Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Deníčky

tak jde čas

1. května 2009
11 roků a 5 měsíců

chodím

ze dne 16. května 2010 | Mám 1 rok a 15 dnů
Dnes první pokus o opravdovou nezávisou chůzi. První víkend bez rodičů, hlídala mě babička Iva a v neděli jsme jeli na oběd k babičce horní :-) ... ta mi dala držet křejčovský metr a já myslela, že ho budu držet s ní a tak jsem vyrazila kupředu - dobrých 5krůčků bylo, ale pak jsem si uvědomila, že jdu úplně sama a raději jsem to zase chvíli nezkoušela :-) Dnes, kdy to tady píšeme je 20. 5. a udělala jsem dobrovolně dva krůčky v obchodě směrem k mámě :-)¨takže to začíná být zajímavé. Jinak první víkend bez rodičů proběhl výborně, jen mámě se prý na svatbě své kamarádky hodně stýskalo, protože tam běhala holčička tak jako já...
 

moje první narozeninový párty

ze dne 1. května 2010 | Mám 1 rok
ahojky, tak už jsem velká holka :) sice po návratu z GB, kdy jsem neustále pozorovala a byla obklopena dětmi, jsem teď pořádně ubrečená jen co se dotknu země a maminka jde do kuchyně něco dělat jiného než mě nosit, ale už mi byl rok :-) Oslavily jsme to hned 3x a rodiče se domluvili, že příští rok teda určitě jen jedna oslava a to pořádná a se všemi příbuznými a ne že my budeme jezdit po všech čertech ;) Dostala jsem hlavně dřevěné hračky, ale dárek jsem si nerozbalila ani jeden, při tom shonu jsem na to neměla ani pomyšlení ;) takže příště více v klidu ;) No a jinak si mě rodiče a všichni kolem zvykli vodit za ručky, tak proč bych se úderem dalšího roku měla hned učit chodit sama ? :) Bojím se a moc ráda ťapu za ruce , i za jednu, ale sama v žádném případě :) NO a až na to neustálé plakání, kdykoliv se octnu na zemi jsem prý stále zlatíčko :) dokonce dnes už je to druhá noc co jsme pila umělé mlíčko a nechtěla jsem prso :) vše přišlo tak přirozeně, že ani maminku z toho nic nebolí a mě se taky flaška teď už cucá lépe. Budim se někdy jen jednou v noci a jindy zase víckrát, ale třeba se to teď tím odstavením zlepší úplně :) Usínám s rodiči, ale ve své postýlce, jen nesnesu být sama, takže tam se mnou táta nebo máma pár minut setrvají a většinou bez protestů do 20minutek spinkám.. takže metoda Est. nemetoda ;) prostě ve společnosti je mi lépe, tak mi ji rodiče dopřávají.
 

poprvé poletíme ;-)

ze dne 9. dubna 2010 | Mám 11 měsíců a 9 dnů
Naše první zahraniční do-vo-le-ná ve třech :-) ... jak Berunka bude snášet letiště,letadlo,vzlétnutí a přistání?!!... Levou zadní :-D ... letiště jsme prošli zavázáni v šátku, díky plnému šátku jsme dostali priority vstup do letadla a v letadle si vybrali tři místa, která nám do konce letu nikdo další neobsadil, takže sis Beru mohla krásně hrát celou cestu. ...Že usne a prospí noční let? ne-ne :-) usnula jsi až po dosednutí na Anglickou zem v Birminghamu :-) ouška vůbec neměli šanci zalehnout, protože cestou do vzduchu si zkušeně bumbala kašičku z dudlíka a cestou na zem jsme papali sušenky :-) jako kdybys lítala léta :-) jsi šikulka. První cesta letadlem necelých 120minut proběhla na výbornou!!! °;-)
 

mluvit, mluvit, mluvit :-)

