Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Kámen pro zdraví

Drahé kameny mají odpradávna výjimečné místo v historii lidstva. Léčení pomocí nerostů sahá až do starověku a dříve bylo naprosto běžné u všech vyspělých kultur. Léčitelé ve starém Egyptě, Číně, Japonsku i u nás používali sílu kamenů k vyrovnávání disharmonie v lidském těle.
Jejich prostřednictvím oslabovali nadbytečné, posilovali oslabené a odstraňovali blokády, které bránily zdravému životu. Je pozoruhodné, že na celém světě došlo postupně ke shodě, pokud jde o léčebné vlastnosti jednotlivých druhů polo a drahokamů (na rozdíl od jejich přiřazování k astrologickým znamením, které se u různých starověkých kultur značně lišilo).

Drahé kameny lze použít k léčení některých běžných neduhů, fyzických i duševních bolestí. Jejich pomocí lze vyprovokovat organismus k vlastní léčebné aktivitě, také můžeme jejich prostřednictvím upravovat a posilovat energetické pole. Drahé kameny byly v jednotlivých kulturách používány v oblasti léčení odlišně. Největší poznatky o nadpřirozených léčivých schopnostech kamenů získaly kultury Indů a díky rozsáhlým nalezištím drahých kamenů v jižních zemích Afriky je používají k léčení také černoši.

Který je ten pravý?

Každý z nás reaguje na jeden a tentýž kámen trochu jinak, a proto byste měli dát při výběru jednotlivých kamenů na vlastní intuici.

Existuje více způsobů, podle nichž si může každý zájemce vyhledat ten „svůj“ kámen. Každý kámen vysílá energii, která může hned napoprvé oslovit i naprostého laika, například svou krásou a jedinečností, případně sympatií a příjemným pocitem na dotek.

Kmitočet je velmi užívaný a spolehlivý způsob, jak si vybrat ten správný kámen. Vezměte kámen do ruky a sevřete jej v pěsti. Když po chvíli ucítíte zvláštní sílu, která se většinou projevuje brněním, našli jste pro sebe ten pravý.

Kameny, které jsou pro vás vhodné, se projeví tím, že se vám v ruce rychle zahřejí. Ty, jež zůstanou studené, nepoužívejte, protože s vámi nejsou v harmonii.

Správně vybraný kámen nám může pomoci v těžké životní situaci, může podpořit či posílit naše kladné vlastnosti, uklidnit emoce nebo podpořit uzdravovací procesy. Vybraný kámen nemusí být ohlazený nebo broušený, stejně dobře poslouží i kámen surový, v krystalické podobě či formě horniny.

Jak je používat

Aby kameny působily, musíme je nosit stále u sebe, případně je lehce mneme v dlani. Můžete je mít v kapse nebo na krku či vložený do prstýnku. To, jak jsou kameny připevněny a do jakého materiálu vsazeny, je také důležité – i to ovlivňuje jejich energetickou sílu. Kámen můžete i přilepit leukoplastí na bolavé místo a léčit je dlouhodobě. Je to vlastně obdoba akupunktury, magnetoterapie či podobných metod.

Očista kamene

Kámen je nutné před používáním očistit. Omyjeme ho teplou vodou, posléze jej ponoříme na několik hodin do chladné osolené vody. Nakonec vystavíme kámen na několik hodin působení slunečního nebo měsíčního světla. Obecně platí, že pokud kámen ztrácí na slunci intenzitu zabarvení, vystavujeme ho měsíčnímu svitu, což platí především pro kameny průzračné. Pokud nosíte kámen pravidelně, starejte se o něj, musíte jej čistit, protože při každodenním nošení absorbuje stresy a všechny nemoci, kterými procházíte.

Barva je důležitá

Při výběru kamenů je důležitá jejich barva, která nás ovlivňuje. Barva je totiž považována za důležitou součást jejich síly. Díky barvě vnímáte odlišné frekvence světla, a tudíž mají barvy jedinečný účinek.

Barevné kameny vyzařují světelné vlnění o různých frekvencích. Tuto světelnou energii přijímáme přes naše smysly a čakry (energetické dráhy). Pomocí sedmi energetických center v těle a skrze nervová vlákna je světelná energie předávána dále endokrinnímu a vegetativnímu systému a poté tělesným orgánům.

