Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Deníčky

Adélčin občasník

28. dubna 2004
17 roků a 25 dnů

Počítám do 30

ze dne 8. února 2007 | Mám 2 roky, 9 měsíců a 11 dnů
Čtení na nočníku
Čtení na nočníku
Poslední zpráva z mých matematických pokroků - přehoupla jsem se před osumnást, devatenást, dvacet. Už umím počítat do třiceti. Docela jednoduché to je. V poslední době vyžaduji po tátovi, ať mi čte z Krtečka, Medvídka Pú a podobných, báječných a hodnotných próz. Bohužel - táta nemá věčně čas a čte mi jen občas. Už jsem mu několikrát vysvětlovala, že číst přece Adélka neumí, ale moc to s ním nepohlo. Takže jsem se dopracovala k dalšímu zásadnímu rozhodnutí. Více než polovinu písmen už dávno umím, zvládám i háček a čárku, sem tam i malá písmenka. Přečtu jednoduchá slova. Takže teď se jen doučit zbytek písmenek, potrénovat slova, čtení věty a na celé tátovo čtení se můžu vykašlat. A začnu nejspíš hned zítra. Dneska si ještě budu muset vystačit jen s obrázky.
 

Karnevalový rej

ze dne 20. ledna 2007 | Mám 2 roky, 8 měsíců a 23 dnů
Medvídek na karnevalu
Medvídek na karnevalu
Tak jsem byla na svém vůbec prvním karnevalu. Za medvídka. A musím napsat, že to bylo prostě úžasné. Děti byly sice kapku starší, než já, ale to mne nemůže rozhodit. Já si jedu ve svých kolejích, tancuji si podle sebe a co se děje kolem mne, to mě nezajímá. Takový rej, jako dnes jsem ještě nezažila. Parádní muzika, spousta dětí a našim, těm jsem prostě zdrhla, kdykoliv jsem chtěla. Jsem ještě malá a vlezu se všude. To rodiče už mají problémy a než všechno obejdou, jsem prostě v trapu. Velký problém nastal, když naši chtěli jít domů. Nechápu, proč mne chtěli odtáhnout domů, když jsem se tak báječně bavila. Trucovala jsem, plakala, zdrhala, nic nepomohlo, nakonec jsem byla násilím odvlečena z karnevalu. To jim tedy nezapomenu. Na dalším karnevalu si dám pozor a domů mě jen tak nedostanou.
 

Hodně štěstí v roce 2007

ze dne 1. ledna 2007 | Mám 2 roky, 8 měsíců a 4 dny
PF 2007
PF 2007
Dospěláci mají divný zvyk posílat si v novém roce pfka. Nevím proč, nevím ani co to znamená. Ale rozhodla jsem se to udělat zrovna tak, takže pokud vám to udělá radost: Hodně štěstí, zdraví a spokojenosti v roce 2007. Ať máte pořád suchou plínku, plnou flašku (mléka), pravidelné kakání. Ať si máte s kým hrát, ať vás má mít kdo rád, ať nezradí vás kamarád. Tohle považujeme my mimina za nejdůležitější, takže to přeji vám všem také.
 

Malování je moje hobby

ze dne 6. prosince 2006 | Mám 2 roky, 7 měsíců a 8 dnů
Malování je moje hobby
Malování je moje hobby
Maluji a maluji a když nemůžu malovat, tak si alespoň kreslím. Doma mám několikery barvičky a štětec a podložku na malování, prostě všechno co může mladá a prozatím nepochopená umělkyně potřebovat. Na malování mám trpělivost. Věnuji mu půl hodiny úplně bez problémů. Táta mi na zeď dal takový hezký věšáček, kam si můžu své skvělé malby věšet. A když mám chuť, dám je jen tak na ledničku. Mohla bych si tady otevřít svou první galerii a představit své výtvory světu. Dobrý nápad. Asi to brzy udělám. Ale budu se muset rozhodnout, který z mých originálu je nejipmozantnější...
 

Actimelová kúra

ze dne 1. listopadu 2006 | Mám 2 roky, 6 měsíců a 4 dny
Aktimééél
Aktimééél
V televizi je to pořád 14 denní kúra s Actimelem, vyzkoušejte, pokud se váš stav nezlepší, vrátíme vám peníze... ...tak jsem se rozhodla, že do toho půjdu. Vyzkouším, co je na tom pravdy a začnu pít actimel. Je to docela sympatická lahvička, akorát místo svačinky a miminku dobře padne do ruky. A ještě je vám to ke všemu celkem dobré. Jestli u toho zůstanu, za 14 dní vám prozradím, co to se mnou udělalo...
 