ze dne 8. dubna 2010 | Mám 11 měsíců a 8 dnů
Úderem jedenáctého měsíce přišla nová éra vyjadřování toho co Berunka by ráda :-) ... začala mluvit ve větách po svém způsobu, mámamama zní téměř cíleně na maminku, kdykoliv není Berunka úplně v pohodě... naopak radostné taťatáta, slyším, když se rozrazí dveře a táta vchází do dveří :-D takže už asi víme - kdo je kdo... navíc dnes k tomu všemu přibylo vejskání a hýkání :-) dokonce chuť to opakovat přímo jako ozvěnu :-) Od minulého týdne už chodíme jen za jednu ruku a stále rychleji a stabilněji - kolikrát tě přistihnu, jak stojíš a zabraně si hraješ a o nic ne neopíráš. Dnes jsi překonala dva velké nepřítele :-D vysavač... měla jsem tě celou dobu v náručí a ty jsi při tom pobrekávala (což je další způsob, jakým se poslední týden snažíš přesvědčit okolí, aby dělalo to co ty chceš - tentokrát už jasně a cíleně :-)) a na konci si na něj už chtěla šáhnout, ale jen z mé náruče :-) ... druhým nepřítelem býval NOČNÍK. Opět vypadalo, že tě na něm neudržím ani za nic a nakonec ses zabrala do hry s mýdlem, že si zapomněla, že sedíš na nočníčku :-) jen zatím do něj nepadlo NIC ;) než to mýdlo, které ti vyklouzlo z ruček :-) Naučila ses dělat "malá" a je nádherný pocit ten tvůj letmý dotyk na mé tváři, jak se snažíš dělat mámě malá :-))
 

přivítali jsem Matýska na světě

ze dne 6. dubna 2010 | Mám 11 měsíců a 6 dnů
Přesně týden po narození jsme se spolu byly podívat na Matěje Krátkého :-) přišel na svět prdelka o měsíc dříve a přesto je stejně velký a těžký jako tys byla v termínu - až tak si teta Máťa přála, aby měla mimi jako já a porod stejně dobrý až se jí to splnilo a měla vše ještě lepší, až na to, že s Matýskem vegetí o to déle v porodnici. No a my jsme měly tu čest se na něj přijít podívat přímo na JIP. Tys ho hladila po jeho dlouhých černých vláskách a broukala si "malá,malá, malá" :-D taky jsi poprvé zažárlila, když jsem si miminko chovala a tys tomu jen smutně přihlížela ;-)
 

Estivillova metoda... usínání po padesáté páté :-))

ze dne 26. března 2010 | Mám 10 měsíců a 23 dnů
...ze samostatného usínání se vyklubal systém přijemný pro nás všechny... občas taťka, občas já... 10minut u postýlky a spinkáme jak zabití :-) takže musím říct... metoda funguje, jen u nás jsem si výsledek trochu doladili po svém ke spokojenosti plné :-) Jen tak dál Berunko!!! :-)
 

venku po svých ;-)

ze dne 24. března 2010 | Mám 10 měsíců a 21 dnů
už se jen pustit sama a běžet :-)) .. ale do té chvíle snad ještě času dosti :) včera jsme poprvé vytáhly spolu nové botky na zahrádku v Boho... chodila si za ručičky,když ti dám jen jednu, tak protestuješ - dvě jsou jistota a nic je nenahradí. Přišla dolní babička a kdyby jí hned z toho neboleli záda, tak byste toho nachodily taky dost :-)... každopádně pak si to krásně zaspala v kočárku při procházce jarním teplým pozdním odpolednem. Dnes jsme už v Praze a naše zahrádka je tak akorát pro Tebe :-)) výborná je terasa, které se můžeš opírat a hrát si tak s lístky, které kouskuješ a moc ráda bys je ochutnala... zatím jsem byla 5x rychlejší, ale po šesté jsi mě předběhla ty ... :-) Zkrátka to krásné počasí je prostě paráda!! :-)
 

první jarní den podruhé

ze dne 22. března 2010 | Mám 10 měsíců a 19 dnů
Jaro se přihlásilo v pravém slova smyslu... dnes je 15stupínků, na slunci určitě více. Ty si spokojeně chrupkala na zahrádce, zatímco já jsem okopávala skalku a plela Levandule... těšim se, až budeš ťapkat kolem :) jen ty zavřené botičky musíme ještě koupit :-) PS: Jaro je krásné,léto má být velmi teplé a zima, která je za námi byla opravdu tuhá a po několika desítek let napadlo zase hromady sněhu i v Praze... tak jen aby bylo jasno, co přinesl tvůj první rok a tvá první zima :-)))
 

první jarní den... a první opravdové botičky...