Bezbarvé kameny, jako například křišťál, přijímají bílé světlo v koncentrované čisté energii a zase je vydávají. Skrze ně tedy můžeme poměrně snadno získat novou sílu. Černé kameny oproti barevným a bezbarvým vtahují všechno světlo do sebe a žádné nevydávají. Shromažďují tak energii. Černé kameny nám pomohou dosáhnout vnitřního klidu a uvolnění.

Na co působí?

Univerzálním kamenem je ametyst – je balzámem na nervy, uvolňuje napětí, snižuje agresivitu. Pomáhá při duševní přepracovanosti a stresových situacích, pomáhá obnovovat mentální rovnováhu. Jeho silná energie pozitivně ovlivňuje celé tělo a také orgány. Harmonizuje vztahy mezi mužem a ženou a navozuje klidný spánek a příjemné sny. Nabíjí se měsíční energií.

Acháty podporují odvahu, vytrvalost, náklonnost a přízeň lidí, svou vibrací upozorňují na dobré a falešné přátele. Jsou to kameny pro štěstí a přátelství, často je nosí umělci jako talismany. Posiluje funkci střev, ledvin, mozku, jater.

Křišťál je kamenem trpělivosti a dokonalosti, přináší do domova lásku a štěstí, je vhodný proti nemocem žaludku a srdce. V ústech mírní žízeň. Zmírňuje zemské negativní záření včetně geopatogenních zón. Léčitelé ho používají ke zhotovení kyvadla. Shluky křišťálů vedou ke zlepšení telepatie a podporují imunitu.

Růženín působí hlavně na citovou složku. Pomáhá při pocitu osamělosti, bezcennosti, při potlačených citových vzpomínkách a nahromaděných srdečních traumatech. Je vhodný pro ty, co se neumějí radovat ze života nebo kterým chybí láska.

Chalcedon posiluje organismus, zahání deprese a nervozitu, podporuje živost, vytříbenost a harmonii. Noste jej jako talisman proti slabosti a nespokojenosti. U kojících žen podporuje tvorbu mléka.

Tygří oko je kámen vhodný proti nachlazení a zmírňuje astma. Léčebný efekt spočívá v tom, že dokáže prohřát celý organismus.

Masáž horkými kameny

Kameny se masíruje tělo i tvář. Jedná se o starodávnou metodu, která pomáhá zmírnit bolest a zbavit tělo toxických látek.

Masáž je založena na střídání tepla a chladu. Využívají se teplé i studené kameny. Na horkou terapii se hodí kameny z lávy, které obsahují více železa, jsou tmavé až černé a velmi tvrdé, protože pocházejí z útrob Země. Reprezentují mužskou jangovou energii. Ke studené terapii se využívají kameny sedimentárního původu, například vápenec. Jsou bílé, měkké a jsou nositelem jinu, ženské složky.

Při masáži se odbourává stres a nastoluje psychická a emoční rovnováha. Kromě toho povoluje napětí ve svalech a ztuhlé svalstvo. Je to vynikající prostředek zejména při pooperačních stavech.

Souprava kamenů obsahuje šedesát kusů. Kameny jsou nejen různě veliké, ale mají i různé tvary. Vybírají se podle částí těla, na které se přikládají. Masáž celého těla trvá zhruba hodinu a půl, vyhnout by se jí měli lidé trpící chronickou únavou, vysokým krevním tlakem, astmatem, kožními problémy. Není vhodná pro těhotné ženy.

autor: - kš -
Slunečnicové brikety

PřihlášeníZapomenuté heslo

Další články

Ženy a alkohol

Ženy a alkohol Donedávna byl alkoholismus spíše mužským problémem, ale čísla statistik stále více ukazují, že přibývá žen, které pijí nad míru. V České republice vypije 13,5 % dospělých žen více alkoholu denně, než je odborníky uznávaná „bezpečná“ dávka. Až pět procent žen v české populaci překročí tuto dávku o polovinu. celý text

