Doktoronline.cz - vše o zdraví a pro zdraví.


www.doktoronline.cz

Sex mi nechybí

Sexuální nechutenství není nic nového pod sluncem. Nové jsou ovšem některé příčiny odmítání sexu, a protože souvisejí se současným životním stylem, lze sexuální anorexii považovat za další z civilizačních chorob.

V roce 1998 u nás žilo v úplném celibátu 20 procent mužů a 30 procent žen. V roce 1993 necítilo žádnou sexuální potřebu 28 procent českých mužů, o pět let později už to byla celá třetina dotázaných.

Nechuť k pohlavnímu styku většinou bývá vedlejší známkou deprese, alkoholismu i jiné závislosti. Může však jít i o hormonální dysbalanci (nadbytek prolaktinu, nedostatek testosteronu) nebo o vedlejší účinky některých farmak (blokátory).

Únava je zabijákem sexu

Někdy s únavou bojujeme několik dní. Jsme malátní, unavení, neschopní jakékoliv akce. A co pak sex? Svěřte se svými pocity partnerovi. Rozhodně si nelehněte do postele s tím, že to „nějak přetrpíte", ani se nenechte donutit k orálnímu sexu, abyste partnera uspokojili. Později byste tuto praktiku začali nenávidět. Partner vás určitě pochopí a vy rychle najděte na svou únavu lék!

Děti nebo sex

Děti dokážou vyčerpat nejen ženu, ale i jejího partnera. Je jasné, že po celodenním shonu vás láká už jen vidina rozestlané postele. Dalším problémem, který ohrožuje váš sexuální život, je společná ložnice s dětmi.

V prvním případě musíte stanovit jasný řád- když budou děti v posteli včas a nenecháte se od nich terorizovat do jedenácti večer, vyjde čas i na hrátky. Ve druhém případě vám nezbude nic jiného, než přesunout radovánky do jiného pokoje.

Tam, kde není fantazie, nemůže být ani kvalitní a hezký sex. Po čase omrzí vše- absolvujete jedno rychlé číslo, otočíte se a usnete. Sex však potřebuje neustále přiživovat neotřelými nápady a impulzy.

Proč to ženy nechtějí

Tam, kde při sexu člověk neprožívá orgasmus, přichází po čase ztráta chuti, i když to nebývá jediná příčina. Tři ze čtyř Češek dávají v posteli přednost uspokojení partnera před vlastním.

Šest až osm žen z deseti nezažívá orgasmus při samotné souloži, ale pouze při stimulaci klitorisu. A mnoho z nich se teprve po delším trápení dozvídá v ordinaci sexuologa, jak dojít k orgasmu, který neprožívají při souloži. Řešením může být využití nekoitálních technik.

Pokud si žena není jistá sama sebou, nebude si jistá ani svým partnerem, jeho láskou a už vůbec ne jeho touhou. Každá druhá žena není spokojená se svou váhou. I kdyby to byla jen dvě kila, bude o nich mluvit od rána do večera a spolehlivě tak svého partnera otráví. Pokud už dojde na sex, muž si vás neprohlíží!

Existují však také ženy, které dávají přednost jinému vzrušení před sexem a také ženu workoholičku do postele dostanete jen ztěží (únava a vyčerpání blokují touhu). Nízká sexuální touha se často objevuje u dívek s poruchou příjmu potravy.

Napjaté očekávání mužského obdivu a chvály ženu často ohromuje a činí nejistou, v posteli se nedokáže uvolnit a být spontánní. Ráda by si začala, ale bojí se odmítnutí. Panikaří z představy, že se při orgasmu přestane kontrolovat, takže se o vyvrcholení radši ani nesnaží.

Nedosáhne-li vyvrcholení muž, bere to jako osobní selhání. Sex pro ni není napínavá smyslná hra, ale namáhavá šichta. Partnerovu ejakulaci chápe jako vítězství nad nepřítelem a potvrzení své atraktivity.

Pozor na alkohol

Rozumné je dát si maximálně jednu lahvinku ve dvou. Jakmile to s pitím přeženete, jakási touha se dostaví, ale sex dopadne prachbídně. Pokud nebude mít partner problémy se vzrušením, skoro určitě je bude mít s dokončením aktu.

Milování bez soulože

Sex bez proniknutí do pochvy přijde ke slovu například během těhotenství, především v posledním období, kdy už má žena příliš velké bříško a může mít obavy ze styku. Budoucí mamince zůstává ženské sebevědomí a partner nemusí prožívat dlouhodobou sexuální abstinenci.

Každý má své choutky...

Jedním ze způsobů, jak lépe porozumět vlastní sexualitě, je nekoitální sex, při němž nedochází k souloži. Klasickému milování se plně vyrovná a mnohdy ho i v síle prožitku předčí.

Cunnilingus - ke slovu přicházejí mužova ústa a genitálie ženy. Dráždění klitorisu ústy partnera je pro více než polovinu žen jediným způsobem, jak dosáhnout orgasmu.

Tit fucking: penis proniká mezi ňadra ženy. Tato technika je vhodná tehdy, má-li žena kypřejší tvary a ňadra k sobě přitiskne rukama.

Coitus in axilas: místo do škvírky mezi ňadry míří muž do podpažní jamky.

Interfermorální styk: penis se ocitá blízko vaginy, ale zůstává ante portas, mezi pevně sevřenými stehny partnerky.

Sex v každém věku

Sex bez sexu je velmi dobrým řešením při potížích s erekcí. Během léčby mohou být jiné praktiky pro dvojici plnohodnotnou náhradou za soulož.

