Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Deníčky

tak jde čas

1. května 2009
12 roků, 1 měsíc a 17 dnů

Estivillova metoda

ze dne 14. března 2010 | Mám 10 měsíců a 11 dnů
... do půl roku nebyl žádný problém s postýlkou a usínáním v oné postýlce... od šestého měsíce, jako když mávnem protkem a postýlka začala být hooodně neoblíbenou záležitostí. Vypadalo to tak, že během dne do postýlky jsme nechodili vůbec a na noční spánek jsme poslouchali pláč z vedlejšího pokoje a nebo se střídali ve stání u postýlky a uspáváním naší maličkostí. Ani nevim kdy přesně jsme dali průchod citům a rozhodli jsme se, pro onu metodu Estivilla, která se kolem 7.měsíce vůbec neujala a já se se slovy "pár let uspávání přeci vydržíme" jsem ji smetla a v emailové poště dobře schovala, že jsem ji ani já sama pak už nenašla a nebýt tety Monči, tak by Estivill zůstal někde zatracen ;) ... Osmý měsíc jsme vytunili naše společné uspávání se o to, že jsem přišoupla postýlku k naší velké posteli, sundala mříž z jedné strany a začali jsme spát všichni společně. To všechno by bylo fajn a přijatelné pro naše nervy, jen kdyby se naše mimi nerozhodlo zase o něco vyspět a zkoušet pravděpodobně co dokáže máma a co dokáže táta... :-) párkrát do týdne jsme se střídali a když jsem já vycházela z pokoje, kde jsme si povídaly, zpívaly a jen ne usínaly během pár minut, vyšla naprosto psychicky podrážděná a tatínek vždy do deseti minut měl dítko uspané a vyšel jako vítěz, tak jsem si řekla, že bychom mohli zase něco změnit k lepšímu ;) Já sama jsem nesnášela usínání osamotě - to byla hlavní příčina, proč jsem nesouhlasila a hodlala jsem vydržet. Pak se objevila naděje, že je to vlastně zdravější pro vývoj naší slečinky a řekla jsem si, aspoň z ní nebude takový závislák jako jsem do teď já ;) Dnes jedeme 4den... první trval pláč 45minut a chodila jsem tam po pravidelných a krátkých intervalech, které se pomalu protahují.... druhý den plakal jen 30minut a bylo vyhráno a včera pouhých 20minut a spokojeně a hlavně celkem tvrdě (narozdíl od onoho předchozího uspávání) ... jenže dnes, kdy už jsem s tím psychicky smířená a šťastná za to, že děláme správnou věc, odolávala neutuchajícímu pláči opět téměř 45minut, tak jsem si říkala jestli je to správné :-/ ... ...sama sebe uklidňuji, že to správné je... protože naše princeznička není o nic ochuzena až na to, že si zvyká být taky chvíli sama na místě, které dobře zná, lampička jí svítí, zvířátka, které má oblíbené jsou s ní (pes, kterého vždy nakonec obejme a usne je jeden z hooodně oblíbených ;)) navíc ji předtím zpívám, vyprávím a mazlím jí víc, než když bych musela ležet každý večer neplánovaně hodiny než usne a podrážděně bych pak reagovala na její akční dovednosti, navíc jsme vedle a slyší hlasy i televizi, takže sama sebe ujišťuji, že je vše v pořádku. ... ale musim přiznat - nervy to jsou!!!
 

zapomínat se držet, když se stojí

ze dne 13. března 2010 | Mám 10 měsíců a 10 dnů
Valim oči jako blázen a letim od noťasu zachraňovat nenápadně něco co vidim, že by se mohlo stát :-) ... Berunka stojí u hraček a zapomíná se držet ... stojí bez opěry a na vlastních nožkách :-) ... pádu zažehnáno a já jsem zase o něco víc vykulená z toho jak to šíleně všechno letí... vždyť za chvíli tomu bude rok co ses vyklubala na svět a za chvíli tady budeš chodit.
 

