Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Deníčky

tak jde čas

1. května 2009
11 roků, 5 měsíců a 2 dny

4.narozeniny

ze dne 1. května 2013 | Mám 4 roky a 1 den

dopoledne s rodici a velke zahradni prekvapko, cekalo na nedockavou slecnu :)... trampolina se podarila a skotacilo se na ni cely den... Jenik si darek uzival s Berunkou velmi.

odpoledne

 

 

naše pondělí a Berunky další pokroky

ze dne 4. února 2013 | Mám 3 roky, 9 měsíců a 5 dnů

Od tohoto týdne nám začínají pravidelné aktivity. Později je níže vyjmenuji, ale jen rychle chci sama sobě pogratulovat , jak parádně načasované to vše nakonec je... Berunka totiž příchodem dalšího měsíce udělala zase velký posun kupředu (stejně tomu bylo i minulý únor - co se týče postoje k okolí) ... dnes mě mile překvapila... přišli jsme na pondělní zpívání se Zuzkou, kam čas od času chodíme už od loňského roku... dlouho jsme tam nebyli a dnes jsem Berunku zkusila vyslat kupředu, než jsem odbavila sebe a zaparkovala s chůvičkou Ríšu před okny budovy. Berunka suvereně zaklepala na dveře se slovy "haloo, to jsem JÁ" .... vstoupila a nahlas s úsměvem pozdravila. Zuzka rozganizovala zpětný pozdrav i pro ni , tak se zdraví každé setkání - písničkou a děti odpovídají a vítají, Berunka si sedla vedle Zuzky na lavici a zpívala písničky, které znala, takže skoro všechny. Mezi tím jsem přišla i já, ani jí nevadilo, že jsem v průběhu pár minut musela zase zmizet  a zavázat si Ríšu do šátku - pak už jsme to s Ríšou pozorovali zevnitř... (ten chvililinku bulel leknutím z toho hluku, ale rychle se rozkoukal a broukal si s námi) ...jak ta naše velká slečna už je samostatná a jak krásně zpívá a nakonec i tančí v kroužku.

Přijde mi, že se Berunce hodně rozvázal jazýček (zpátky jen několik málo týdnů) sice stále zaměňuje T s K, ale mluví pořád a mluví ráda :))) je to naše malé ukecané rádio... jiné děti tohle mají zřejmě už od nějakého 2roku, k nám to dorazilo teď , ale o to výrazněji :)

A krásně už zdraví sama!

Taky je velmi ochotna mi pomoc s Ríšou, pohoupat či jen polaškovat, abych mohla vzápětí něco udělat já pro ni.

Navíc si, ta naše velká holka, přivezla růžovou rybku - živou!! od táty... slavnostně mi ji vrazili včera se sklenicí mezi dveřmi a já se musela jenom smát :) .... takže máme doma Růženku - Beta Bojovnice - bezúdržbová rybka. Dnes ráno jsme si udělaly nový domeček, Ríša nám do toho slintal z klína... vybraly jsme kamínky a mušle, které jsem měla za celá léta nastřádané a Betynku (jak jí tajně říkám já ;)) dali vedle televize do skleněné koule. Je krásná a já na ní ráda koukám, Berunka chodí a říká "mami, ale ta není Tvoje, ta je moje a je to Lůženta ne Betynta" ... :-)))

Miluju svůj život !!! Děkuju.

 

 

 

 

 

 

zdravení se na ulici, v obchodě a tak dále :)

ze dne 1. února 2013 | Mám 3 roky, 9 měsíců a 2 dny

Kočička naše velká, šikovná! Zdravení na ulici už začíná být samozřejmostí. Dokonce už párkrát pozdravila dřív než jsem do ni stihla šťouchnout nebo jí vyzvat k pozdravu :) ... vtipný je, když se při odchodu z krámu loučíme a Berunka říká "nasledanou" prodavačka většinou odpoví "ahooj" a  Berunka mi mezi dveřmi stihne vždy nahlas komentovat "vona mi řetla ahooj mami to ne vid" ... takže vysvětluju pravidelně, že dospělý můžou a děti ne ;)

 

 

 

ach ty děti :o)

ze dne 25. ledna 2013 | Mám 3 roky, 8 měsíců a 26 dnů

Je to pocit vítězný vidět spokojeně si brebentící dítka v jedné místnosti... ač Berunka po prvním Ríšovo měsíci byla taáák veliká, tak ji Ríša rychle dohnal... nyní má Berunka svých 13kg, které si drží už několik měsíců a Ríša 7kg... už je ho kus v ruce a Berunce se vrátil status křehké dívenky ;) ...