Relax v lázních

ze dne 16. října 2006 | Mám 2 roky, 5 měsíců a 18 dnů
Sluníčko do očí - to je nápad
Sluníčko do očí - to je nápad
Na lázně jsem asi ještě malá, ale přesto jsme si udělali výlet do Luhačovic. O zábavu bylo postráno, protože jela kamarádka Kačenka. Dobyli jsme hrad Buchlov, pěkně jsem si to omrkla i vevnitř a poslechla si zasvěcený výklad průvodkyně. Ale moc mě to nebralo. Tady ten pantáta si vzal tuhle panímámu, pak hrad prodali a patřil jinému pantátovi, kterého můžeme vidět na obraze, na stěně vzadu. A vzadu jsem neviděla nic, protože všichni kolem mě byli vysocí. Když odešli, tak jsem viděla jen nějakou tmavou matlanici - mezi námi děcky prostě prd. Šmatlání po lázních bylo lepší. Taťka vyměnil pivo za nějakou smradlavou vodu, která tam tekla na každém rohu. Mrkli jsme na přehradu, kde mi svítilo sluníčko do očí. Naštěstí jsme poslední den šlapali do Zoo Lešná. Už jsem tu byla, ale teď vyšlo počasí a protože byl všední den, nikdo tady neopruzoval a mohla jsem koukat a koukat a koukat...
 

Vinobraní

ze dne 16. září 2006 | Mám 2 roky, 4 měsíce a 19 dnů
Tluče bubeníček, tluče na buben
Tluče bubeníček, tluče na buben
Vinobraní ve Znojmě je skvělé. Navštívíme tetu Mílu, podíváme se na spoustu báječných atrakcí, taťka s mamkou si dají do nosu (né, že by se prali) a já se vyřádím na kolotočích. Na kolotoče jsem chodila i u nás. Na řetízkáči jezdím bez držení, protože jsem fakt odvážná. A na vinobraní jsem vyzkoušela nějaký potrhlý středověký kolotoč. Vypadal, že nevydrží ani jedno kolečko, ale překvapil mě. Točil se zdatně a řeknu vám, za 10 kaček mě vozili pěkně dlouho a užila jsem si více legrace než na těch supermoderních točidlech. Mrkla jsem na otevírání mazhauzů a zabubnovala jsem si na opravdický buben.
 

Kdo se bojí nesmí do jeskyně

ze dne 13. září 2006 | Mám 2 roky, 4 měsíce a 16 dnů
V jeskyni se nebojím
V jeskyni se nebojím
Pro strach mám uděláno pěkně dlouho. Nebojím se skoro ničeho. Možná se leknu, když na mě někdo bafne, ale nebojím se. Tma mi nevadí a povídačky o strašidlech mě akorát pobaví. Dnes jsme si udělali výlet na punkevní jeskyně. Máma s tátou chvíli váhali, jestli mě vezmou sebou a nakonec mě navlékli, vybavili jedním lízátkem a šlo se. Celkem paráda taková jeskyně. Je tam temno, vlhko a zima, visí tam takoví bílé a podivné věci. A ty věci jsou pěkně zmatené, protože jednou si jen tak visí, jindy si trčí ze země a pak zase lezou po skále. Ale nejlepší bylo, když jsme šli na lodičky. Pořád v té obrovitánské tmě, ale bylo to moc hezké. Asi se stanu speoložkou.
 

Baldachýn

ze dne 9. září 2006 | Mám 2 roky, 4 měsíce a 12 dnů
Moje velká postel
Moje velká postel
Ve velké posteli spím dlouho. Je to báječné, protože potřebuji spoustu prostoru. Mělo to jen malý zádrhel - hlavičkou jsem pucovala zeď. Máma mi tedy objednala speciální baldachýn - je tam měsíček, sluníčko a hvězdičky. Taky má spustu kapsiček, kam si schovávm svůj mráček a kolečko a mašinku a měsíček a sluníčko. Jsou to moje hračky na spaní a pokud je nemám všechny pohromadě, nechce se mi spát.
 

Moje první pařba

ze dne 2. září 2006 | Mám 2 roky, 4 měsíce a 5 dnů
Po velkém flámu
Po velkém flámu
Zdá se, že jdu z oslavy do oslavy. Dneska jsme byli na velké párty u strejdy Tomáše. Správná párty se spoustou lidí a spoustou dětí. Počasí vyšlo skvěle, jídla a pití bylo dost a měli jsme si s čím hrát. Vyzkoušela jsem houpací síť, balónky, soutěž v malování, zatrsala jsem si. Je pravda, že jsem byla ke konci pěkně zmožená, jak můžete vidět na obrázku. Takže jsem doma usnula jedna dvě.
 

PřihlášeníZapomenuté heslo

Poslední fotky

Oblíbená hračka-hřeben
Ségra čte

Poslední vzkazy

Maria Kamakova - [Deníček Alenky ]
Půjčka jednotlivcům - [Deníček Alenky ]
Půjčka jednotlivcům - [Deníček Alenky ]
Maria Kamakova - [Deníček Alenky ]
petra - [Deníček Alenky ]
Půjčka jednotlivcům - [Deníček Alenky ]
Půjčka jednotlivcům - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
Tereza Radova - [Deníček Alenky ]
Marketa Pechackova - [Deníček Alenky ]

© Doktororonline.cz | Reklama