ze dne 21. března 2010 | Mám 10 měsíců a 18 dnů
... neděle :o) čas nabitý návštěvami... spali jsme u babí Heli (u horní babičky) my jsme šli na maškarní a ty jsi usínala s babičkou Helou ... protestovala si, ale nakonec únava byla silnější a babička tě uhoupala v náručí ;o) jedna návštěva... babičky Ivy (dolní babičky :-)), oběd... máš u babičky starou dřevěnou židličku... na tomhle typu jsem papala ještě i já a táta :o) snědli jsme oběd, dali jsme si kafíčko a tys jezdila (tlačila) s dětskou židličkou po kuchyni a náramě si u toho vykládala a nemohla ses chůze za židlí nabažit :o) druhá návštěva... brababička z Kolína... Josefové měli svátek a že jich v naší rodině je :-D ... takže jsme jedli, pili, hodovali... nakonec jsem nevydržela a protože jsme v sobotu stály pár hodin na hřišti, kde táta kopal a už tě to nebavilo hačat v kočárku, tak jsem poprvé pochopila, že nadešel čas na koupi prvních botiček do opravdového venkovního terénu... ty plátěné s plátěnou podrážkou ti zůstanou jako bačkůrky, ty nám do toho jarního marastu nestačily :-) ... takže první opravdové botky - sandálky, jelikož na ty uzavřené nedošlo z důvodů vyprodání a tak začnu hledat na novo až přijedeme do Phy. Už jsi velká holčička! Sice zatím chodíš jen za ručky, ale za to velmi rychle a hbytě ;o) takže hurá do další etapy vývoje :-))
 

4.večer

ze dne 17. března 2010 | Mám 10 měsíců a 14 dnů
... trochu jsem znejistila... od půl sedmé, kdy jsme zvyklé se jít koupat, nakrmit a spinkat, tak Berunka plakala jinak a ustrašeněji než dřív :-( ... doufám, že to bylo únavou, protože jsme dnes plavaly a potápěly se a přes den toho moc nenaspala! Tak jako tak, jsme provedly onen rituál (tentokrát bez vaničky, protože jsme dnes už velkou vodu měly), nakrmily jsme se vedle postýlky v naší velké posteli, v náručí a bez jakých koliv protestů jsme si povídaly pohádku o Berunce, která krásně plavala :-)) zpívaly a pak v momentě, kdy jsem jí položila do postýlky to začalo... ten pláč co volá "mámo, mámo já tu nechci být bez tebe" ... "ohluchnout a oslepnout, hlavně vydržet a neudělat v tom miminku ještě větší zmatek!!" Takže dnes opět téměř 45minut :-/ slibovali už jen 10minut - doufám, že nebudeme z těch na, které to nefunguje :-( uvidíme zítra.
 

PřihlášeníZapomenuté heslo

Poslední fotky

Oblíbená hračka-hřeben
Ségra čte

Poslední vzkazy

rychlá a seriózní nabídka půjčky - [Deníček Alenky ]
seriózní a rychlá nabídka půjčky - [Deníček Alenky ]
seriózní a rychlá nabídka půjčky - [Deníček Alenky ]
seriózní a rychlá nabídka půjčky - [Deníček Alenky ]
maria - [Deníček Alenky ]
tomas - [Deníček Alenky ]
tomas - [Deníček Alenky ]
tomas - [Deníček Alenky ]
seriózní a rychlá nabídka půjčky - [Deníček Alenky ]
Tomas - [Deníček Alenky ]

© Doktororonline.cz | Reklama