bych na to mela chodit aspon tak jednou za pul roku, preventivne to strevo cistit od usazenin ale vis jak to chodi... Zrovna ted jdu na to zas (po dvou letech), protoze zas chodim na velkou jenom dva krat do tydne.

Chronická zácpa...

Autor: Ivan | Vloženo: 2005-11-06 14:24:51

Už asi 8 let trpím zácpou. Objevila se u mne v době, kdy jsem byl v poměrně velkém a dlouhém životním stresu (a já stres snáším špatně) (rozchod s partnerkou, nové náročné povinnosti při studiu, změna ubytování, vzdálení od přátel). Najednou v době, kdy jsem byl zvyklý se vyprazdňovat (1x denně ráno - a nikdy dosud jsem neměl problémy - vždy jsem jen sedl na záchod a během 10-30 sekund jsem se plně samovolně vyprázdnil - aniž bych musel tlačit) jsem se nebyl schopen pořádně vyprázdnit. Trvalo to (jak stres tak zhoršování vyprazdňování) několik týdnů, kdy od stavu naprosto bez problémů jsem se dostal do situace, kdy jsem se takřka nebyl schopen vyprázdnit (ráno i večer, i s plnými střevy, i když jsem nebyl zrovna ve stresu). Musel jsem to řešit projímadly, které jsem používal několik měsíců, ale pak jsem se dozvěděl, že to není zdravé a přestal s tím, ale to už jsem nebyl schopen se samovolně vyprázdnit vůbec. Zkoušel jsem vše možné, až jsem pak zjistil, že mi pomáha stimulace prstem v konečníku (používám buď prezervativ nebo hygienické/chirurgické rukavice), kdy jsem se byl schopen částečně vyprázdnit - bez této stimulace bylo vyprázdnění nulové případně naprosto malé. Toto musím používat dodnes (i když už dnes žádný stres nepociťuji - mám stálý životní rytmus, práci, partnerku, byt, jsem celkem v pohodě, aktivní a v podstatě optimista), chodím na záchod 3x-4x denně - protože se vyprázdním vždy jen částečně, vždy po velkém/hlavním (ráno po snídani - to jde nejlépe, po obědě a večer po večeři a před spaním) jídle - kdy cítím tlusté střevo nejvíc naplněné, na WC setrvám asi 15-40min, k vyprázdnění potřebuji naprostý klid (nikdo nesmí klepat na dveře od WC apd.), vyprázdnění trochu závisí na právě snězeném jídle (po teplém, sladkém to jde lépe, taky po ovocných šťávách, ovoci apd.) a ještě víc na klidu (když někam spěchám, tak se velmi těžko, nebo vůbec vyprázdním, taky když se mi v něčem nedaří, pohádám se s někým apd), vyprázdnění v podstatě nezávisí na konzistenci stolice - i když je velmi řídká až vodovitá, tak musím používat stimulaci (ale trochu méně resp. kratší dobu), jen pokud je stolice velmi tuhá tak je to problém. V podstatě jsem ztratil vyprazdňovací reflex, necítím nutkání se vyprázdnit - i když cítím nesnesitelně plná střeva, tlusté střevo a konečník jsou jakoby křečovitě sevřeny. Jím podle mne dostatek vlákniny (ovoce, zelenina) a mám tak 2,5 až 4l tekutin denně (obyčejná voda, balená voda, ovocné šťávy, čaj, mléko, polévky atd.).
Takřka pořád mám tedy plná střeva (krom pár hodin po vyprázdnění) - což je velmi nepříjemné, jsem uvavený, podrážděný, kvůli tomu špatně spím (probouzím se tlaky ve střevech).
Před pár lety jsem se rozhodl jít s tímto k lékaři - absolvoval jsem všechna možná vyšetření (kolonoskopie, manometrie, defekografie apd.), vyšetření krve apd., která vyloučila organickou příčinu, posléze jsem absolvoval dvě série rahabilitačních cvičení (na posílení a uvolnění pánevního dna), (anální) biofeedback, navštěvoval postupně dva pschology (pohovory, psychoterapie, hypnóza) i psychiatra. Zkoušel jsem i sám - naučení se vyprazdňování - ráno pomocí sklenky vody (několik týdnů), nějakými cviky z jógy atd., více vlákniny (více zeleniny či speciální vlákninové přípravky) ve stravě mi nepomohlo (důsledkem je jen větší objem stolice, takže kvůli vždy jen částečnému vyprázdnění pak nejdu 3x za den ale třeba 5x), ani větší pití nepomohlo. Zkoušel jsem i více sportovat (i když nemám vyloženě sedavé zaměstnání). Nic z toho nepomohlo, situace je pořád stejná.

Poradí někdo? Zažil někdo něco podobného?

Chci návrat do původního stavu před 8 lety - nechci tedy trvale užívat nějaká projímadla, klystýry, nějaké léky, přípravky, cvičení apd....

Přidat reakci

Upozornění: server Doktoronline.cz neodpovídá za obsah příspěvků uživatelů ve volně přístupných rubrikách a obdobných službách tohoto serveru. Server Doktoronline.cz si vyhrazuje právo bez upozornění smazat příspěvek, který svým obsahem porušuje ustanovení zákona, obsahuje vulgarismy, hanlivá komolení jmen, urážky. Server Doktoronline.cz také neumožňuje obchodní nebo reklamní sdělení zveřejněné bez našeho souhlasu nebo sdělení směřující k neoficiálnímu prodeji léčiv. Takové příspěvky budou bez upozornění vymazány.

Slunečnicové brikety

PřihlášeníZapomenuté heslo

Poslední příspěvky

26.05.2020 04:04 | Lili

Dobry den, mam zajem o tramalove kapky 96 ml...

26.05.2020 01:33 | Thomas

Prodám za symbolickou cenu jedno plato stilnox Praha...

26.05.2020 00:12 | jenda

...jdi do prdele ty krávo estébácká......

25.05.2020 22:23 | Traamal

Zítra jedu do Prahy koupím tramali pište na email rovnou pošlete cislo...

25.05.2020 21:45 | Marek

Prodam stilnox 1 baleni ...

25.05.2020 21:41 | autor milan

koupím vendal 200mg prosímvas pokud ho někdo máte tak bych to koupil všechno co byste měl a pokud možno osobní převzetí dekuji...

25.05.2020 21:36 | Mirek

Mohu vam nabidnout 1 baleni TRITICO AC150 60 tablet a dale 5 baleni TRITICO 150MG po 14 tabletach...

25.05.2020 21:02 | Katka

vice bal antidep@seznam.cz...

© Doktororonline.cz | Reklama