Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Deníčky

Adélčin občasník

28. dubna 2004
16 roků, 3 měsíce a 18 dnů

Zážitek s vosou

ze dne 4. srpna 2007 | Mám 3 roky, 3 měsíce a 7 dnů
Zlá vosa
Zlá vosa
Dnes byl na programu výlet na hrad Bouzov. Celkem príma výlet nebýt té hrozné nehody. Jsem pacifistka, ale po dnešku vím, že vosy jsou zlé. Jedné takové jsem vůbec nic neudělala a ona mi dala dvě žihadla. Vůbec jsem netušila, co to žihadlo je, ani, že ho vosy mají. A co už jsem vůbec netušila, že žihadlo bolí. A pekelně. Táta bude asi vědec, protože hned poté, co jsem začala brečet vytáhl hodinky a měřil mi čas, takže vím, že jsem brečela 3 minuty (můj osobák). Pak jsem si ručičku chladila nanukem (mělo to výhodu, že jsem si co chvíli kousek ukousla). Vosy vážně nemusím a ode dneška je nemám ráda. V případě vos pacifistka fakt asi nebudu. Mám z nich už trochu strach.
 

Tatry

ze dne 21. června 2007 | Mám 3 roky, 1 měsíc a 24 dnů
Velká pľťařka
Velká pľťařka
Občas bývám nemocná a tak naši usoudili, že by mi prospěl ozdravný pobyt. A hned v Tatrách. Jela jsem tam s tátou. Byla tam i kamarádka Terezka, kamarádka Danča a spousta dalších dětí s maminkami - 14 dní naprosto úžasných zážitků. Chodila jsem na výlety, hrála si s dětmi, relaxovala v solné jeskyni, plula na lodích, dováděla v aquaparku. Na báječném karnevalu jsem byla za čerta (mrkněte se do fotoalba). Ani jsem se nemusela dlouho chystat - prostě jsem přirozený čert. Celých 14 dní bylo tak nabitých dováděním, že jsem si na mámu ani nevzpomněla - táta celkem stačil. Když to na mně přišlo, maminek bylo kolem dost, prostě jsem se k nějaké přilepila a chvilku si užila maminkovské laskavosti (tu táta tak dobře neumí). Domů se mi tedy vůbec nechtělo - už vím, co je to kouzlo velehor, o kterém táta v jednom kuse blábolil. I když mezi námi - myslím, že to kouzlo bylo spíše v tom, že tam měl sebou kamaráda Davida a hromady piv...
 

Den dětí

ze dne 1. června 2007 | Mám 3 roky, 1 měsíc a 4 dny
Dostihy s tátou
Dostihy s tátou
Je báječné být dítětem, protože máte hromadu svátků, které dospěláci nemají. Tak třeba den dětí. I když nevím, jestli to nebyl tak trochu tátův svátek, protože uznejte sami závodit na plnokrevných hřebcích, to se vám nepovede každý den. Soutěžila jsem v kdečem a s kdekým. Vyhrála jsem spoustu sladkostí, sáhla jsem si na doopravdického hada a omrkla jsem sovu. Prostě paráda. A nebojte. Táta nic nevyhrál, tak jsem se s ním nakonec o své dobroty rozdělila.
 

Tři roky

ze dne 28. dubna 2007 | Mám 3 roky
Moje první kolo
Moje první kolo
Zase o rok starší. Zase o rok dospělejší, zase o kus větší. Vypadám na pět, ale dnes mi byli konečně tři roky. Takže jsme slavili se všemi babičkami, dědečky a strejdama i tetama. Dostala jsem fůru dárečků - kromě hromady hraček a dortu jedno pořádně velké kolo. Ne pro mrňata, to už dávno nejsem, ale poctivé 14" kolo, se dvěma brzdama, kolečkama vzadu, zvonkem a držákem na láhev. A s jedním obrovským, namalovaným tygrem - to aby nikdo nebyl na pochybách, co jsem zač. Kolo bylo taky jediné, co jsem si vyzkoušela dopředu a tohle bylo jediné, na kterém se dalo opravdu jezdit. A řeknu vám, že to byla fakt fuška, najít správné kolo, které není ani malé, ani velké. S našima jsem prošla tolik obchodů, až mě to začínalo unavovat.
 

Troubiljus

ze dne 14. dubna 2007 | Mám 2 roky, 11 měsíců a 17 dnů
V historickém troubiljusu
V historickém troubiljusu
Dnes jsem se stala skutečnou fanynkou dopravního podniku. Byla jsem na naprosto úžasňácké akci - jízda historickým trolejbusem (jak říkáme my, znalci, troubiljusem). Byla to paráda. Trolejbus byl celý červený, starý, s hromadou dychtivých cestujících, měl tykadla, nejel po kolejích a nakonec jsem dostala i obrázky starých tramvají a trolejbusů. Není nic lepšího. Ode dneška chodím spát s tramvajkou, trolejbusem nebo autobusem. Panenky mne nezajímají, protože za ně mám skutečně kvalitní náhradu (koneckonců, panenky mě nezajímaly nikdy, nechápu, proč mi ty věci vůbec kupují).
 

