Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Kámen pro zdraví

Drahé kameny mají odpradávna výjimečné místo v historii lidstva. Léčení pomocí nerostů sahá až do starověku a dříve bylo naprosto běžné u všech vyspělých kultur. Léčitelé ve starém Egyptě, Číně, Japonsku i u nás používali sílu kamenů k vyrovnávání disharmonie v lidském těle.
Jejich prostřednictvím oslabovali nadbytečné, posilovali oslabené a odstraňovali blokády, které bránily zdravému životu. Je pozoruhodné, že na celém světě došlo postupně ke shodě, pokud jde o léčebné vlastnosti jednotlivých druhů polo a drahokamů (na rozdíl od jejich přiřazování k astrologickým znamením, které se u různých starověkých kultur značně lišilo).

Drahé kameny lze použít k léčení některých běžných neduhů, fyzických i duševních bolestí. Jejich pomocí lze vyprovokovat organismus k vlastní léčebné aktivitě, také můžeme jejich prostřednictvím upravovat a posilovat energetické pole. Drahé kameny byly v jednotlivých kulturách používány v oblasti léčení odlišně. Největší poznatky o nadpřirozených léčivých schopnostech kamenů získaly kultury Indů a díky rozsáhlým nalezištím drahých kamenů v jižních zemích Afriky je používají k léčení také černoši.

Který je ten pravý?

Každý z nás reaguje na jeden a tentýž kámen trochu jinak, a proto byste měli dát při výběru jednotlivých kamenů na vlastní intuici.

Existuje více způsobů, podle nichž si může každý zájemce vyhledat ten „svůj“ kámen. Každý kámen vysílá energii, která může hned napoprvé oslovit i naprostého laika, například svou krásou a jedinečností, případně sympatií a příjemným pocitem na dotek.

Kmitočet je velmi užívaný a spolehlivý způsob, jak si vybrat ten správný kámen. Vezměte kámen do ruky a sevřete jej v pěsti. Když po chvíli ucítíte zvláštní sílu, která se většinou projevuje brněním, našli jste pro sebe ten pravý.

Kameny, které jsou pro vás vhodné, se projeví tím, že se vám v ruce rychle zahřejí. Ty, jež zůstanou studené, nepoužívejte, protože s vámi nejsou v harmonii.

Správně vybraný kámen nám může pomoci v těžké životní situaci, může podpořit či posílit naše kladné vlastnosti, uklidnit emoce nebo podpořit uzdravovací procesy. Vybraný kámen nemusí být ohlazený nebo broušený, stejně dobře poslouží i kámen surový, v krystalické podobě či formě horniny.

Jak je používat

Aby kameny působily, musíme je nosit stále u sebe, případně je lehce mneme v dlani. Můžete je mít v kapse nebo na krku či vložený do prstýnku. To, jak jsou kameny připevněny a do jakého materiálu vsazeny, je také důležité – i to ovlivňuje jejich energetickou sílu. Kámen můžete i přilepit leukoplastí na bolavé místo a léčit je dlouhodobě. Je to vlastně obdoba akupunktury, magnetoterapie či podobných metod.

Očista kamene

Kámen je nutné před používáním očistit. Omyjeme ho teplou vodou, posléze jej ponoříme na několik hodin do chladné osolené vody. Nakonec vystavíme kámen na několik hodin působení slunečního nebo měsíčního světla. Obecně platí, že pokud kámen ztrácí na slunci intenzitu zabarvení, vystavujeme ho měsíčnímu svitu, což platí především pro kameny průzračné. Pokud nosíte kámen pravidelně, starejte se o něj, musíte jej čistit, protože při každodenním nošení absorbuje stresy a všechny nemoci, kterými procházíte.

Barva je důležitá

Při výběru kamenů je důležitá jejich barva, která nás ovlivňuje. Barva je totiž považována za důležitou součást jejich síly. Díky barvě vnímáte odlišné frekvence světla, a tudíž mají barvy jedinečný účinek.

Barevné kameny vyzařují světelné vlnění o různých frekvencích. Tuto světelnou energii přijímáme přes naše smysly a čakry (energetické dráhy). Pomocí sedmi energetických center v těle a skrze nervová vlákna je světelná energie předávána dále endokrinnímu a vegetativnímu systému a poté tělesným orgánům.

Bezbarvé kameny, jako například křišťál, přijímají bílé světlo v koncentrované čisté energii a zase je vydávají. Skrze ně tedy můžeme poměrně snadno získat novou sílu. Černé kameny oproti barevným a bezbarvým vtahují všechno světlo do sebe a žádné nevydávají. Shromažďují tak energii. Černé kameny nám pomohou dosáhnout vnitřního klidu a uvolnění.

Na co působí?

Univerzálním kamenem je ametyst – je balzámem na nervy, uvolňuje napětí, snižuje agresivitu. Pomáhá při duševní přepracovanosti a stresových situacích, pomáhá obnovovat mentální rovnováhu. Jeho silná energie pozitivně ovlivňuje celé tělo a také orgány. Harmonizuje vztahy mezi mužem a ženou a navozuje klidný spánek a příjemné sny. Nabíjí se měsíční energií.

Acháty podporují odvahu, vytrvalost, náklonnost a přízeň lidí, svou vibrací upozorňují na dobré a falešné přátele. Jsou to kameny pro štěstí a přátelství, často je nosí umělci jako talismany. Posiluje funkci střev, ledvin, mozku, jater.

Křišťál je kamenem trpělivosti a dokonalosti, přináší do domova lásku a štěstí, je vhodný proti nemocem žaludku a srdce. V ústech mírní žízeň. Zmírňuje zemské negativní záření včetně geopatogenních zón. Léčitelé ho používají ke zhotovení kyvadla. Shluky křišťálů vedou ke zlepšení telepatie a podporují imunitu.