vaříme a jíme s chutí

ze dne 1. března 2010 | Mám 9 měsíců a 29 dnů
... začala jsem "vyvářet" a děsně mě to baví :-) a ještě víc mě baví, když vidim jak to do našeho princátka krásně a s chutí padá! :-) Navíc existuje struhadlo našich babiček - skleněné, které nebere žádné vitamínky a tak ten požitek z vlastních přesnídávek je o to parádnější - takže taková čerstvá nastrouhaná hruštička, zalitá mandarinkovou šťávou a odpoledne obohacená rozmáčeným piškotkem a jogurtem - téda to jsem z toho celá nadšená :-)) Vyváření spočívá v tom, že udělám vetší porci a tu dám na několik dávek ještě i do mrazáku... naše první pořádné vařené papání bylo "kuřátko s bramborem a brokolicí" a hlavně už to bylo jen šťouchané a masíčko mixované :-)
 

chodím za ruce a za chodítkem!!

ze dne 22. února 2010 | Mám 9 měsíců a 22 dnů
začínáme s chůzí ;) ... stoleček, který před sebou hravě tlačí po pokoji je prvním důkazem snahy o chůzi... :-) V dětském koutku jsme našly chodítko a objely poprvé po vlastních nožkách velkou plochu!! Doma máme půjčené chodítko od Elišky a když Berunku pustíme z jednoho konce bytu do druhého, tak s chutí vyrazí ku předu :-) Jsme netrpěliví rodiče mě berou i za ručičky a já už se jen tak přidržuji, jinak mi nožičky slouží už docela silně. ;-)
 

vážení a měření :o)

ze dne 12. února 2010 | Mám 9 měsíců a 12 dnů
... 68cm a něco kolem 7.5kg ;) rostou nám přední řezáky - huráá :-)) bez teplot jen dvě noci pár minut pláče ;) už nebudeme upírky, protože nám velké krásné řezáky vyplní tu velkou mezírku mezi dvojkami - máma má radost!!! :-))
 

pápá

ze dne 7. února 2010 | Mám 9 měsíců a 7 dnů
Vrátili jsme se z víkendu a nedopatřením jsme protáhli tvůj spánek v autě. Odměnou nám byla tvoje společnost ve večerních hodinách :o) nejprve s tebou zápasil tatínek v posteli s uspáváním, zatímco já jsem uklízela zbylé části bytu :-) pak jsem nastoupila na pár minut já, abych ti dala prso a uklidnila tě ke spánku... nezabralo nic z osvědčených technik, jako je držení ručiček u tělíčka a nebo prsenko a tak jsme tě vzali hrát si již do uklizeného obýváku... usmívala ses na všechny strany a chvílema se snažila trefit určitý tvar kostiček do krabičky ;) nakonec si seděla tátovi na klíně, kdy hrál poker na počítači a mrkali jste na mě k druhému notebooku, kde jsem pracovala já :-) a bylo to tady... zamávala jsem ti a ty jsi mi zamávala zpátky, pak už ti to šlo na požádání a vyslovení pápá pořád dokola :-) kráása !!
 

spinkání u babiček

ze dne 6. února 2010 | Mám 9 měsíců a 6 dnů
Když jdeme s tatínkem za zábavou, tak je to většinou do místní sokolovny, kde bydlí kousek babí Hela. Já i táta jsme na telefonu, kdyby už nebylo zbytí a u babí by nezabíralo nic z jejích osvědčených uspávacích technik - houpání na balonu, zpívání a nošení. Babí Hela je profík babička a nevolala nám zatím ani jednou i přesto,že si je přes hodinu bavila noční shouw. Babička Iva (jinak dolní babička :-)) měla premiéru tento víkend. Už o prázdninách si u babičky spinkala jako malinkaté miminečko a my jsme s tátou juchali v místním kiosku, který byl pro změnu nedaleko babičky dolní a já jsem byla připravená vždy zasáhnout :-) jenže to ještě nebyl důvod, protože do půl roku si spinkala krásně od 8 do dvou do rána a to už pak jsem byla sama ráda,že můžu od dvou usínat vedle Tebe :-) postupem času sis osvojila noční buzení častější a ještě k tomu ti přestalo dělat problémy spinkat v noci celou dobu bez hraní. Tak jako tak v sobotu na babičině premiéře v pokročilém věku ;) jste to spolu zvládly náramně a já jsem ještě dostala vynadáno, že babičce píšu zprávu o pozdějším příjezdu a tím jí budím :-D
 

