Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Deníčky

tak jde čas

1. května 2009
11 roků, 8 měsíců a 27 dnů

smutek po dudlíku

ze dne 22. září 2010 | Mám 1 rok, 4 měsíce a 22 dnů

Dudlíček nahradila děcká dečka TULINKA ;) ... Berunka se s ní včera mazlila a s lehkým poplakáváním usnula do 8minut... hned co měla za sebou svou první půl hodinku tak se probudila a dožadovala se dudu - dostala mlíčko a chvilku s pláčem a usnula tvrdým spánkem... o půl noci opakovala rituál, pláč, dečka, mlíčko a spala až do čtvrt na osm :-) ... doufám, že nám to bez dudu půjde čím dál lépe...

 

 

 

sbírání hub... 1. noc bez dudu (brrrmbrrr)

ze dne 21. září 2010 | Mám 1 rok, 4 měsíce a 21 dnů
21 stupňů = lákavé babí léto a možnost vyrazit navštívit babí Ivu do posázaví... vyrazily jsme na kole na houby ;) Helmičku a sedačku jsme vytáhli letos teprve po třetí a pravděpodobně i naposledy, ale o to větší prožitek to pro dané odpoledne byl :) Cestou z pátky po našem plánovaném okruhu jsme se vrhly do lesa a sbíraly houby. Musim podotknout, že Berunka by v tomhle mohla být po mě :D ... babí přehlédla houbu a našla jsem ji já, já jsem přehlédla houbu a našla ji Berenika :D a jakou z ní měla a jakou jsem z ní měla radost já, že se dcerunka pomamila :))) PS: už hodinu a půl spíme bez dudlíka. je to cca tři týdny, kdy dudlíka prakticky nevyndaváme z postýlky, tudíž sloužil už jen jako postýlkový dudu, na dnešek Berunce snad po druhé v životě dudlík zapadl za postýlku tak, že jsem ho v noci nemohla najít a spala do rána bez něj... bude nám rok a půl a díky tomuhle zahození jsem nabyla přesvědčení, že nadešel ten pravý čas říct "dudu ahoj..." vymyslela jsem si k tomu povídání o zapadlém dudlíčku a velké šikovné holčičce a trochou pláče jsme zvládly usnout během 20minut. Uvidíme co přinese noc ;)
 

moje slova

ze dne 21. září 2010 | Mám 1 rok, 4 měsíce a 21 dnů
co znamená: - brrrmbrr = bumbat nebo jaká koliv významnější potřeba něčeho např. dudlík před spaním - mňám = jdeme papat nebo papáme - MA! = když nevidí maminku a shání se po mě ;) - BA! = platí pro babičku - pa = jdeme ven, jedeme kočárem - mňnáu = dělá kočička co právě míjíme po ulici - ha-ha-ha = dělá pejsek co by mohl být za plotem okolo, kterého právě procházíme - jemné a úsměvné "néé" = laškovné odmítání čehokoliv ááh = ahoj, loučení nebo dobrou noc jééééé = obdiv čemu koliv - knížce, hračce, něčemu co se nám opravdu líbí umíme posílat pusy na rozloučenou ;) a neuvěřitelně se krásně přitulit kolem krku a vydávat u toho zvuky typu "jééééé"
 

pískoviště Praha :o)

ze dne 20. září 2010 | Mám 1 rok, 4 měsíce a 20 dnů
Hrát si chodíme na dětské hřiště kousek od baráku... udělaly jsme si z toho rituál a dopoledne si krátíme výletem po dvou nožkách na místní hřišťátko... je parádní a spousty dětí kolem a tak se Berunka vyřádí a pak jde krásně v půl dvanácté spinkat. Naše bydlení jsme zkokonalili o pískoviště také za zahrádce :) parádní podívaná, když se kouknu ven z okna a vidím dobře zabavenou dcerunku házet po sobě písek a snažit se stavět z něj cosi :) kráása... Písek to je naše vášeň :) Jeník včera pískoviště sestavil a včera i dnes už na něm Berča trávila krásné chvilky a já na oplátku krásné chvilky v domácnosti a jedním okem sledovala to naše štěstí. :)    
 

spánek přes den

ze dne 16. září 2010 | Mám 1 rok, 4 měsíce a 16 dnů
Vstávali jsme v osm... posnídali jako obvykle... už dostávám čaj do hrnečku z IKEA :) mámě se moooc líbí. Snídáme už zase ve třech ;) ... Dopoledne jsem vyplavila naší malou zahrádku, když máma uklízela kolem. Hrála jsem si s vodou a kamínky a neuvěřitelně mě to bavilo. Spinkám už je jednou za den - obvykle 1,5. Dnes jsem čekala na Elišku s Mončou a spánek jsem si protáhla na celé tři hodiny. Z toho právě teď nejspíš nemůžu rychle usnout, ale maminka ví jak na mě  nevzdává to... zbytek nedopité kaše mě uvedl do klidu a zabírám vedle mámy, která klape na noťasu... to mě uklidňuje snad víc než povídání pohádek a zpívání - máma si to vysvětluje tak, že mi klapala, když mě měla v bříšku a tak mi to vyvolává klidný pocit. :) ...no a nakonec mámě taky... stíhá za těch 20minut vyřídit poštu, Fcb a jiné zajímavosti ;) S Eliškou byla sranda... už na sebe dorážíme a vypadá to na první společné vědomé hrátky. Šly jsme na místní hřiště a prolejzaly, houpaly a pískovaly :)    
 