Není to tak dlouho co ho začala brát více na vědomí. Ano, chce se častěji tulit a vynucuje si moji pozoronost, ono je to nakonec dobře, kdyby o sobě nedala vědět, asi by nebyl problém na ni v některých chvílích stále nemyslet, člověk se nerozdvojí - chtěl by. Zároveň však bráchu miluje a je to na ní vidět při každém doteku s ním. Umí ho na chvíli zabavit, když si potřebuju oběhnout na záchod nebo nakrájet mrkev... tulí ho a chrastí mu kolem oušek...

Když se zadaří tak máme hodně sehraný den a odměnou mi potom je půl hodinky absolutního ticha, kdy Ríša spí v kočárku nebo vedle v postýlce a Berunka v naší ložnici. Občas si zalezu s nima a někdy si prostě jen užívám toho ticha.

Občas se taky zadaří a oba brečí nebo řvou zároveň... to mám pak sto chutí řvát s nima ;) ... jen jednou jsem si za tuhle 4měsíční dobu ulevila opravdovým zaječením do zdi a bylo mi fakt dobře :) ... teď už je tak nějak dokážu s přehledem ignorovat a dodělám si svou práci , třeba se i oblíknu a jdeme ven :-))

 

je už tak velká

ze dne 30. října 2012 | Mám 3 roky a 6 měsíců

ráno vstane a když je dobře laděná (náladová jako býk a ženská v jednom, bývá dosti často) tak přijde s úsměvem na líčku, přitulí se, málokdy chce pod naší vyhřátou peřinu a občas i popřeje "doblé láno"... když je nálada horší, pak zůstává ve svém pelíšku a z vedlejší místnosti na nás haleká a většinou nepomůže ke zlepšení nálady ani moje přítomnost v její posteli :) ... zkrátka, taková malá puberta? Nevim, ale je z ní už velká slečna... vyrostla o to rychleji o co dřív jsme si pořídili brášku... Ríša je s námi už přes měsíc a já nestíhám obdivovat, jak on drobný a ona, ta moje maličká holčička, jak rychle vyrostla...

Takže Berunka ke svému 3 a půl letému výročí dostala miminko, kolem kterého se točí celý svět a maminka se snaží všemožně předcházet tomu, aby se Berunka cítila jinak než dřív... takže maminka je krapet vyšťavená a nervozní, ale snad se jí i daří. Berunka je totiž starostlivá a pečující ségra... a když se občas dočká za den jednou či dvakrát maminky, kterou má pro tu chvíli jen a jen pro sebe, pak je to božská chvíle... dnes jsme ji vyplnili cvrnkáním skleněných kuliček po jejím zeleném koberci :) Ríša se mezitím houpal v lehátku a tu toho zabalen až po uši neklidně (prdíky) podřimoval. Jindy se spolu jdeme koupat a Ríša je s tatínkem a nebo obráceně - já kojim a Berunka si užívá svého druhého tatínka Jeníka.

Je to už měsíc co Berunka dobře jí. Ráno pije Actimel, sní křupinky nebo chleba... svačí , obědvá a večeří a to vše celkem bez řečí... má taky už konečně třináct kilo a svých asi 94cm... je to zkrátka malá slečínka.

Občas natáhne pusu a občas přes ni taky musí dostat, aby si uvědomila, že takhle na maminku teda ne, ale většinou se krásně domluvíme.... jen to chce hooodně trpělivosti, pak je prostě úplně pohodová holka.