V období, kdy přicházejí první potíže s erekcí a klimakteriem, by už měli muž a žena hledat nové cesty pohlavního soužití. Měli by si uvědomit, že bouřlivé sexuální hry z dob mládí jsou za nimi a že rozkoš se dá zažít i bez klasické soulože. Bohužel dnešní starší generace ještě neumní o sexu mluvit tak otevřeně jako jejich potomci.

Když u ženy klesá hladina estrogenu, má více šancí testosteron, který stupňuje libido. U muže zase vede proces stárnutí ke zpomalení sexuálních aktivit.Nehrozí mu již předčasný výron semene jako ve dvaceti a jeho erekce může vydržet dokonce déle. Důležité však je, aby se muži s přibývajícím věkem nesoustřeďovali jen na přímý pohlavní styk, ale spíše na orální sex, masáž chodidel, polibky, objetí a doteky.

Něžnost mezi partnery způsobuje, že sex je hezčí a příjemnější. Nejněžnější je podle některých studií generace dnešních třicátníků až čtyřicátníků. Omezení láskyplných doteků a něžností výrazně snižuje pravděpodobnost, že si páry uchovají kvalitní sexuální život i v pozdějším věku.
autor: - kš -
Lanžhot

PřihlášeníZapomenuté heslo

Další články

Rozvíjíme logické myšlení

Rozvíjíme logické myšlení Všichni rodiče si přejí, aby se jejich dítě zdárně vyvíjelo a rostlo postupně v samostatnou bytost, která bude umět řešit různé životní situace. K tomu je zapotřebí hlavně logické myšlení, bez kterého se nikdo z nás neobejde. celý text

Chci vypadat jako Barbie

Chci vypadat jako Barbie „Od zítřka nejím"! Tuto poznámku slyšíme v dnešní době v nejednom dámském kolektivu. Ať jsou ženy v kterémkoli věku, touží po krásném a štíhlém těle. Bohužel se setkáváme s tím, že o dietách mluví již osmileté dívenky. celý text

Co je mozkový iktus?

Co je mozkový iktus? Mozková mrtvice neboli iktus patří mezi akutní cévní poškození mozku. Jedná se o náhle vzniklé závažné postižení mozkových cév. Příčinou tohoto poškození může být ucpání cévy krevní sraženinou, zúžením krevních cév, kombinací obou jevů - blokády i zúžení, anebo prasknutím cévy. celý text

Proč vlastně tloustneme?

Proč vlastně tloustneme? I když důvody nadváhy mohou být různé, je dobré vědět, který z důvodů je ten náš, nebo který převažuje. V každém případě se útočí lépe na takového nepřítele, na jakého vidíme. Vzhledem k tomu, že u nás i v celé Evropě populace tloustne, je potřeba se nad touto otázkou zamyslet. celý text

Děti a peníze

Děti a peníze Děti by měly pochopit původ peněz už před tím, než začnou chodit do školy. Znát cenu peněz a hospodařit s nimi je třeba se učit, tak jako cokoli jiného. Jak ale vést malé dítě k tomu, aby poznalo jejich cenu? celý text

Diskuse k článku

26.01.2021 22:38 | AmandaChristie

Ahoj, napište jaký máte názor na tuhle osobu, kupuju přes ní poprvé. Tak nevím jestli důvěřovat fotky mi poslala. Jemu mi jde o to jestli to není náhodou podvodník/ce. roland.rafael@seznam.cz...

26.01.2021 21:58 | Kája

Dobrý den prodám 2 balení léku tramal retard 30x200mg. Cena za obě dvě balení je 1000 Kč. Není problém osobního předání nebo po dohodě jinak. Kontakt na Karlicek9876@post.cz ...

26.01.2021 21:19 | igel1

koupím rivotril i více balení.osobní předání v Praze nejlépe. igel1@email.cz...

26.01.2021 20:59 | Petr

Prodám Sildenafil 100mg, 1 balení po 8tbl za 800kč, případně ješte další 4tbl z druhého balení. 1tbl/100kč. CZ lékárna. Poštou nebo osobně v Praze....

26.01.2021 20:54 | Miki

Sháním Ritalin, Mysimba nebo cokoliv jiného co potlačí chuť k jídlu. Pište na email: quante@email.cz Pouze osobní předání Praha...

26.01.2021 20:53 | Miki

Sháním Ritalin, Mysimba nebo cokoliv jiného co potlačí chuť k jídlu. Pište na email: quante@email.cz...

26.01.2021 20:36 | Marek

Dobrý den, mám zájem. Kam mám napsat/můj mail resellczsk@gmail.com...

26.01.2021 20:33 | Marek

Zdravím, Měl bych zájem o Ritalin (a jemu podobná léčiva) a Rivotrill (klonazepam). Pouze osobní předání Praha. Pište na email: resellczsk@gmail.com Díky...

celkem 3 | poslední 6. srpna 2008 23:50:39

06.08.2008 23:50 | Scout

Autorovi - kš - přeji, aby si alespoň jednou v životě pořádně zasouložila. :-) ... zobraz diskusi

17.04.2008 10:48 | Jana

Ona vás přitahuje možná tělesně,ale ne duševně.Asi je potřeba si zapůjčit porno a sám zjistit zda nemáte chut na něco jiného.Mě je padesát a můj manže... zobraz diskusi

04.01.2007 08:45 | El

Mám nasledovný problém, v poslednom pol roku sa mi častejšie (2-3 krát do mesiaca) stáva, že hoci sa milujem s partnerkou a mám aj chuť, neztvrdne mi ... zobraz diskusi


© Doktororonline.cz | Reklama