Berunka na víkendu s tatínkem

ze dne 5. září 2010 | Mám 1 rok, 4 měsíce a 5 dnů
Berunku si tatínek bere pravidelně každý lichý víkend. Když jsem si na to po čase zvykla a zkusila to otočit ve svůj prospěch, tak jsem přišla na to, že aspoň můžu víkend věnovat i jiným záležitostem. Nebylo to lehký, ale když se za sebe kouknu a vidim spokojenou, usměvavou holčičku a navíc splněné všechny své předsevzaté úkoly, tak jsem šťastná i tomhle novém režimu... Berunka je většinou u babí Hely, kterou nadevše zbožňuje, stejně jako tatínka :) tenhle víkend prý byli plavat a sjížděli velký tobogán :-o ještě, že jsem to neviděla - to jsou nápady tatínků a bez nich by to prostě nešlo ;) Já jsem se vypravila do našeho vymalovaného bytečku, kde nám udělal majitel novou kuchyň a celá jsem se ponořila do úklidu, který bych s dcerunkou jen těžko vzládla takhle důkladně :) Mám z toho neobyčejně dobrý pocit. Vyladila jsem, z původních teplých odstínů oranžovo-červené, byteček do hnědo-bílo-zelené a jen mi oči z toho přecházejí. Doufám, že tady budeme šťastni všichni tři - my dvě holky a Jéňa, který se k nám příští týden stěhuje :-)
 

velikost 80 ;)

ze dne 1. září 2010 | Mám 1 rok, 4 měsíce a 1 den
Na váze se zobrazuje číslo 9.17kg a velikosti 80 už nám konečně jsou tak akorát :) záleží opravdu na výborci a formě oblečení, protože taková mikinka 3-6 měsíců z NEXT nám taky ještě krásně sedí - je to ted taková dospělácká S mikina :) ... paradoxem je, že teď jsme krásné štíhlé holky a každý říká "ta je malinká" a působí to jako litování ;) ale až budeme veliké, tak nám každý bude velikost S závidět :-p :-)
 

co právě dělá Beruška

ze dne 30. srpna 2010 | Mám 1 rok, 3 měsíce a 30 dnů
[15:01:59] Bára Divišová: ta Berča je fáákt hustá [15:02:08] *Honzík*: japato? [15:02:37] Bára Divišová: :) ... ustala si na plínce uprostřed kuchyně a jen co začali hrát tu francouzskou pecku, tak najednou koukám co tu vytleskává a ona zase paří :D [15:04:22] Bára Divišová: a teď zvedla šlupku od cibule, co tu Venda nechal válet na zemi a šla ji sama od sebe hodit do koše (chuckle) mi neřikej, že je tu na světě poprvé :) ...teď uklízí košťátkem... [15:05:17] *Honzík*: má to v krvi, to se bude hodit [15:05:34] *Honzík*: má ráda pořádek, tak bude pořádná [15:06:15] *Honzík*: bude to pořádná holka :D [15:06:25] Bára Divišová: (chuckle)
 

Berunka běhá...

ze dne 29. srpna 2010 | Mám 1 rok, 3 měsíce a 29 dnů
Berča pilovala svou samostatnou chůzi od 1.7.2010 tak, aby mohla po necelých dvouch měsících už opravdu běhat. Padá jen zřídka, je na sebe neuvěřitelně opatrná :-) ... a musim říct, že když nezasáhneme mi a nebo její opatrnost, tak jsem si všimla, že má nad sebou opravdu strážného anděla :) protože kolikrát je to vše jen o fous... :)
 

rýsuje se osobnost býčka

ze dne 26. srpna 2010 | Mám 1 rok, 3 měsíce a 26 dnů
...dnes jsem měla svůj první opravdický hysterický záchvat spojený s válením se po trávě, házením věcí a fackováním kolem sebe... Máma mě nechala na zahrádce s tetou Helou a mě se to nelíbilo, takhle dlouho čekat na sváču, když máma přišla s krásně nazdobenýma jednohubkama ke svačince a já začala svůj první záchvat, abych jim ukázala zač je toho loket, mě takhle nechat čekat ;) ... mámě jsem nakonec vytrhla ten krásně nazdobený talířek a všechno vysypala... ...i tak jsem si pak ale pochutnala a byla zase roztomilá a hodná holčička :)
 

Lanžhot

PřihlášeníZapomenuté heslo

Poslední fotky

Oblíbená hračka-hřeben
Ségra čte

Poslední vzkazy

Duracradek Duracradek - [Deníček Alenky ]
seriózní a rychlá půjčka - [Deníček Alenky ]
seriózní a rychlá půjčka - [Deníček Alenky ]
seriózní a rychlá půjčka - [Deníček Alenky ]
seriózní a rychlá půjčka - [Deníček Alenky ]
seriózní a rychlá půjčka - [Deníček Alenky ]
DANIEL HINLE - [Deníček Alenky ]
Sarbine - [Deníček Alenky ]
seriózní a rychlá půjčka - [Deníček Alenky ]
seriózní a rychlá půjčka - [Deníček Alenky ]

© Doktororonline.cz | Reklama