Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Deníčky

tak jde čas

1. května 2009
11 roků, 8 měsíců a 27 dnů

opravdový úraz :-(

ze dne 23. listopadu 2010 | Mám 1 rok, 6 měsíců a 23 dnů

Capu si to vesele vedle mamky, poskakuju a přitom se jí držim jen tak lehce za ruku, v druhé malého medvídka... najednou mámě vyklouznu a medvídek už mi nepomůže - nikdo mi v tu chvíli nepomůže :-( a já padám po pusince přímo na nekamarádský dlážděný chodník :( ... během chvíle jsem zalitá krví a maminka vyděšeně, ale snaživě otívá pusinu... pláču, ale za chvíli se krvácení zastaví a slzičky taky a máma nenápadně zjišťuje, co vše bylo mým nečekaným skácením k zemi poškozeno... na šití to nevypadá, ale pořádný kousanec na spodním rtíčku teda je... ve vaničce večer pak vyšlo najevo, že jsem si odlomila můj krásný přední zoubek :( ... máma to skoro oplakala, ale jsou to první zuby a já jsem veselá a nic si z toho nedělám, tak jde vše dál ;)

 

odpolední spánek

ze dne 4. listopadu 2010 | Mám 1 rok, 6 měsíců a 4 dny

Odpolední spánek už máme hned na druhý pokus zažitý náramně... do deseti minutek spinkáš jako andílek... díky zimnímu času a pravidelnému režimu všedních dnů se nám daří nejen dobře spinkat přes den v postýlce, ale i večerní usínání je na 20minut a spíme :) jen kdyby se ti chtělo spát dýl než do 6hodin ;)

 

zkusíme spinkat už i odpoledne v postýlce

ze dne 3. listopadu 2010 | Mám 1 rok, 6 měsíců a 3 dny

Další čas na novoty... ;) bez dudlíčku je to už víc než v pohodě, bez mlíčka, když nám to táta nekazí tím, že zapomene a mlíčko ti přesto dá, tak je to taky parádní a na malé probuzení v noci se dál uspíš a dnes jsme dokonce spali už zase jako obvykle :) ... o nočník si občas umíš říct a rozhodně víš co se tam dělá...

 

... takže teď je čas na další novinku ;) ... necháme kočárek už jen na dlouhé procházky...

ty krátké krásně zvládáš už po svých - vydržíš běžet i 20minut po svých a dobrovolně ;) ....

tak teď ještě odpolední spánek... dnes si usnula během 10minutek... uvidíme jak nám to půjde dál :)

Děláš  nám jen samou radost :)

 

záchodování

ze dne 1. listopadu 2010 | Mám 1 rok, 6 měsíců a 1 den

Aby se to mámě dobře všechno pamatovalo, tak si zásadní rozhodnutí a novoty nechávám na 1. den  v měsíci :-D ... to byl jásot, když jsem mámu zatahala za nohu (ve čtvrtek na rodinné sešlosti u babičky) a hned zase s vyjeknutím ustrašeně a nervozně poutekla... mamča věděla ;) hned mě stáhla gatě a plenku a šly jsme si spolu sednout na záchodovou mísu :) seděla jsem mezi mamčinýma kalhotama, to abych nepropadla a opravdu jsem zatlačila a dílo bylo vykonáno :) .... jásali všichni :)

Víkend jsem strávila u taťky a babí Hely... tam už to taky začalo fungovat... no a dnes jsem zkušeně vzala nočník a ukázala co chci... a byl tam zase bobajsek :) ... nočník vyhrával melodii a já i máma jsme měly velké úsměvy na ústech :)

 

PS: Po víkendu u taťky jsem se dnes v noci vzbudila a vyháhla jsem se řevem mamku z postele... chtěla jsem moooc mlíčko :-/ .. tak snad už budu spát zase klidněji i bez mlíčka a scén....