Oslavy jsou moje hobby

ze dne 11. dubna 2007 | Mám 2 roky, 11 měsíců a 14 dnů
Oslavááá
Oslavááá
Tak jsem byla na oslavě narozenin kámošky Kačenky. Pořádala báječnou párty výhradně pro holky, což bylo odbře. Kluci by jen koukali, žádný odvaz by s nima nebyl. Strejda to s námi rozjel ve velkém stylu, takže jsme dělaly mašinky, blbly se svítícími tyčinkami, mučily strejdu, opíjely se šampaňským, prostě jízda ve velkém stylu. Byla jsem sice nejmladší, ale holky byly fajn a hned jsem mezi ně zapadla.
 

Poprvé v divadle

ze dne 25. března 2007 | Mám 2 roky, 10 měsíců a 25 dnů
Poprvé v divadle
Poprvé v divadle
Dneska jsem šla s tátou a bráchou poprvé do Divadla. Honzík už byl mockrát a tak se mě ujal a ukázal mi, co se dalo. Dávali hodnotné dílo stěžejního světového autora, jehož jméno jsem zapomněla. 5 pohádek o vlcích a bylo to báječné. Sice mě dost zajímal prostor hlediště, kamery a namodralé světlo úplně vzadu v hledišti, ale pohádka taky ušla. Přestávka byla ve znamení dobroty, kterou mi Honzík koupil v bufetu a v druhé části představení jsem se už kapku nudila. Tátovi jsem vysvětlovala, jaké barvy kdo zrovna má, kde je koza, kde je vlk, ale dělaly to i ostatní děti, takže to bylo asi v pořádku. Divadlo je fajn a zase někdy zajdu.
 

Zase na karneval

ze dne 17. března 2007 | Mám 2 roky, 10 měsíců a 17 dnů
O kluky zájem zatím nemám
O kluky zájem zatím nemám
Dneska jsem se byla zase mrknout na karneval. To mne docela baví. Oprášila jsem svůj osvědčený kostým myšky a šla na to. Trochu mne zaskočilo, že jsme tentokrát šli se sousedovic Terezkou a Vendulkou někam úplně jinam. Vypadalo to tu jinak a docela mi trvalo, než jsem se rozkoukala. Takové komornější prostředí. Jak je vidět, kluci o mě mají zájem. Pořád na mě koukali. Jenže já zájem nemám. Budou si muset ještě nějaký ten pátek počkat.
 

Zápis do školky

ze dne 13. března 2007 | Mám 2 roky, 10 měsíců a 13 dnů
Rozhlížím se po školce
Rozhlížím se po školce
Dnešním dnem jsem zahájila přípravu na školní docházku. Dnes jsem byla poprvé v opravdické školce. Sice ne doopravdy, jen jsem se šla podívat, jak to tam vypadá a jestli se mi tam bude líbit. Naši tomu říkají zápis do školky. A mi se ve školce líbí. Spousta dětí, spousta hraček, prostě paráda. Dostala jsem dáreček - papírový tulipán, vyzkoušela si úplně všechno a dokonce jsem dětem ze školky pomohla uklízet hračky. Už se těším, až sem budu chodit doopravdy. Nemůžu se dočkat a každý den se starám, když už konečně půjdeme do školky. Doufám, že to bude brzy.
 

Jedna, dvě, tři

ze dne 3. března 2007 | Mám 2 roky, 10 měsíců a 3 dny
Čisté miminko
Čisté miminko
Už je to pár měsíců, co mne táta seznámil s panem Vařechou. Pan Vařecha se umí smát i mračit a příjde vždycky, když začnu moc zlobit. Pan Vařecha je trochu zvláštní - když za mnou přijde, směje se, ale když se začne mračit, dostanu na zadeček. Je to takový divný tátův trik, ale z pana Vařechy mám docela respekt a obvykle stačí, když se mne táta zeptá, jestli má dojít pro pana Vařechu. Druhou účinnou fintou je počítání od jedné do tří. Moc dobře vím, že když táta napočítá do tří, přistartuje mi jedna na zadeček. Takže obvykle skončíme u "jedna". Tahle finta s počítáním je taky účinná. Slovo tři už většinou neslyším, protože plním tátovo přání, jako třeba, že si nachystám stupínek k umyvadlu, abych si mohla vyčistit zoubky. Protože jsem docela učenlivá, vyzkoušela jsem tuhle fintu dnes na tátovi. Koukal na zprávy a když jsem za ním došla, ať mi podá knížku z police, odpověděl, že až skončí zprávy. Zkusila jsem to podruhé a tahala ho do pokojíku za ruku a nic. Tak jsem vyzkoušela tu kouzelnou formulku: "Tati, jednaaa...". Strašně se smál, a vysvětlil mi, že na tatínka tohle neplatí, jen na malé děti. Tak nevím. Asi mu příště, při počítání do tří řeknu, že na malé holčičky tohle neplatí...
 


© Doktororonline.cz | Reklama