Sauna a trocha historie

Sauna a trocha historie Saunování je lázeňská procedura, kde se střídá fáze zahřátí organismu s fází ochlazovací. Severské národy používají saunu již po dlouhá staletí k otužování a upevňování zdraví. V některých částech světa byly lázně mnoha druhů nalezeny již 1000 let před Kristem. celý text

Správné stravování

Správné stravování Nezáleží pouze na tom, co jíme, ale také jakým způsobem jíme. Bohužel je dnešní doba velice uspěchaná a děti snídají málo nebo vůbec, manažeři zhltnou v polední přestávce jídlo z rychlého občerstvení a večer se často večeří u televize. Nikdo se nediví tomu, že tolik lidí poobědvá někde ve stoje a pak zase spěchá pracovat. celý text

Menstruační bolesti

Menstruační bolesti Bolestivá menstruace je projevem hormonální nerovnováhy a nemoci. V poslední době se tento problém řeší hned od počátku hormonální léčbou, a to se týká také čím dál tím více mladších děvčat. Tato terapie však skutečnou příčinu onemocnění neřeší, ale problém pouze oddálí a zakryje. celý text

Když má dítě horečku

Když má dítě horečku Normální teplota našeho těla je individuální a za normu se považuje 36,5 až 37,3 stupně. Záleží na denním čase a pouze u malých kojenců nedochází ke kolísání hodnot a teplota se pohybuje v rozmezí 37 stupňů. Ihned ráno je tělo nejchladnější a večer okolo sedmnácté hodiny je naopak tělo nejteplejší. celý text

Diskuse k článku

13.11.2019 00:07 | ondra

13.11.2019 00:05 | ondra

vezmem vetko som v prahe,kolko dokops ...

12.11.2019 23:59 | ondra

Surne zajtra, Sprechanto, na cene zenazelizi. Peosim uegentne, Dajujem vopred. platit viprm poptrf.Doesiel mi recept...

12.11.2019 23:19 | Adrian Bayford

Dobrý den Potřebujete půjčku na každý účel? Máte finanční problém? Bridge Finance je zaručeno v poskytování finančních služeb zákazníkům s příznivou úrokovou sazbou. Naše půjčky jsou snadné a rychlé. Kontaktujte nás ještě dnes a získejte potřebnou půjčku. Můžeme spojit jakoukoli půjčku s úrokovou...

12.11.2019 22:14 | Andulka

Nabízím 2 balení AMOKSIKLAV 1G, 3 balení AZITROMYCIN 500MG, a KLACID SR 1 balení. Pište na andula3@email.cz Ještě mám 2 balení FUROLIN 100mg a jedno balení NOLICIN ....

12.11.2019 22:06 | Zuzaniella

Sháním opiáty,oxycontin-40,80mg fentanylové náplasti,modified release 30,60mg suboxon ámg,diazepam,rohypnol,xanax,stilnox-preferuju osobní předáni Ostrava a okolí auto mám. tel. 606992786 stačí sms zavolám. Děkuji Zuzana...

12.11.2019 18:46 | xandod

Prodám xanax 4 balení 2mg /50tab Bez problému pošlu fotky ! cena 1400,-kč / bal vetší odber dohoda možná xandod95@post.cz . . . - ...

12.11.2019 18:45 | xandod

Prodám xanax 4 balení 2mg /50tab Bez problému pošlu fotky ! cena 1400,-kč / bal vetší odber dohoda možná xandod95@post.cz .......

celkem 4 | poslední 16. května 2007 13:35:32

16.05.2007 13:35 | Radka

Velice pekne, zajimalo by mne vsak, kde je moznost si lavove kameny zakoupit. Dekuji za radu a preji hezky den. Radka.... zobraz diskusi

07.05.2007 22:01 | sodys

velice hezký a poučný článek. a ted už pujdeme spát.... zobraz diskusi

06.12.2006 23:57 | Lenka

Dekuji za pekny clanek a jsem rada,ze mohu ten predchozi clanek opravit, protoze s nim vubec nesouhlasim... ... zobraz diskusi

09.01.2006 09:20 | hugo

Absolutní blábol.Už vím, kam si proradu nepůjdu.... zobraz diskusi


© Doktororonline.cz | Reklama