Růženín působí hlavně na citovou složku. Pomáhá při pocitu osamělosti, bezcennosti, při potlačených citových vzpomínkách a nahromaděných srdečních traumatech. Je vhodný pro ty, co se neumějí radovat ze života nebo kterým chybí láska.

Chalcedon posiluje organismus, zahání deprese a nervozitu, podporuje živost, vytříbenost a harmonii. Noste jej jako talisman proti slabosti a nespokojenosti. U kojících žen podporuje tvorbu mléka.

Tygří oko je kámen vhodný proti nachlazení a zmírňuje astma. Léčebný efekt spočívá v tom, že dokáže prohřát celý organismus.

Masáž horkými kameny

Kameny se masíruje tělo i tvář. Jedná se o starodávnou metodu, která pomáhá zmírnit bolest a zbavit tělo toxických látek.

Masáž je založena na střídání tepla a chladu. Využívají se teplé i studené kameny. Na horkou terapii se hodí kameny z lávy, které obsahují více železa, jsou tmavé až černé a velmi tvrdé, protože pocházejí z útrob Země. Reprezentují mužskou jangovou energii. Ke studené terapii se využívají kameny sedimentárního původu, například vápenec. Jsou bílé, měkké a jsou nositelem jinu, ženské složky.

Při masáži se odbourává stres a nastoluje psychická a emoční rovnováha. Kromě toho povoluje napětí ve svalech a ztuhlé svalstvo. Je to vynikající prostředek zejména při pooperačních stavech.

Souprava kamenů obsahuje šedesát kusů. Kameny jsou nejen různě veliké, ale mají i různé tvary. Vybírají se podle částí těla, na které se přikládají. Masáž celého těla trvá zhruba hodinu a půl, vyhnout by se jí měli lidé trpící chronickou únavou, vysokým krevním tlakem, astmatem, kožními problémy. Není vhodná pro těhotné ženy.

autor: - kš -
Slunečnicové brikety

PřihlášeníZapomenuté heslo

Další články

Zadržování vody v těle

Zadržování vody v těle Zadržování vody v těle neboli retence, není sice nebezpečná, ale dokáže nám znepříjemnit život. Na mnohé ženy to může působit i značně depresivně. Obzvláště v době před očekávanou menstruací se může stát, že ženy přibírají na váze. celý text

Nepodceňujte vitaminy

Nepodceňujte vitaminy Vitaminy patří mezi životně důležité látky, které je nutné dodat do organismu především stravou, protože ne všechny vitaminy mohou být v lidském těle vytvářeny. celý text

Červené nebo bílé?

Červené nebo bílé? Léčivé účinky vína se připisují především účinným látkám, které tento nápoj obsahuje. Ale nejnovější studie naznačují, že se za pozitivním působením vína neskrývají pouze účinné látky. Lidé, kteří pijí víno v přiměřeném množství, totiž většinou žijí zdravěji než ostatní. celý text

Na diety zapomeňte

Na diety zapomeňte Mezi ženami kolují zaručené tipy na rychle zhubnutí. Znáte to. Když budu málo jíst, kila půjdou rychle dolů. Ve své podstatě je toto tvrzení správné. Když přijmete méně kalorií, zhubnete. Jenže čím méně sníte, tím méně důležitých živin budete mít. celý text

Ženy a alkohol

Ženy a alkohol Donedávna byl alkoholismus spíše mužským problémem, ale čísla statistik stále více ukazují, že přibývá žen, které pijí nad míru. V České republice vypije 13,5 % dospělých žen více alkoholu denně, než je odborníky uznávaná „bezpečná“ dávka. Až pět procent žen v české populaci překročí tuto dávku o polovinu. celý text

Diskuse k článku

11.08.2020 22:58 | David

Podvodník Petra. Číslo účtu Karolína Krkoškova 184622217 /0600...

11.08.2020 22:33 | Petr

Koupím jakýkoli opioid. Děkuji ...

11.08.2020 21:52 | Marta

Koupím hypnogen. Za kolik a kde?...

11.08.2020 20:55 | leky

prodám leky na spaní zolpidem hypnogen velky balení pište na email leky0@centrum cz...

11.08.2020 20:03 | chemist supplier

We sell the best quality pills,chemical,steriods ee WEBSITE: http://www.alphamedltd.com Whatsapp .... + 1 213,316,8935 EMAIL ADDRESS ....... pealjose78@gmail.com...

11.08.2020 20:03 | chemist supplier

We sell the best quality pills,chemical,steriods WEBSITE: http://www.alphamedltd.com Whatsapp .... + 1 213,316,8935 EMAIL ADDRESS ....... pealjose78@gmail.com...

11.08.2020 19:52 | Petra

8 krabiček tramal tablety 200mg 30ks cechpetratramal@post.cz Kdo bude rychlejší toho jsou. ...

11.08.2020 19:10 | rene

Tramal kapky i víc kusů ...pišté na email reneheil@seznam.cz...

celkem 4 | poslední 16. května 2007 13:35:32

16.05.2007 13:35 | Radka

Velice pekne, zajimalo by mne vsak, kde je moznost si lavove kameny zakoupit. Dekuji za radu a preji hezky den. Radka.... zobraz diskusi

07.05.2007 22:01 | sodys

velice hezký a poučný článek. a ted už pujdeme spát.... zobraz diskusi

06.12.2006 23:57 | Lenka

Dekuji za pekny clanek a jsem rada,ze mohu ten predchozi clanek opravit, protoze s nim vubec nesouhlasim... ... zobraz diskusi

09.01.2006 09:20 | hugo

Absolutní blábol.Už vím, kam si proradu nepůjdu.... zobraz diskusi


© Doktororonline.cz | Reklama