 

Krmí Maxe, houpe svou panenku Aničtu, tak jako by byla opravdová máma... kojí , přebaluje a už jí umí dokonce i obléknout... už jsou fuč ty doby, kdy byly všechny panenky nahaté... teď už se i oblékají... venku se mnou jezdí na odrážedle a já tlačim kočárek... občas tlačí kočárek a téměř vždy , když brácha pláče, tak je v pohotovosti - bez vyzvání houpe, utěšuje a podává dudlíčky ;)

 

 

 

 

 

 

otázky

ze dne 16. února 2012 | Mám 2 roky, 9 měsíců a 16 dnů

cestou s mini kočárkem k ženskému doktorovi " Berunku pojď rychle nebo na nás pan doktor nepočká" ... zastavim se, abych na ní ochotně počkala a ona důležitě od kočárku povídá "no póď honeem"

"teď ti vezmu kočárek, taky je led a tam už není, tak ti ho zase dám..." "poč?" "co povídáš Berunko?" "no poooč" :-))) ... ty jooo takže první proč je na světě!

Během víkendu s tátou vypilovala otázku "co to je" k takové dokonalosti, že si zkusíme počítat kolikrát denně padne... zní to asi takhle "to to jeee?, to to jééé, to to jééé?"

 

 

 

mluvka

ze dne 7. února 2012 | Mám 2 roky, 9 měsíců a 7 dnů

"ale polád muvíš a páci má Bebe!" :D[9:31:31 AM] : já se picnůůůů[9:31:39 AM]  :D[9:31:57 AM] co má za práci? doktorka zase nebo jinou?[9:31:57 AM]  muv ne[9:32:09 AM] : jde malovat vodovkama[9:32:15 AM]*: tim myslí, že si nemáš psát?[9:32:29 AM] ne, tím myslí, že jí do toho nemám kecat :D

 

mrzne_záložní plán

ze dne 6. února 2012 | Mám 2 roky, 9 měsíců a 6 dnů

[2/6/2012 3:51:52 PM] Buchýlila jsem se k záložnímu plánu, jak přežít ;) ... mléko mi vozí už přímo do domu, takže jen vyběhnu a mám nakoupíno, aspoň co se mléčných dobrých výrobků týká :) a k tomu jsem na noťasu a pouštím dnes Berunce už hodinu anglické pohádky... aspoň , že mám dobrej pocit z té angličtiny, když už musíme být uvězněni doma...[2/6/2012 3:52:33 PM] ): to bych si nemyslela, ještě před 14dny, že se budu těšit na teploty podobného typu hlavně aby byly plusové

 

Už přes týden nás omezují mrazy... tělo se snaží aklimatizovat a Berenika byla jen týden bez kašle... tenhle nový kašel přisuzuju právě studenému vzduchu... takže jsme chvíli - delší chvíli doma... na víkend byla u táty, tak jí to aspoň rychleji utíká a zabaví se na více místech...

 

plavání v mrazech

ze dne 2. února 2012 | Mám 2 roky, 9 měsíců a 2 dny

viděla si určitě předpověď českou vid? to by tě trochu mohlo zahřát :) ... náš barák není zateplen a tak určitě protopíme mega peněz, ale je nám tepleji... venku je to tak na pár minut pobytu... dnes jsme jen vylezly do rozhřátého auta, které nám Honza dobrovolně přistavil před dům a jely jsme na plavčo.. kde bylo krásných 31stupnů v bazénu...[2/2/2012 2:40:30 PM] : děti spí venku obečně líp - teda aspoň na Berču to takhle fungovalo ještě do léta... spala vlastně jenom venku přes den...[2/2/2012 2:40:50 PM] : a mrazík tohodle typu je balzám, nevim jak v tom dokážou spát - brrr :)

 

shrnutí...

ze dne 4. ledna 2012 | Mám 2 roky, 8 měsíců a 4 dny

...

 

PřihlášeníZapomenuté heslo

Poslední fotky

Oblíbená hračka-hřeben
Ségra čte

Poslední vzkazy

seriózní a rychlá nabídka půjčky - [Deníček Alenky ]
katarzyna - [Deníček Alenky ]
rychlá a seriózní nabídka půjčky - [Deníček Alenky ]
seriózní a rychlá nabídka půjčky - [Deníček Alenky ]
seriózní a rychlá nabídka půjčky - [Deníček Alenky ]
seriózní a rychlá nabídka půjčky - [Deníček Alenky ]
maria - [Deníček Alenky ]
tomas - [Deníček Alenky ]
tomas - [Deníček Alenky ]
tomas - [Deníček Alenky ]

© Doktororonline.cz | Reklama