plavání pokračuje

ze dne 3. února 2010 | Mám 9 měsíců a 3 dny
Dnes už je to půl roku co jsme spolu začaly chodit na hodiny (půl hodinky ;-)) plavání... za tu dobu ses naučila bez potíží potápění bez kelímku na heslo a co víc, začalo tě to opravdu bavit - cákáš ve vodě a kopeš pod vodičkou... baví tě vše až na vylézání z bazénu :-/ v té chvíli ti není jasné proč bys měla z vody ven, když maminka je stále pod vodou a tak fňukáš a nadávaš kolem :-) prý se časem naučíme vylézat z vody sami a taky do ní padat a potápět se... úderem druhé hodiny v novém pololetí tě začalo potápění pořádně prudit...vždy si lokneš nebo se nadýchneš hned jak tě potopim a jsi z toho celá rozhořčená... musim na to jít lépe já sama... dnes jsem totiž zkusila v klidu (když už ostatní vyšli z vody ven) říct heslo a potopit tě a šlo nám to krásně... takže to nebude na tvé straně, ale já jsem krapet zbrklá a strachující se maminka :-) například já tě nikdy nedokážu vyhodit a otočit si tě ve vzduchu narozdíl od ostatním ;) tak jako tak, vodu vždy vítáš už z dálky a celkově se vidět, že napovel ne, ale jinak si to moc užíváš :-) mám z tebe velkou radost!!!
 

První cesta tramvají

ze dne 1. února 2010 | Mám 9 měsíců a 1 den
Dnes je ti 9.měsíců :-) oslavily jsme to spolu výletem MHD :-D... cíl byl jasný :-) Smíchov a malá Natálka... byla jsi velmi statečná - cestou tam jsi spinkala celou dobu a cestou zpět sis se mnou povídala v tramvaji :-D ... u Natálky byla taky sranda... mají tak trochu lunapark místo obývacího pokoje a moc tě bavilo hopsadlo... nebo možná bavilo víc mě se na tebe dívat, jak si hopsáš a máš z toho velkou radost :-D ... Natálka je konečně první kámoška, která je mladší o měsíc a půl než ty. Za to je velmi veliká :-D nevadí, hrály jste si na bříšku a tahaly se o dudlíky :-)
 

Tvůj první mejdan

ze dne 30. ledna 2010 | Mám 8 měsíců a 30 dnů
Eliška slavila první narozeniny. Sešla se celá její rodina a my jsme byli pozvaní jako první a zatím jediní kamarádi Elinky :-D ... byly jste obě moooc hodné a evidentně vás bavilo tolik lidí po hromadě. Předváděly jste kousky, které se sluší na váš věk a my všichni se náramně bavili :-) takže tvůj první mejdan se vyvedl znamenitě a ty jsi vyčerpaná po třech hodinách oslav padla v autě okamžitě za vlast :-) pak si z toho rozrušení nemohla večer pořádně usnout... usínaly jsme nejdřív spolu hodinu a půl a pak s tatínkem finálních 10minut :-)
 

PřihlášeníZapomenuté heslo

Poslední fotky

Oblíbená hračka-hřeben
Ségra čte

Poslední vzkazy

seriózní nabídka půjčky - [Deníček Alenky ]
seriózní nabídka půjčky - [Deníček Alenky ]
seriózní nabídka půjčky - [Deníček Alenky ]
seriózní nabídka půjčky - [Deníček Alenky ]
seriózní nabídka půjčky - [Deníček Alenky ]
seriózní nabídka půjčky - [Deníček Alenky ]
seriózní nabídka půjčky - [Deníček Alenky ]
Sona Markova - [Deníček Alenky ]
seriózní nabídka půjčky - [Deníček Alenky ]
ALES EVZEN - [Deníček Alenky ]

© Doktororonline.cz | Reklama