PPS: Se zimním časem má mamka s Jeníkem i více času večer :) posunuli jsme odpolední spaní i noční o hodinku a tak opravdu už před osmou spokojeně chrupkám :)

 

 

dnes prvně uspával Jeník ;)

ze dne 27. října 2010 | Mám 1 rok, 5 měsíců a 26 dnů

Maminka byla cvičit, prý začala po odstavení trochu přibývat na váze... ;) léto, bez kojení a spousty dobrého jídla z grilu, takže já budu buď ve středu spinkat u táty (až bude mít bydlení) a nebo budu trávit čas s Jeníkem :) ... no a jak nám to šlo?

Vykoupali jsme se, pohráli si v peřinách a pak řev :-o ... odtáhla jsem Jeníka do obýváku k noťasu a chtěla jsem hrát písničku "kocourek" :) pak ještě v pelíšku... nebralo to konce, nechtělo se mi tuze spát... po hodině jsem usnula ruku v ruce s Jeníkem a máma se mohla klidně vrátit :)

 

PS: S tím spánkem bojujeme... pokud spinkáš hodinku a to max. do jedné odpoledne, pak je to paráda a jdeš spinkat v půl osmé a do 20minutek spinkáš... jakmile spinkáš přes den déle a více než do jedné hodiny, pak tě nejdřív člověk udolá na devátou a to je očistec ;) ... tak to zkusíme dodržovat... spinkat jen hodinu a půl, ale max do jedné odpoledne... tak schválně ;)

 

 

Berunka začíná mluvit

ze dne 26. října 2010 | Mám 1 rok, 5 měsíců a 25 dnů

...blížíme se dovršení 18. měsíce a Berunce se pomalinku začíná rozvazovat jazýček... už o víkendu zaperlila slovíčkem "děda", dnes opakovala "bebí" a foukala mi prst, který jsem si ráno při snídani skoro uřízla... cestou domu po celodenním vejletování po tetičkách a prababičkách začala v autě opakovat "teta" :) ...

dalším pokrokem je už téměř zaběhnuté kakání do nočníčku ;) máme hrající nočník a plno radosti, když ho naplníme :) pak se tleská a chválí a Berunka tleská s námi a vždy jdeme poklad společně spláchnout se slovy "ahooj" ...

 

 

kreslení, hra s magnetky

ze dne 12. října 2010 | Mám 1 rok, 5 měsíců a 11 dnů

...Berunka má své voskovky, jednu hodně měkkou profesionální tužku a pár obyč pastelek :) celou hodinu si vystačila s velkým blokem a kreslila s chutí a svou přesností :) ... šikulka moje :)

 

Další velkou zábavu zastanou barevné magnetky od babí Hely :) ... Berunka je přeskládává z jednoho futra na druhé a vzorně přepravuje v kyblíku :)

 

prohlídka v poradně

ze dne 6. října 2010 | Mám 1 rok, 5 měsíců a 5 dnů

9300g a 75cm :) ... jsme malý, ale šikovný :) žádný podvíživy, ale holt popelka jak má být ;) ...

Co všechno už umíme. Ptá se paní doktorka a já koktám :) tyhle otázky opravdu nemám ráda, protože se vždy předem nepřipravím a za hlasitého pláče mé dcerky se mi opravdu nedaří si vzpomenout na všechna ta úžasná gesta a kousky, kterými naše slečinka jenom hýří :)

Musim uznat, že je neuvěřitelně mauálně zručná už od samého začátku co zjistila, že její prstíky se dají používat k různým věcem a nejenom k cucání :) Už dávno umí výborně a přesně zatloukat dřevěnou paličkou plastové hřebíky a míří opravdu na hlavičku :)) žvatlá si po svém a přitom důležitě ukazuje o čem je tak zhruba řeč :) oblíbila si slůvko "ne" a s nádherným zabarvením v hlase ho používá v momentě, kdy se druhá strana začíná ptát typem otázky "chceš...." už ví, že "ne" :-)))

