Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Milováním k věčnému mládí

Čerství milenci jsou stále naladěni na sex. Po letech soužití hladiny chemikálií poklesnou a teprve pak vyjde najevo, jak často si který z partnerů přeje pohlavní styk. Ženy o něj většinou stojí o něco méně, což může být dáno tím, že potřebují spíš náruč a pohlazení, nebo jejich partner zanedbá fázi předehry a chuť na sex se nedostaví.

Podle jednoho výzkumu milování omlazuje, a to o pěkných pár let. Sex alespoň osmkrát měsíčně vás omladí o deset let. Není známo, jak vědci dospěli k tomuto závěru, jisté ale je, že při milování se v krvi zvyšuje obsah ženských pohlavních hormonů estrogenů. Ty mají sílu omezit tvorbu vrásek i nepříjemné a obávané celulitidy. Důvodů, proč nenechat vášeň vyhasnout, je však mnohem více...

Sex místo posilovny

Sex posiluje a modeluje svaly. Milostná gymnastika je kvalitním cvičením pro všechny svaly, zvlášť když pilně střídáte pozice. Vyplavení hormonu testosteronu (u mužů i žen) aktivizuje bílkoviny, které jsou důležité pro růst svalů a tvorbu kostí. Posilování pánevních svalů při sexu pozitivně ovlivňuje nejen sexuální výdrž pánů tvorstva, ale pomáhá i proti impotenci.

Orgasmy trénují svaly dělohy a pánve na případný porod. Prostata díky nim zůstává elastická a méně náchylná k typickým mužským problémům. Lidé s bohatým intimním životem vypadají mladší a čilejší.

Bolí vás záda, břicho, máte migrénu? Dopřejte si chvilku rozkoše. Lepší analgetikum nenajdete.

Při vášnivém polibku uvádíme do pohybu 30 mimických svalů (tolik jich nezapojíme ani při žvýkání potravy) a tělo spálí 12 kalorií. Vsaďte na ranní sexuální rozcvičku. Sex hned po probuzení je skvělý. Třeba i proto, že nastávající den zatím nemělo co pokazit a vaše mysl je čistá. Sex v polední pauze místo oběda však stimuluje k vyšším pracovním výkonům.

Sexem do pohody

Sex uvolňuje psychické napětí. Při milování produkovaný hormon štěstí serotonin, dopamin a endorfiny vyvolají dobrou náladu a zaženou beznaděj. Při sexu vylučovaný hormon oxytocin potlačuje působení stresového kortizolu. Tělo vytváří více bílých krvinek. Stáváme se odolnějšími vůči nemocem, aniž bychom polykali kvanta vitaminových tablet.

Neplatí však tvrzení, že sex odbourává stres. Kdo je už jednou vynervovaný, tomu nepomůže ani to nejlepší milování. Naopak může následovat selhání a ještě větší frustrace. Nedávejte si za cíl orgasmus za každou cenu. Stačí, když se budete jen hladit a vychutnávat si doteky. To by mohlo stres skutečně odbourat.

Milovaný a milující se člověk je usměvavý, vlídný, chápe chyby a slabosti druhých. Ten, komu sex není dopřán, se stává zahořklým a zasmušilým. Ačkoliv je nešťastný, okolí se jeví jako sobecký a necitelný.

Vztah bez sexu?

Rozklíženou vazbu mezi partnery sice sex nenapraví, ale podle odborníků je sex jednou ze tří složek komplexní lásky - dalšími dvěma jsou oddanost a důvěrnost. Něžnost mezi partnery způsobuje, že sex je hezčí a příjemnější. Nejněžnější je podle některých vědeckých studií generace dnešních třicátníků a čtyřicátníků. Čím jsou dvojice starší, tím méně něhy vnášejí do svého vztahu. Omezení něžností a láskyplných doteků výrazně snižuje pravděpodobnost, že si páry uchovají kvalitní sexuální život i v pozdějším věku.

Pryč se stereotypem!

Neomezujte sex jen na postel. To se může po čase stát velmi omezujícím stereotypem. Kdo se ani přes den nebrání lechtivým představám, mnohem více si užije večer. Vyzkoušejte nové pozice. To platí zejména v případě, že už jste pořádně znudění. Nechte se inspirovat erotickými příběhy, začtěte se do lechtivé knížky nebo si pusťte erotický film. Nebojte se, že se znemožníte. Naopak.

Sólový sex také není na škodu. Nemyslete si, že by to partnera mohlo urážet a pojal by podezření, že už vás nepřitahuje. Naopak mnoho mužů své partnerky doslova vyzývá, aby jim samy ukázaly, co se jim líbí. Muže to velmi vyrušuje.

Stát se milovníkem dobrodružství je nejlepší způsob, jak se po celý život zdravě milovat. Možností, jak ozvláštnit večer, je nepřeberné množství. Někdy stačí jen malá změna. Dokažte partnerovi, že vám stojí za trochu energie a invence. Když se vám podaří zbavit se křečovitosti, nemůžete nic zkazit.

autor: - kš -

PřihlášeníZapomenuté heslo

Další články

Agresivita u dětí

Agresivita u dětí Agresivita je součástí naší lidské přirozenosti. Ve vývoji dítěte hraje agresivita i láska velice důležitou úlohu. Určitá vnitřní prudkost může dodat dítěti energii a motivaci, která je nutná k překonávání různých překážek. Samozřejmě pokud zůstane v mezích, které je dítě schopno podporovat. celý text

Jaký jste otec

Jaký jste otec Většinou si tuto otázku asi nepokládáte, ale když dojde k vyhrocené situace mezi Vámi a Vaším synem, přemýšlíte, kde jste udělali chybu, zda jste nemohli konfliktu předejít. Nabízíme Vám jakýsi „přehled otců“, možná se v něm místy naleznete i Vy. celý text

I láska potřebuje palivo

I láska potřebuje palivo Sexuální touhu obou pohlaví spouští androgen testosteron, což je chemická látka, která je mylně nazývána „mužským hormonem". Ve skutečnosti se jedná o hormon sexu a agrese a mají ho jak muži, tak i ženy. Muži ho produkují svými varlaty a nadledvinkami a ženy svými vaječníky a nadledvinakmi. celý text

Rakovina prostaty

Rakovina prostaty Jedno z nejzhoubnějších onemocnění u mužů lze včas rozpoznat jednoduchým krevním testem. Pokud se nádor odhalí včas, je šance na vyléčení vysoká. Většina zhoubných nádorů předstojné žlázy není agresivní, vyvíjí se tedy pomalu a o to je pravděpodobnost uzdravení vyšší. celý text

Životní tempo máme předurčeno

Životní tempo máme předurčeno Osobní tempo si přinášíme na svět stejně jako barvu kůže, očí, vlasů nebo odstín hlasu a projevuje se ve všech našich činnostech. Do chvíle, než se srazíme s požadavky okolí, můžeme být vcelku šťastní i s hlemýždím tempem. Přitom život ve vlastním tempu je jedním z hlavních předpokladů spokojenosti. celý text

Diskuse k článku

Zatím nikdo nevložil příspěvek. Buďte první.

© Doktororonline.cz | Reklama