Od pondělí baští sama. Už od víkendu jí tatínek prý trénoval. Tak si to tak oblíbila, že se dokonce i takhle sama nají. Zbytek dokrmíme společně, ale ten zájem je tam o to větší :))

 

PS: Máme za sebou s tatínkem oficiální stanovisko státní moci České republiky, kladně vyřízené a já jsem hrdá, že ač jsme to nezvládli jako partneři, tak rozhodně jsme jako rodičové neselhali a domluvili jsme vše tak aby z toho Berenika vyšla co nejlépe. Spadl mi obrovský balvan ze srdce a teď už může začít s čistým štítem a šťastně v novém ;)

 

 

 

zásnuby

ze dne 24. září 2010 | Mám 1 rok, 4 měsíce a 24 dnů

Den začal nádherným probuzením :) v jedné velké posteli (v bytě u rodičů Jeníka) ležíme všichni tři :)... naplánovali jsme si poslední slunný den letošního babího léta strávit na Šumavě a vystoupat na Boubínkou rozhlednu. V nížině byla bílá mlha a na Boubíně krásné slunce s pohledem do mlhou utopených údolí. Jeník sehnal Berunce krosnu na záda a jela jako na velbloudu. Bavilo jí to moc :) chvíli také běžela odhodlaně po svých. Má neuvěřitelnou výdrž :) ač se jí zpátky nechtělo, tak bezpečnější rozhodně bylo rozhlednu pokořit právě sedíce v krosně na Jeníkových zádech. Výhled ohromující. Berenika koukala kolem s nadšením. Jeník se převlékl do suchého trička, krosnu jsme mu vrátily na záda a s památnou větou "jé já si zapomněl na mazat pusu, podáš mi to prosim tě z té malé kapsy u krosny" :-) vytáhla jsem něco jako tygří mast a nic netušíce jsem se rozhodla pro namazání i té mé pusy ;) ... šok !! byl tam krásný zásnubní prstýnek :) Berenika nás pozorně sledovala ze zad Jeníka, který si právě klekal na zem a žádal mě o ruku :) ... "říká se ano nebo jo?" :-)) "tak teda joooo" :)) ... vyšlo nám to teda znamenitě... takových náhod mohla zapříčinit, že to takové překvápko v tak krásný slunný den vůbec nebude, že jsme si to cestou domu rekapitulovali za pochrupování Berušky na zádech a smáli se tomu všemu, jak to hezky dopadlo :) Takže za rok v září už ze mě bude paní a budeme kompletní rodina :) hurááá!!

 

máme své první holííínky :)

ze dne 23. září 2010 | Mám 1 rok, 4 měsíce a 23 dnů

Červené, se žlutou podrážkou a dlouho sháněné, protože většinou jsou holinky k dostání od čísla 22 běžně, ale naše malá nožka tomu neodpovídá :) takže přes internet nám dorazily krásné holínky čísla 20-21... stejně je v tom jak kocour v botách a ač se jí moooc líbili, tak na nožce se v nich úplně necítila... aspoň jsme je dnes dopoledne zajeli na vlké trávě a písku na naší zahrádce :)...

 

cena: i s teplou vložkou pouhých 250CZK :-)

 

Lanžhot

PřihlášeníZapomenuté heslo

Poslední fotky

Oblíbená hračka-hřeben
Ségra čte

Poslední vzkazy

Duracradek Duracradek - [Deníček Alenky ]
seriózní a rychlá půjčka - [Deníček Alenky ]
seriózní a rychlá půjčka - [Deníček Alenky ]
seriózní a rychlá půjčka - [Deníček Alenky ]
seriózní a rychlá půjčka - [Deníček Alenky ]
seriózní a rychlá půjčka - [Deníček Alenky ]
DANIEL HINLE - [Deníček Alenky ]
Sarbine - [Deníček Alenky ]
seriózní a rychlá půjčka - [Deníček Alenky ]
seriózní a rychlá půjčka - [Deníček Alenky ]

© Doktororonline.cz | Reklama